Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Kradez znamek Rudolfa Schindlera

Vykupminci.cz
Numisargo

Kradez znamek Rudolfa Schindlera

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Jaromir napsal
Plánovanému loupežnému přepadení sběratele neuchrání nikdo.
Jedině snad skupina bodygardů...

Kdyz nebudu mit ty veci doma, tak mi je nemuzou pri loupeznem prepadeni doma ani vzit...

Záleží na informovanosti pachatelů. Ti nemusí vědět, zda má sběratel svoje nejcennější materiály doma, nebo v bance.

No vzdyt jo, ale kdyz je doma mit nebudu, tak je nedostanou, i kdyby me mucili. Ale kdyz je budu mit, tak to ze me muzou vymlatit, kde je mam.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Tak potom by myslím nejen mne zajímalo, jak k těm materiálům pachatel/pachatelé přišli, když se údajně jednalo o cituji:" jednalo se o podvod / socialni inženýrství".
Registrovaný uživatel
Poškodeny proste ako sa hovori sadne na lep podvodnikom a nie vždy sa mu chce hovorit ako sa nechal napalit.Ich sposoby su rozne a niektore až genialne.Jeden ktory skušaju v roznych obmenach stale uvediem ako varovanie.Vyhliadnu si vašu zbierku na nejakej vystave alebo na exponete.Oslovia vas v mene nejakeho prestižneho klubu napriklad MonacoPhil,s tym že vaš exponat je vynikajuci a preto bol vybraty do tohoto prestižneho clubu,kde bude vtedy a vtedy prebiehat medzinarodna vystava a vy budete reprezentovat Ćesku Republiku.daju vam kopu propagačnych materialov na aku velku udalost vas vybrali.Pripomenu vam aby ste sam vybrali tu vašu najlepšiu kolekciu aby ste dostojne reprezentovaly.Samozrejme vam navrhnu poistenie na 200% vašej odhadovanej ceny u nejakej renomovanej poistovne aby rozptylili vaše obavy.Vačšinou vas tlačia k rychlemu rozhodnutiu kvoli nejakym terminom ,ktore musia dodržat.Samozrejme vam ponuknu letenku a ubytovanie na tu akciu do Monaca,prečo nie ved vam ju aj tak nedaju.Takže pride agent z poistovne podpišete s nim falošnu zmluvu bez obav mu date vašu zbierku,ved ju musi nainštalovat ešte pred vystavou a slubi vam že o dva dni pride kolega a pojde svami na letisko.A od toho momentu ich viac nevidite a ked začnete preverovat zistite že všetko a všetci boli falošný.
_______________
Moderátor
m1234.
Díky za upozornění, protože tuto metodu podvodu zatím neznám.
Ale, jelikož jsem již od přírody nedůvěřivý, tak bych svůj exponát vydal pouze lidem, které osobně znám. Např. Ikanek, nebo pánové Vaníček či Sedlák (ale na oficiální světové výstavy, potvrzené oficiálními zdroji).
Registrovaný uživatel
nekde na fb jsem cetl, ze v Korutanech byl okraden nejaky sberatel, to je ono nebo se jedna o neco jineho ?
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
m1234.
Díky za upozornění, protože tuto metodu podvodu zatím neznám.
Ale, jelikož jsem již od přírody nedůvěřivý, tak bych svůj exponát vydal pouze lidem, které osobně znám. Např. Ikanek, nebo pánové Vaníček či Sedlák (ale na oficiální světové výstavy, potvrzené oficiálními zdroji).


Holt, vysoce sofistikovaný podvod, žádně skořápky na ulici.
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
nekde na fb jsem cetl, ze v Korutanech byl okraden nejaky sberatel, to je ono nebo se jedna o neco jineho ?

