Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Krásne aukcie

Vykupminci.cz
Numisargo

Krásne aukcie

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/f-j-i-5-koruna-1900-k-b-0-0-rl-nevidany-kus-i4609332654.html

Čo vravíte na toto?
Registrovaný uživatel
Je to novoražba, takže stav zas tak moc nepřekvapí.
Registrovaný uživatel
Přesně tak, je to novoražba, která se občas na Aukru objeví (viz obrázky) a cena se pohybuje 2.258, 2.650 a 3.208 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ďakujem za informácie :)
Registrovaný uživatel
Vzacna prilezitost vlastnit tento unikat:
http://www.greatcollections.com/Coin/189804/Yap-Rai-Stone--Rare-Museum-Piece

:D
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Koho zajímají mince USA, zde je odkaz na fantastickou kolekci těchto ražeb. Myslím, že stojí za zhlédnutí, navíc, když se jedná o mince v tak krásných stavech.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2714
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To je skoro zadarmo. Miliónek sem, miliónek tam :roll: :roll: :twisted:
Evropa1 napsal
Koho zajímají mince USA, zde je odkaz na fantastickou kolekci těchto ražeb. Myslím, že stojí za zhlédnutí, navíc, když se jedná o mince v tak krásných stavech.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2714
Registrovaný uživatel
Ale zde naprosto nejsou podstatné ceny. Třeba mnohem důležitější je určitý druh zamyšlení, kterým si dokážeme srovnat myšlenky nad jistými souvislostmi.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
clovece dejse do politiky
Registrovaný uživatel
To své zesměšňování si nechte pro sebe. Již v loňském roce jsem s vámi měl problémy, když jste mě začal bezdůvodně napadat. Ale když chybí argumenty. na světlo přicházejí urážky. Tehdy jsem vás požádat, abyste na mé články nereagoval. Ty své vulgární výlevy si nechte pro své kamarády, protože my sme s spolu husy nepásli.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Náš kocour říkal, že komu chybí argumenty, začne házet "lejnama"! :P :P :twisted: :twisted: :twisted:
Evropa1 napsal
To své zesměšňování si nechte pro sebe. Již v loňském roce jsem s vámi měl problémy, když jste mě začal bezdůvodně napadat. Ale když chybí argumenty. na světlo přicházejí urážky. Tehdy jsem vás požádat, abyste na mé články nereagoval. Ty své vulgární výlevy si nechte pro své kamarády, protože my sme s spolu husy nepásli.
Registrovaný uživatel
vektor napsal
clovece dejse do politiky


Promin, ale to by spise sedelo na tebe - porad nekoho v ruznych tematech napadas narazkama, ale k tematu nepises nic. Jestli si chces s nekym vyrizovat nejakou osobni zast, tak klidne ale na urovni argumentamu k tematu.
Moderátor
Pár odkazů z bohemiky z předvčerejší aukce u Raucha:
1) Pro fanoušky jáchymovského mincmistra Kittnera (výsledek 65T):
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54728&lot=2205371
2) Rudolf (jestli se nemýlím 190T) :
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54728&lot=2205367
3) Do třetice, kdybych si sám mohl vybrat (42T):
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54717&lot=2205326

No, měl jsem se líp učit …
Registrovaný uživatel
S jedním pánem jsme se shodli na skutečnosti, že tato aukce byla připravena pro velmi bohaté lidi, kterým na financích vůbec nezáleželo. Proto pravděpodobně nemělo cenu se do této aukce zapojit a skutečnost nám dala za pravdu. Když udělá jistá mince přes 20 000 € a přitom se její tržní hodnota může pohybovat na úrovni 6 000 €, o něčem to svědčí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
No vidíš a ty nám tu pořád radíš, že máme kupovat jen tahovéhle mince a na takovýchto aukcích! To už bych si nekoupil ani jednu minci za rok...
Moderátor
Evropa1: myslíte konkrétně ty dva tolary z Vašeho oboru ?
Jinak moje drobná životní zkušenost, možná zkreslená nedostatečným rozhledem - všichni velmi bohatí lidé, které znám, jsou velmi bohatí proto, že jim na penězích záleželo vždy na prvním místě ... ;)
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
No vidíš a ty nám tu pořád radíš, že máme kupovat jen tahovéhle mince a na takovýchto aukcích! To už bych si nekoupil ani jednu minci za rok...


