Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Krásná Zbierka filatélia,numizmatika,notafília a pod.!

Vykupminci.cz
Numisargo

Krásná Zbierka filatélia,numizmatika,notafília a pod.!

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý Večer,Milí kolegovia,priatelia aj Tý čo ma nepoznajú.
Nechcel som zbytočne zakladať nové forum tak to píšem sem.Mám Vás rád aj keď sa nepoznáme osobne,česť výnimkám ale vieťe že som čestný človek a plním čo som sľúbil už dávno.Po dlhodobejšom zvážení nastal čas a chcel by som Vám oznámiť,že som sa rozhodol predať moju Zbierku.To znamená že si založím účet na ...největší české online aukcii... a postupne budem ponúkať materiál na predaj.Kto bude mať záujem o INFO ku konkrétnej položke tak vyfotím a podobne.... Ja viem že pre niektorých je to šok ale budete mať možnosť o doplnenie svojej zbierky-pre Nových založenie Zbierky.Táto správa má čisto informačný charakter tak poprosím moderátorou o strpenie. Prajem Vám príjemný ničím nerušený zbytok večera:) Váš HEMATURIA
Moderátor
Jak jsem si pročetl celé toto téma a následná vlákna, tak si myslím, že toto do Chlubírny filatelie nepatří, ale spíše do Pokecu o známkách nebo Poptávka a nabídka známek.
Nejsou zde vůbec žádné zajímavé nebo vzácné filatelistické materiály (ani numiznatické či z notafilie, které navíc do sekce filatelie nepatří).
Pro pamětníky.Trošku mi to připomíná období strýčka Skrblíka.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Jak jsem si pročetl celé toto téma a následná vlákna, tak si myslím, že toto do Chlubírny filatelie nepatří, ale spíše do Pokecu o známkách nebo Poptávka a nabídka známek.
Nejsou zde vůbec žádné zajímavé nebo vzácné filatelistické materiály (ani numiznatické či z notafilie, které navíc do sekce filatelie nepatří).
Pro pamětníky.Trošku mi to připomíná období strýčka Skrblíka.


za 1.Patrilo,za 2.potom sa stal z toho pokec ale ste snáď inteligent a správca tak zmažem čo sem nepatrí.za 3.Nejsou zde vůbec žádné zajímavé nebo vzácné filatelistické materiály (ani numiznatické či z notafilie, které navíc do sekce filatelie nepatří). ??????????????????--tak to ste nevidel ten poklad vo vnútri!!!:)za 4.Pro pamětníky.Trošku mi to připomíná období strýčka Skrblíka.----to ste si mohol odpustiť ale zbytočne sa hádať že?Malý Boh a Za 5.účel táto INFO správa splnila :P
Moderátor
O jaký poklad vo vnútri prosím jde? Možná mi něco uniklo.
Registrovaný uživatel
Vyhladajte si moje príspevky v historii ale to je nič čo oproti tomu čo všetko mám pripravené nafotené na moju súkromnú aukciu a potom budete mať možnosť si to zrovna aj kúpiť,keď budete chcieť samozrejme.a aby som nezabudol nemyslím si že to prekoná Nebohého p. Pytlíčka ale človek nikdy nevie už za ten drahoceno-investovaný čas. Viete aký su ľudia niekomu sa to páči alebo nemá tak si to kúpi a zaručene originál nie falz a také podvody takzvané práčky aké sú na aukro a na čo poukazoval p.Neumann.Čisto zededený materiál ktorý som sa rozhodol predať..len bohužial menšia príprava,byrokracia a založenie účtu bohužial niečo dlhšie trvá..asi tak stačí? pán Jaromír:)
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 18. 2. 2020, 22:11. »
Registrovaný uživatel
A som úprimne rád že som takúto skvelú stránku ako je Sběratel.com našiel lebo sú tu Profíci a dosť mi pomohly možno aj vy sám ale je čas ísť ďalej...samozrejme chcem pokračovať v zbieraní ale bohužial Filatélia je drahý koníček a Ja som skor skromnejší typ človeka.Ja osobne Vám prajem veľa úspechou ale je nepísané pravidlo ktoré sa nevraví a ktoré viete bohužial aj Vy sám....Filatélia vymiera....
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
O jaký poklad vo vnútri prosím jde? Možná mi něco uniklo.