Nevim, zeptam se kde se to stalo (predbezne bych ale rekl, ze spis Praha)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
m1234.
Díky za upozornění, protože tuto metodu podvodu zatím neznám.
Ale, jelikož jsem již od přírody nedůvěřivý, tak bych svůj exponát vydal pouze lidem, které osobně znám. Např. Ikanek, nebo pánové Vaníček či Sedlák (ale na oficiální světové výstavy, potvrzené oficiálními zdroji).
Ahoj Jaromir - iste nie každy naleti /chvala bohu/ale ak by sme boli všetci opatrný a rozumný tak by podvodnici asi pomreli hladom.Ale vidiš dari sa im.Ten scenar čo som spominal je z uzemia Ćiech a Slovenska o tom podvode v Korutansku neviem .
_______________
Moderátor
Jaromir napsal
m1234.
Díky za upozornění, protože tuto metodu podvodu zatím neznám.
Ale, jelikož jsem již od přírody nedůvěřivý, tak bych svůj exponát vydal pouze lidem, které osobně znám. Např. Ikanek, nebo pánové Vaníček či Sedlák (ale na oficiální světové výstavy, potvrzené oficiálními zdroji).

Nezapomenu na okamžik, kdy jsme se poprvé setkali a nechal jste mne doma v kuchyni samotného s Vaším exponátem :) Ale to je již hodně let zpátky :) I tak nezapomenutelný zážitek.
Moderátor
Zapůsobil jsi svým kouzlem Honzíku! :D Vždycky dávám k lepšímu, jak jsem chodila k panu Kopřivovi do bytu na čumendu na známky. Tu vytáhl časák filatelie, kde na poslední stránce byla na prodej nějaká vzácnost třeba ve čtyřbloku a on šáhl do skříně a vytáhl arch (a to ne jednou). A když jsem se s tím jako děcko "mazlila" tak říkal tátovi- jsou to jen takové barevné obrázky.... ;)
Moderátor
pavlinka napsal
Zapůsobil jsi svým kouzlem Honzíku! :D


Jo, doslova zhmotněná důvěryhodnost 8)
Registrovaný uživatel
Zajímavé čtení http://docplayer.cz/7316696-Filatelie-a-pravo-frantisek-benes.html
Moderátor
Ještě k té databázi.
Jednotlivé kusy, když se prodávají, by se dohledat nedaly, nebo opravdu jen nějakou náhodou. To už by musela být skutečně velká vzácnost* a hlavně by si toho musel někdo všimnout, což není úplně jednoduché. Může to chtít prodat třeba v USA a není nikdo, kdo by byl schopný sledovat všechny aukce. To zkrátka nelze. A může to prodat třeba i na nějaké burze (Sběratel, Incheba, NSR) a tam už to je opravdu o náhodě.
Větší bloky a nějaké extravuřty, to už je horší, to je totiž zapamatovatelnější a opravdu jich není mnoho. Třeba ty s posunutým přetiskem, nebo jak je na listu 65 přetisk na stržené známce (6-blok merkurů) či na listě 61 desetiblok spěšných s oškubanými dvěma známkami. Ale za, nevím kolik, let už to bude promlčeno, řekl bych a pokud zloděj bude mít výdrž, za 30 let si sice možná někdo vzpomene, ale těžko se bude dokazovat že dotyčný je zloděj či objednatel.

*Taky jsem jednu známku sledoval asi ve třech nebo čtyřech aukcích, až skončila u mně. Ta byla identifikovatelná, ale u většiny to tak není.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
... za 30 let si sice možná někdo vzpomene, ale těžko se bude dokazovat že dotyčný je zloděj či objednatel.

Za 30 rokov to nikoho nebude trápiť. Bude to mať hodnotu, ako krabička cigariet ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Pavel_III napsal
... za 30 let si sice možná někdo vzpomene, ale těžko se bude dokazovat že dotyčný je zloděj či objednatel.

Za 30 rokov to nikoho nebude trápiť. Bude to mať hodnotu, ako krabička cigariet ...