Ale tento extrém ještě nemusí znamenat pravidelný stav. V několika případech jsem zažil nesmyslnou cenu, aby následný výskyt stejné ražby proběhl v pravidlech ceny obvyklé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Jinak moje drobná životní zkušenost, možná zkreslená nedostatečným rozhledem - všichni velmi bohatí lidé, které znám, jsou velmi bohatí proto, že jim na penězích záleželo vždy na prvním místě ... ;)


V tom s Vámi souhlasím a o takových lidech také vím. Na druhé straně existuje i opačná skupina, která přišla k penězům velmi lehce a výsledky se dostavují v podobných scénářích. Pokud se bude jednat o extrémní vzácnosti, lze přistoupit na extrémní ceny, ale pokud není tento scénář naplněn z pohledu vyjimečné vzácnosti, pak ...... Ve sběratelství je důležitý i přehled a o tom můžeme u některých lidí pochybovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Představuji si to tak, že konkrétní lidé, kteří kupují v takové aukci, mají na poradenství dealery a že si nevybírají podle hezkých obrázků v katalogu (to, že by měli vlastní léty vytvořený přehled to bude asi minimum z nich). A že si také sem tam ověří, jak jim ten dealer poradil, aby je nevzal na hůl, jak lidská přirozenost velí. Třeba tak, že si cenu akvizice nechají posoudit od konkurence, která by eventuelně ráda nabídla vlastní služby. Atd., atd.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
S jedním pánem jsme se shodli na skutečnosti, že tato aukce byla připravena pro velmi bohaté lidi, kterým na financích vůbec nezáleželo. Proto pravděpodobně nemělo cenu se do této aukce zapojit a skutečnost nám dala za pravdu. Když udělá jistá mince přes 20 000 € a přitom se její tržní hodnota může pohybovat na úrovni 6 000 €, o něčem to svědčí.


To zní jako praní špinavých peněz.
Registrovaný uživatel
Tolar Kuttnera stál v aukci Winternstein 1936 1300 Kč, v Aukci Hollschek 1956 900 ATS

10 Dukát Lasanze stával ještě před cca 12-ti lety okolo 1.000.000 Kč
(např. v aukci Dietiker).

Dukát Pernsteina stál před 100 lety v aukci 230 zlatých Marek. To je na cenu zlata dnešních cca 90.000 Kč

Kam ten svět spěje? :roll: :roll: :roll: :evil: :evil: :evil:
jv64 napsal
Pár odkazů z bohemiky z předvčerejší aukce u Raucha:
1) Pro fanoušky jáchymovského mincmistra Kittnera (výsledek 65T):
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54728&lot=2205371
2) Rudolf (jestli se nemýlím 190T) :
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54728&lot=2205367
3) Do třetice, kdybych si sám mohl vybrat (42T):
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54717&lot=2205326

No, měl jsem se líp učit …
Registrovaný uživatel
Sledujete to nekdo na live-bidder? Docela palba. A u tech dukatu FJI XD to je bordel. Nejak se jim tam ten system poblaznil.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
S jedním pánem jsme se shodli na skutečnosti, že tato aukce byla připravena pro velmi bohaté lidi, kterým na financích vůbec nezáleželo. Proto pravděpodobně nemělo cenu se do této aukce zapojit a skutečnost nám dala za pravdu. Když udělá jistá mince přes 20 000 € a přitom se její tržní hodnota může pohybovat na úrovni 6 000 €, o něčem to svědčí.

Evropa som rád, že tu na sberateľovi je odborník, ktorý mi môže vopred povedať trhovú cenu mince. Doteraz som si myslel, že trhová cena je tá, za ktorú sa minca predá v aukcii. :shock:
A čo ste čakali na dlho pripravovanej výročnej 100-tej aukcii ? Že sa to bude predávať za vyvolávacie ceny ? Mali ste tam byť a držať tie mince v ruke, pretože ďalšiu šancu už možno nezažijete ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Evropa som rád, že tu na sberateľovi je odborník, ktorý mi môže vopred povedať trhovú cenu mince. Doteraz som si myslel, že trhová cena je tá, za ktorú sa minca predá v aukcii. :shock:
A čo ste čakali na dlho pripravovanej výročnej 100-tej aukcii ? Že sa to bude predávať za vyvolávacie ceny ? Mali ste tam byť a držať tie mince v ruke, pretože ďalšiu šancu už možno nezažijete ;)


Minci, kterou jsem měl na mysli, jsem již několikrát v ruce držel a jsem si jist, že ji budu ještě alespoň jednou v ruce držet.
To, že je nějaká mince vydražena za nesmyl, to ještě neznamená, že se jedná o odpovídající tržní cenu. Těch případů každý z nás zažil mnoho. Víte, on je strašný rozdíl mezi mincí velmi vzácnou a pouze vzácnou.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Toho Kittnera dražili proti sobě dva dlouholetí sběratelé, takže asi věděli proč to tak chtějí. Za mne pocit, že kdyby se do sebe tak nezakousli, tak by měl stát spíš polovičku.
Desetidukát šel myslím za 180t. (jen drobná oprava).
A u toho Pernštejna je podle mne cena tak akorát. Jestli Garfield našel 100 let starý záznam a mezi tím nic, tak je to za tento stav odpovídající. Moje srdcovka byl z toho jen ten Pernštejn.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » Krásne aukcie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1