Až teraz ma napadlo čo mi pred rokom a pol povedal p.Beneš: .....Niečo tam je.....Keby mi to nepovedal tak sa na to sprepáčením vyserem a hodím to v Prahe do prvého kontajnera ale nie to by som nebol Ja aspoň z úcty k mojmu Pra Pra Dedovy
Registrovaný uživatel
hematuria napsal
Jaromir napsal
O jaký poklad vo vnútri prosím jde? Možná mi něco uniklo.


Až teraz ma napadlo čo mi pred rokom a pol povedal p.Beneš: .....Niečo tam je.....Keby mi to nepovedal tak sa na to sprepáčením vyserem a hodím to v Prahe do prvého kontajnera ale nie to by som nebol Ja aspoň z úcty k mojmu Pra Pra Dedovy


Bohužiaľ termín "Niečo tam je..." je vo filatelistickej terminológii ako keď škaredému dievčaťu poviete "Pre mňa si príliš dobrá, nechcem ti ublížiť" :'(
Ja vám prajem aby ste to predal čo najlepšie, len mám obavu, že ten čas, ktorý ste do toho investoval sa Vám finančne nevráti, dúfam, teda, že ste si to aspoň filatelisticky užil.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zkuste svojí krásnou sbírku nabídnout do aukce Aurea. Třeba Vám udělají vlastní aukci, jako byla třeba sbírka Dr. Hugo Poláka...
Moderátor
Já jsem se díval na Vaše dědictví po dědovi v jiných vláknech, ať již na poštovní známky nebo knihy, ale doporučil bych Vám, nechat si tyto věci na památku. Mám totiž obavy, že prodejem budete zklamaný.
A neupřesnil Vám pan Beneš, když Vám řekl "Niečo tam je" o co jde? Pan Beneš je filatelistický obchodník a znalec a určitě by Vám známky ocenil a udělal nabídku.
Registrovaný uživatel
shareman napsal
hematuria napsal
Jaromir napsal
O jaký poklad vo vnútri prosím jde? Možná mi něco uniklo.


Až teraz ma napadlo čo mi pred rokom a pol povedal p.Beneš: .....Niečo tam je.....Keby mi to nepovedal tak sa na to sprepáčením vyserem a hodím to v Prahe do prvého kontajnera ale nie to by som nebol Ja aspoň z úcty k mojmu Pra Pra Dedovy


Bohužiaľ termín "Niečo tam je..." je vo filatelistickej terminológii ako keď škaredému dievčaťu poviete "Pre mňa si príliš dobrá, nechcem ti ublížiť" :'(
Ja vám prajem aby ste to predal čo najlepšie, len mám obavu, že ten čas, ktorý ste do toho investoval sa Vám finančne nevráti, dúfam, teda, že ste si to aspoň filatelisticky užil.



Toto bolo dobré Díky... dobre som sa zasmial aspoň ste úprimný...Nie vážne ja som sa ho pýtal hneď že nech mi povie na rovinu tak dopisy,letecké,poľná pošta,exil,dopisnice-nepoužité,čs.legionári,K.U.K,feldpost,pohľadnice-celý svet,tématické,obálky-letecké,pametné,..atď..Historické dokumenty aj s kolkamy,Fiskálne celiny,...Tam povedal že bude Hlavný ťah...ako aj známky sú zaujímave ale menej cenných...uvidíme samozrejme nečakám zázraky ale áno užil tie nervy..Vážne krásna nostalgia aj to že tam držíš 300 ročné veci ja som mal byť povodne archeolog to to moc nevedia takže ja som si to užíval ale mali ste vydieť ženu ..tá by to bez milosti vyhodila aj za cennu X..toš moderná žena:)
Registrovaný uživatel
MUDrAcula napsal
Dobrý den, zkuste svojí krásnou sbírku nabídnout do aukce Aurea. Třeba Vám udělají vlastní aukci, jako byla třeba sbírka Dr. Hugo Poláka...