Ono možná za 30 let bude krabička cigaret k dostání jen na černém trhu a za pěkný obnos ;)
Registrovaný uživatel
Aj to je možné ;)
Ja som samozrejme to prirovnanie s krabičkou cigariet myslel s "nadsázkou" ...
Pointa bola v tom, že je cítiť rapídny pokles o filateliu a vývoj na trhu dopyt vs. ponuka je podľa môjho názoru trvalý ... Dá sa prakticky s istotou predpokladať, že o 30 rokov bude filatelia na okraji záujmu. Niektorí ľudia budú musieť googliť, čo to je (bola) poštová známka ...
Cena nebude možno na úrovni krabičky cigariet, ale trúfam si predpokladať, že bude len zlomkom ceny, aká je dnes ...
Nemám z toho radosť - je to smutné, ale som v tomto smere pesimistom ...
Moderátor
braun viktor napsal
Zajímavé čtení http://docplayer.cz/7316696-Filatelie-a-pravo-frantisek-benes.html

Tak, trochu střelba do vlastních řad...
Moderátor
Tak toho bych se rád dočkal, až třeba Hradčany budou na okraji zájmu a nahrabu si :-))) Zatím to jde úplně opačným směrem.
Registrovaný uživatel
Klasické známky si nejspíš hodnotu podrží. Ale takový ten "běžný" materiál, co máme všichni v albech asi hodně klesne. IMHO
Registrovaný uživatel
Podľa mňa sa známky neprestanú zbierať a je jedno či zaniknú úplne alebo nie.

Hlavne 1840-1860 kusy stúpnu, cinderella, unikáty a známky z ktorých sa dobre budujú exponáty. - Perzia, Afganistan, stará India, Južná Amerika a pod.

V dnešnej dobe by stačilo nejaký film kvalitný s tématikou aj keď len okrajovo - známky a hneď by sa ľudia do toho pustili zas.

Tak isto o 20-30 rokov nebudeme mať mince/bankovky, ale zbierať sa budú stále.
Moderátor
shareman napsal
Podľa mňa sa známky neprestanú zbierať a je jedno či zaniknú úplne alebo nie.

Hlavne 1840-1860 kusy stúpnu, cinderella, unikáty a známky z ktorých sa dobre budujú exponáty. - Perzia, Afganistan, stará India, Južná Amerika a pod.

V dnešnej dobe by stačilo nejaký film kvalitný s tématikou aj keď len okrajovo - známky a hneď by sa ľudia do toho pustili zas.

Tak isto o 20-30 rokov nebudeme mať mince/bankovky, ale zbierať sa budú stále.

S tímto názorem souhlasím.
Registrovaný uživatel
Je to smutné, když jdu po blešáku a vidím tam sbírky (a některé i hodně staré podle provedení listů a krásného písma na popiskách) jak se válí nedůstojně v hromadách opravdové veteše. I když asi nejsou nějak cenné tak kdysi někomu přinášeli radost a potěšení a nezaslouží si toto. A to neplatí jen o filatelii ale o všech sbírkách i když pro někoho třeba netradiční a bezcenný materiál. Je to smutné když takto končí.
Administrátor
Ona filatelie jako taková určitě nezanikne. Ani není méně filatelistů jak se často tvrdí podle čísel ze Svazu. Spíše brzo zanikne organizovaná filatelie. Může to být i tím, že se sběratelé scházejí na internetu. Případně i tím, že organizovaná filatelie se dělá prostě špatně. Důvodů může být více. Podle mého názoru je to vidět i na internetu - filatelisté tu jsou a budou.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Moderátor
(6) Poprosil bych moderátory o přesunutí příspěvků nesouvisejících s tématem "Kradez znamek Rudolfa Schindlera" jinam, např. sem https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozvanka-a-diskuze-o-scf-7060x36
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 1. 1. 2017, 20:57. »
Moderátor
regula_jan napsal
(6) Poprosil bych moderátory o přesunutí příspěvků nesouvisejících s tématem "Kradez znamek Rudolfa Schindlera" jinam, např. sem https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozvanka-a-diskuze-o-scf-7060x36

Už se stalo - přesunuto do vlákna Pozvánka a diskuze o SČF.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Padělky a podvody » Kradez znamek Rudolfa Schindlera

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1