Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Král Hermaios,Baktria

Vykupminci.cz
Numisargo

Král Hermaios,Baktria

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, koupil jsem toto na Afgánské tržnici v Bagramu,velikost 1,7 cm, váha nevím, stříbro(zřejmě), je možné, že to je origo ? Dočetl jsem se , že Hermaios vládl v Džalalajbádu 105-90 B.C,mince tedy z doby někdy před Kristem, odsud kousek, boreček afgánskej tvrdil, že to vykopal,měl tam jen tuhle jednu.Chtěl za to prvně 90 dolarů, dal jsem mu 40 :? . Je mi jedno cena, jen zda je možné, že to bude z té doby? Co mě zaráží je fakt, že přední strana je zachovalá, zadní mín, ale boky jsou ohoblované daleko víc ! Díky za jakékoliv info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z tehle fotek nevim, zda se da urcit padelek. Sice na prvni pohled vypad odlivana, ale vim, ze tyhlety mince tak nekdy vypadaji, takze by mohla byt i prava. Spise bych rekl, ze prava bude. Jen me zarazi, co znamenaji ty ohoblovane boky - jde tam videt, ze jsou pilovane? Jestli jo, tak to neni dobre. Ruzna kvalita kazde strany nic neznamena, kazde razidlo mohlo byt jinak opotrebene. Nekdy to ale napovida odlivani, kdyz jedna (spodni) strana je kvalitnejsi, nez ta vrchni, kde se tvori dost bublinek a nerovnosti.
Registrovaný uživatel
Zatím děkuji za odpověd, no těžko říci, co s tím Afgánec dělal, mohlo se mu to zdát křivé a tak to ohobloval, těžko říct :) jinak ten rub od líce zase takovej rozdíl není když na to koukám . Co ten materiál, dá se to nějak zjistit, zda je to stříbro a to by něco napovědělo ? Jako lokalita té minci tu odpovídá, ale to nic neznamená.
Registrovaný uživatel
Lion22 napsal
Zatím děkuji za odpověd, no těžko říci, co s tím Afgánec dělal, mohlo se mu to zdát křivé a tak to ohobloval, těžko říct :) jinak ten rub od líce zase takovej rozdíl není když na to koukám . Co ten materiál, dá se to nějak zjistit, zda je to stříbro a to by něco napovědělo ? Jako lokalita té minci tu odpovídá, ale to nic neznamená.
PS: Zezadu je ještě nevyčištěná, proto je mín výrazná, je tam ještě hlína či co, zatím sem to vzal mejdlem a kartáčkem na zuby jen lehce.
Registrovaný uživatel
Snad se ti tu ozve nekdo, kdo se v tehle mincich vyzna vice.
Jestli ty strany obrousene jsou, tak to je spise padelek. Brousi se, protoze po odliti do formicky ze dvou casti jsou tam presahy jednotlivych casti. Material z fotky se mi zda celkem ok (smes stribra s necim).
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Snad se ti tu ozve nekdo, kdo se v tehle mincich vyzna vice.
Jestli ty strany obrousene jsou, tak to je spise padelek. Brousi se, protoze po odliti do formicky ze dvou casti jsou tam presahy jednotlivych casti. Material z fotky se mi zda celkem ok (smes stribra s necim).

Ty strany vypadají stejně jak celá mince, na jedné straně mírná prasklina, takže asi by to musel někdo vidět naživo :) Ještě jednou děkuji
Registrovaný uživatel
Zdravím, po dlouhé době jsem našel přesně tu samou minci , můžete mi poradit, kde ji ocením, pokud je tedy pravá. Porovnal jsem ji, není sice tak zachovaná, ale ty markanty sedí na tuto minci z odkazu!

https://www.ebay.com/itm/HERMAIOS-105BC-Indo-Greek-Kingdom-in-India-Ancient-Silver-Coin-Zeus-i55991-/351749935304?_ul=BR
Registrovaný uživatel
Lion22 napsal
Zdravím, po dlouhé době jsem našel přesně tu samou minci , můžete mi poradit, kde ji ocením, pokud je tedy pravá. Porovnal jsem ji, není sice tak zachovaná, ale ty markanty sedí na tuto minci z odkazu!

https://www.ebay.com/itm/HERMAIOS-105BC-Indo-Greek-Kingdom-in-India-Ancient-Silver-Coin-Zeus-i55991-/351749935304?_ul=BR
Registrovaný uživatel
Na jedne z poslednich aukci tahle podobna za 105 eur + poplatky:
https://www.acsearch.info/search.html?id=4718961
Vase je horsi, tak nekde kolem poloviny i vzhledem k nasemu trhu? Ty mince nedelam, takze to berte s rezervou.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Král Hermaios,Baktria

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1