:( Pane koľko času behaním po Prahe a Brne som stým trávil tak som zistil že aukčné spoločnosti nezaújímajú státisíce ale miliony:)Nebudem tu rozoberať moje súkromné rozhovory s Filatelisticky zaujímavými osobami ale čo oni mi povedali tak som mal dosť...Veľa vecí ma sklamalo..myslím charakterovo a prístup k zákazníkovy nebudem menovať že pán Mgr.Vý----sK..samozrejme išiel som do toho ako lajk ale pár ľudí som prvý krát spoznal v živote a mal som dobrý dojem že odvádzajú dobrú prácu takže dosť odporúčam filatélia Klim.Ale ja som človek čo drží slovo a povedal som si nie je nad to si spraviť sám že?ale díky za ponuku :(
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Já jsem se díval na Vaše dědictví po dědovi v jiných vláknech, ať již na poštovní známky nebo knihy, ale doporučil bych Vám, nechat si tyto věci na památku. Mám totiž obavy, že prodejem budete zklamaný.
A neupřesnil Vám pan Beneš, když Vám řekl "Niečo tam je" o co jde? Pan Beneš je filatelistický obchodník a znalec a určitě by Vám známky ocenil a udělal nabídku.


A neupřesnil Vám pan Beneš, když Vám řekl "Niečo tam je" o co jde? Pan Beneš je filatelistický obchodník a znalec a určitě by Vám známky ocenil a udělal nabídku.

Upresnil samozrejme dopisy,letecké,poľná pošta,exil,dopisnice-nepoužité,čs.legionári,K.U.K,feldpost,pohľadnice-celý svet,tématické,obálky-letecké,pametné,..atď..Historické dokumenty aj s kolkamy,Fiskálne celiny,...Tam povedal že bude Hlavný ťah. aj som si to overoval tie ceny v ostatných aukčných spoločnostiach aj dal nabídku ale p.Jaromír robil ste niekedy Biznis?pravidlo prvé je že počkaj si aj na druhé nabídky...a aj boli...
Ale ja som za ním nešiel prioritne to predať ale najprv nech mi na to niečo povie a poradí aj z historického hľadiska a až posledná vec bola hodnota a samozrejme krásne vysvetlil,poučil,nevtieral sa, ponúkol kávu:)A opakujem sa zas budem rád keď z výslednej sumy kúpim žene Ružu,malej Sunár, a sebe Cigarety:)
« Poslední úpravu provedl(a) hematuria v 18. 2. 2020, 23:19. »
Registrovaný uživatel
To čo tu bolo z mojej strany odfoteno-prezentované to zďaleka nie je všetko na to čas nemám to tu všetko dávať podrobnejšie to bude až na aukru.......
Moderátor
Pokud máte v dědictví po dědovi -cituji: "dopisy,letecké,poľná pošta,exil,dopisnice-nepoužité,čs.legionári,K.U.K,feldpost,pohľadnice-celý svet,tématické,obálky-letecké,pametné," tak mne překvapuje, že o tyto materiály žádný obchodník neprojevil zájem.
Píšete, že aukční společnosti nezajímají statisíce, ale miliony... Je zajímavé, že mi např. pan Klim bez problému vzal do aukce materiály např. za 700,-Kč.
Já jen, abyste neměl zkreslenou představu o hodnotě svojí sbírky. Mně se totiž stalo, že se mi ozval sběratel, který mi tvrdil, že má na prodej sbírku za 1,6 miliardy (opravdu miliardy) a nabízel mi 20%, pokud mu ji pomohu prodat. Z dlouhého telefonátu jsem poznal, že onen sběratel má určité filatelistické znalosti (řekl bych, že větší než Vy), ale uzemnil mne, když mi velmi vážně tvrdil, že má více než stovku Vejprtských padělků Hradčan, ale zoubkovaných!!! Tak jsem mu napsal, ať mi pošle skeny svojí sbírky i těch Vejprt.
Co se týká Vejprt, byly to samozřejmě běžné Hradčany s razítky Vejprty, ale co se týkalo jiných materiálů, měl tam materiály docela zajímavé i drahé, byla to úplně jiná liga, než materiály z Vaší sbírky. Protože mi říkal, že je z Vyškova a já mám ve Vyškově známého znalce a obchodníka, tak jsem si řekl, že by onoho sběratele mohl znát a spojil jsem se s ním. Můj známý mi řekl, že onoho sběratele dobře zná, že mu též řekl, že svoji sbírku odhaduje na 1,2 miliardy a nabízel mu 20% proovize z prodeje, ale objektivně jeho sbírku ocenil na 30-40.000,-Kč. Onomu sběrateli jsme nebyli schopni vymluvit, že jej všichni chtějí ošidit.
Já jen k Vašim slovům - znovu vás cituji: " ... aj som si to overoval tie ceny v ostatných aukčných spoločnostiach aj dal nabídku ale p.Jaromír robil ste niekedy Biznis?pravidlo prvé je že počkaj si aj na druhé nabídky...a aj boli...",
Tak by mne zajímalo, jaké nabídky jste doposud dostal.
Moderátor
:lol: :lol: :lol:
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Krásná sbírka se prodává sama a pokud se okolí dozví, že tato sbírka je na prodej, okamžitě se zájemci dostaví v hojném počtu.

