Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Krasa hradcanskych celistvosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Krasa hradcanskych celistvosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Krásne celistvosti, keď to vidím, neviem sa dočkať víkendu, kedy sa do toho pustím :-D.
Registrovaný uživatel
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hezka obalka,co stala s tim meziarsim?(6t)?
Registrovaný uživatel
zase budu hnidopich, ale tato obálka skoro jistě vznikla účelově a téměř jistě až po platnosti...
Toto a dalších pár razítek, co se ukazují na dělaných "zajímavých" celistvostech byly léta v soukromém držení(a asi stále jsou).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Plne sa stotožňujem s Dráčkovým názorom. Pre ilustráciu prikladám pár "vzácností" vyrobených touto pečiatkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 27. 2. 2015, 12:37. »
Registrovaný uživatel
souhlas
Moderátor
Dracek napsal
sorry, ale tuto levnou partiovou krabicovku bych nebral ani za 10Kč...
prostě si do sbírky(která stejně nikdy nemůže být kompletní) nemusím zařadit kdejakou hrůzu, pokud Ty Maxi ano, je to Tvá věc... :shock:

No, tak ono jít do banky a přidat tam do sejfu ke sbírce obálku za deset korun by bylo značně neefektivní....
Dráčku tvé znalosti nikdo nezpochybňuje a ať se to lidem líbí nebo ne, tak si dovolím říct, že v 99% případů máš pravdu. Lidem sice med kolem huby mazat nemusíš, ale trochu "politické korektnosti" by ti slušelo víc ...
Registrovaný uživatel
Ja si teda radšej vypočujem dračkov profesne spravny nazor bez "politicke korektnosti"ako literarny chvalospev ale odborne "blabol"
_______________
Registrovaný uživatel
no tak si spolu muzete dopisovat....ale nezapomen 1 prispevek za 3 mesice! :roll:
Moderátor
Já mám takový dojem, že razítka na zobrazené celistvosti od LANGERa a na výstřižcích od doddieho jsou padělky, podle mého názoru by razítko PRAHA 1 s rozlišením 4h mělo mít po stranách iniciál Č.S.P. hvězdičky, nikoliv křížky, jak mají razítka vyobrazená. V tom případě by se jednalo o razítko nikoliv v soukromém držení, ale o razítko padělané. Nechci být impertinentní, ale možná by Dráčku stačilo oprášit z Monografie č.17. prach a občas se do ní podívat, místo chlubení se, co vše v knihovně máš. Filatelistickou literaturu mít a naučit se ji používat jsou dva rozdílné pojmy.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 13. 3. 2015, 9:47. »
Registrovaný uživatel
jedna filatelisticka celistvost aktualne nabizena na jedne aukci,postou prosla a
s dostatecne sirokymi okraji...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no, řekl bych, že okraje jsou dostatečně široké vždy jen na jedné straně, ostatní hraniční nebo nedostatečné. Nesmyslný tarif. Vůbec neřeším 30h s razítkem Brno . A co to datum?
Registrovaný uživatel
21.2 1921....je skoro nemozne aby se bez filatelistickeho umyslu sesly na jedne celistvosti..
Registrovaný uživatel
"skoro"....? ;)
Registrovaný uživatel
no nejaky filatelista , ktery sbiral celistvosti si ten dopis sam poslal...porad ale ma tusim 10000 tisic startovacku...
Registrovaný uživatel
to je možné, ale já bych to tedy nechtěl, to by si mnohem radši koupil pravou raženou Jánské Lázně. Tak toto je samozřejmě filatelistická celistvost bez debaty, ale reagoval jsem na to "skoro", protože už jenom to, že by se objevila na nefilatelistické celistvosti 30h odjinud než z Lázní, je velmi nereálné.. a navíc v kombinaci s těmi zbylými...
Registrovaný uživatel
ta michanice je absurdni,ale 30 hal byly po cele republice a jestli je nekdo vylepil jako frankaturu v dobe platnosti?
Registrovaný uživatel
počkej, 30h fialová nezoubkovaná (t.j. pof 13N) byla "oficiálně" použita jen 6-7/20 na poště v Jánských Lázních - z vadně perforovaných archů (otázka je kolika). Zbylé stříhané byly zmetky vynesené z tiskárny. A pokud vím, tehdy nešlo dát na poštu a odeslat zásilku, kterou sis sám vyfrankoval (jako že by si je někdo v těch J.Lázních koupil do foroty a pak nalepil a poslal).
Registrovaný uživatel
ale samo ze je mely nescetne filatelisticke kluby,snad je i sam vynasel a prodaval Leseticky se Sulou zrovna jako makulaturu....10000 bych za to ale nedal ani nahodou..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
par novych kousku aby mne nepokakal beranek....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mas to pekne maxi
_______________
Registrovaný uživatel
dekuji Babygulka...to neni vsechno..koukej

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Maxi o co sa jedna? V tomto sa fakt nevyznam
_______________
Moderátor
Rámečkový typ.
Moderátor
ikanku dakujem, teraz som si vsimol
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Hradčany » Krasa hradcanskych celistvosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1