Nezajímavá sbírka se musí nutit a stejně nikoho soudného nezaujme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
smith napsal
:lol: :lol: :lol:

Mr. Smith, čemu se směješ?
Moderátor
Jaromir napsal
smith napsal
:lol: :lol: :lol:

Mr. Smith, čemu se směješ?


Nad tou rozprávkou, čo tu môžeme čítať, že aukcionári nemajú záujem o tú úžasnú zbierku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith napsal
Jaromir napsal
smith napsal
:lol: :lol: :lol:

Mr. Smith, čemu se směješ?


Nad tou rozprávkou, čo tu môžeme čítať, že aukcionári nemajú záujem o tú úžasnú zbierku.

Já jen přemýšlím co učinit s vláknem nazvaným "Krásná Zbierka filatélia,numizmatika,notafília a pod.!"
Je v Chlubírně v sekci filatelie, takže by se krásná sbírka měla týkat filatelistických materiálů, ale z dokumentace vidíme pouze fotky pořadačů a zásobníků a osobní materiály předků Hematuria, které mají cenu pro něj, ale pro nikoho jiného.
Podle toho, jak se vyvinula diskuse by se toto vlákno hodilo do Skrblíkova, jenže na rozdíl od Hematuria měl Skrblík docela slušné filatelistické znalosti.
Tak nevím, poraď
Moderátor
Jaromir: presunout do pokecu?
Moderátor
Presunuté do "Pokec o známkach"....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith napsal
Presunuté do "Pokec o známkach"....

Myslím si, že umístění do Pokecu o známkách je rozumné řešení. Ono by to asi Chlubírnu chtělo trochu pročistit, aby se týkala pouze konkrétních ukázek materiálů sběratelů. Nemusí tam být nic drahého, ale aby materiály byly alespoň něčím sběratelsky zajímavé.
Pokud by Hematuria dal do Chlubírny filatelie filatelistické materiály, je tam již dostatek vláken pro příslušné zařazení. Ale jsem názoru, že musí jít o materiál, který je alespoň něčím zajímavý.
Pro Hematuria by bylo asi nejlepší, kdyby vzal svoji sbírku do nejbližšího filatelistického klubu, kde by jej seznámili se základy oceňování sbírek, pokud nevěří filatelistickým obchodníkům.
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Pokud máte v dědictví po dědovi -cituji: "dopisy,letecké,poľná pošta,exil,dopisnice-nepoužité,čs.legionári,K.U.K,feldpost,pohľadnice-celý svet,tématické,obálky-letecké,pametné," tak mne překvapuje, že o tyto materiály žádný obchodník neprojevil zájem.
Píšete, že aukční společnosti nezajímají statisíce, ale miliony... Je zajímavé, že mi např. pan Klim bez problému vzal do aukce materiály např. za 700,-Kč.
Já jen, abyste neměl zkreslenou představu o hodnotě svojí sbírky. Mně se totiž stalo, že se mi ozval sběratel, který mi tvrdil, že má na prodej sbírku za 1,6 miliardy (opravdu miliardy) a nabízel mi 20%, pokud mu ji pomohu prodat. Z dlouhého telefonátu jsem poznal, že onen sběratel má určité filatelistické znalosti (řekl bych, že větší než Vy), ale uzemnil mne, když mi velmi vážně tvrdil, že má více než stovku Vejprtských padělků Hradčan, ale zoubkovaných!!! Tak jsem mu napsal, ať mi pošle skeny svojí sbírky i těch Vejprt.
Co se týká Vejprt, byly to samozřejmě běžné Hradčany s razítky Vejprty, ale co se týkalo jiných materiálů, měl tam materiály docela zajímavé i drahé, byla to úplně jiná liga, než materiály z Vaší sbírky. Protože mi říkal, že je z Vyškova a já mám ve Vyškově známého znalce a obchodníka, tak jsem si řekl, že by onoho sběratele mohl znát a spojil jsem se s ním. Můj známý mi řekl, že onoho sběratele dobře zná, že mu též řekl, že svoji sbírku odhaduje na 1,2 miliardy a nabízel mu 20% proovize z prodeje, ale objektivně jeho sbírku ocenil na 30-40.000,-Kč. Onomu sběrateli jsme nebyli schopni vymluvit, že jej všichni chtějí ošidit.
Já jen k Vašim slovům - znovu vás cituji: " ... aj som si to overoval tie ceny v ostatných aukčných spoločnostiach aj dal nabídku ale p.Jaromír robil ste niekedy Biznis?pravidlo prvé je že počkaj si aj na druhé nabídky...a aj boli...",
Tak by mne zajímalo, jaké nabídky jste doposud dostal.


Pokud máte v dědictví po dědovi -cituji: "dopisy,letecké,poľná pošta,exil,dopisnice-nepoužité,čs.legionári,K.U.K,feldpost,pohľadnice-celý svet,tématické,obálky-letecké,pametné," tak mne překvapuje, že o tyto materiály žádný obchodník neprojevil zájem.1-Projevil to som už písal..ale ja mám vlastnú filozofiu obchodovania..
2.Tak by mne zajímalo, jaké nabídky jste doposud dostal.--Pozor ja som netvrdil že akú cenu má zbierka a ja som len konštatoval a napísal čo mi bolo od jedného nemenovaného povedané ako to chodí ale to chápem je to biznis...a ešte raz ja netvrdím že to má Horibilnú cenu ja viem presne akú to má cenu som sa ttým 1 rok hral a zisťoval takže viem že nezbohatnem ale ani neprerobím ..uvidíme

Já jen, abyste neměl zkreslenou představu o hodnotě svojí sbírky.----Stojím pevne na zemi nebojte len vravím ako p.Beneš ..niečo tam je:) a to mi stačí
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Krásná sbírka se prodává sama a pokud se okolí dozví, že tato sbírka je na prodej, okamžitě se zájemci dostaví v hojném počtu.

Nezajímavá sbírka se musí nutit a stejně nikoho soudného nezaujme.


Ano...ale ja nikoho nenútim.ja len Informujem o možnosti doplnenia zbierky--možno zaujimavéi exponáty..uvidíme ja nemám čo stratiť ..problém je v tom že ste profíci chápem a len tak niečo nekúpite ale nezabúdajte na lajka:)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Krásná Zbierka filatélia,numizmatika,notafília a pod.!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1