Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Krásne aukcie

Vykupminci.cz
Numisargo

Krásne aukcie

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tento mesiac som zažil ešte jednu výnimočnú dražbu - Fruhwald, položka 407. Ferdinand III., toliar 1656 mincovňa Praha. Strhla sa bitka ako na bojisku. Dvaja zberatelia v sále + jeden na internete. Nakoniec vyhral internet. Vyvolávacia cena: 25T EUR, aukčná cena: 60T EUR (s poplatkom 2Mio CZK)
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2597&category=53739&lot=2182454
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 20. 4. 2016, 21:08. »
Moderátor
denar napsal
A u toho Pernštejna je podle mne cena tak akorát. Jestli Garfield našel 100 let starý záznam a mezi tím nic, tak je to za tento stav odpovídající.

Pár prodejů se za tu dobu najít dá, min.dva i za poslední čtvrtstoletí. Vzácný ale je.
Registrovaný uživatel
jv64: aha, já to moc do hloubky nestudoval. Ale i tak si myslím, že cena je odpovídající. A když to porovnám se současnýma cenama dukátů Jana, či Karla, nebo i s prvorepublikovými dukáty (což se sice úplně jiné období), tak bych řekl, že v tomto srovnání je ještě nízká.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Před chvílí jsem si prohlédl ceny 100. aukce. Bylo by zajímavé, kdyby se k cenám vyjádřili sběratelé, kteří jednotlivým úsekům rozumějí a byl by i zajímavý průzkum o nejextrémnější cenu.

Já na první místo stavím položku č. 93. Dát za zlatou jubilejní rakouskou stovku více než milion, to je z mého pohledu extrém číslo jedna.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Sice ty hogofogo aukce moc nesleduji, ale u antiky to hrozne nebylo. Ceny samozrejme silene, ale vzhledem ke stavum jsou asi ok, i kdyz by se nektere mince daly sehnat o pulku levneji. Asi nejhur by dopadl Vitellius, o stupen horsi se da bezne sehnat do 400 eur (ale se stestim i pod 200) a verim, ze vpodobnem stavu by se casem dal sehnat pod tisicovku.
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54715&lot=2205315

Domitilla se da sehnat (teoreticky) do 8000 eur hezci:
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2626&category=54715&lot=2205316
Registrovaný uživatel
Pan kolega Evropa 1 - pred rokom sa tu viedla debata o jubilejnej 100 korune .Nikto vtedy neveril že sa taka minca dokaže predat za 300 000,vačšina sa z tej ceny smiala ,už vtedy som hovoril že cena 100 Korun leti hore ,samozrejme len top stav.
Pozri si prispevok č 35 v tej debate.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/franz-joseph-100-cor-1908-gold-21429x2
_______________
Registrovaný uživatel
Je sice pravdou, že se dnes nechají krásně zachovalé 100 K prodat velmi dobře, ale tato cena je již opravdu někde mimo realitu. Vždyť krásně zachovalých 100 K není na trhu málo. Jedná se sice o velmi oblíbenou minci, ale raženou ve vysokém nákladu. Podle mého názoru jsou v tomto stavu mnohem více sběratelsky zajímavější například ročníky 1909, 1910, 1911 a 1912. Až se takové cenové relace začnou objevovat ve více případech, až pak můžeme říci, že se jedná o trend. Každá taková cena vyprovokuje odezvu prodejců, kteří se budou snažit využít situace. Jsem tedy zvědav, jakých cen se dočkáme v příštích případech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
100 corony jubilejné idú v US a teraz aj nielen na aukcii 100 u Raucha ale o den neskor cez 20tis eur úplne bežne v top stavoch. Je to trend z USA podľa mňa. Jubilejných v horších stavoch je na trhu mnoho, tak ako korunovačných. V nádhernom stave 1907,8 KB veľmi málo a top som videl len raz. Zena na obláčiku je nádherný motív ale je podľa mňa precenená oproti ročníkom ako píše Evropa. Tie v top tiež nevidieť. 1910,11 sú tažko zohnateľné.
Registrovaný uživatel
Tento identický kus byl vydražen asi před 5-ti letyy v Curychu a stál cosi pod 1 milion. Tj. za 5 let zisk ca 100 % :shock: :shock: Kam ten svět spěje :evil: :roll: :evil:
Fidzi napsal
Tento mesiac som zažil ešte jednu výnimočnú dražbu - Fruhwald, položka 407. Ferdinand III., toliar 1656 mincovňa Praha. Strhla sa bitka ako na bojisku. Dvaja zberatelia v sále + jeden na internete. Nakoniec vyhral internet. Vyvolávacia cena: 25T EUR, aukčná cena: 60T EUR (s poplatkom 2Mio CZK)
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2597&category=53739&lot=2182454
Registrovaný uživatel
Dražil se po 60-ti letech. Tož jim bylo jasné, že dalšího se statisticky asi nedožijí, neb první a zároveň poslední příležitost v životě. V tom 56.roce to byla cena jako za 5 Kutnohorských dvouzlatníků, takže by odpovídalo spíše cca ten 1 Mega.
Tož to byla cena "Na šprajc". Ale vitěz je jen jeden! :twisted: :twisted:
Avšak nějaké jsou. Podle Janovského a dalších se za posledních 100 let dražil přinejmenším 9x. I když některé ty kusy mohly být asi identické. :twisted:
denar napsal
Toho Kittnera dražili proti sobě dva dlouholetí sběratelé, takže asi věděli proč to tak chtějí. Za mne pocit, že kdyby se do sebe tak nezakousli, tak by měl stát spíš polovičku.
Desetidukát šel myslím za 180t. (jen drobná oprava).
A u toho Pernštejna je podle mne cena tak akorát. Jestli Garfield našel 100 let starý záznam a mezi tím nic, tak je to za tento stav odpovídající. Moje srdcovka byl z toho jen ten Pernštejn.
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 22. 4. 2016, 7:22. »
Registrovaný uživatel
Prosim vas, co si myslite o tomdle?

http://aukro.cz/dukatova-rada-ceske-republiky-2009-i6198234417.html
Registrovaný uživatel
Myslim, ze se tu "Ceska Mincovna" uz parkrat probirala. Nejsou to mince, jsou to medaile (vsak si taky davaji pozor, aby to tam nenapsali). Vlastne to nejsou ani dukaty. Mozna se ted jeste nejaka cena drzi, ale podle me to ma do budoucna smysl kupovat jen za cenu zlata (takze dneska asi 57K). Zrovna vcera jsem cetl clanek, jak v USA spadly ceny umele vytvorenych sbirkovych produktu - generaci, ktera byla pod palbou reklamy, vystridala generace jejich deti, ktere nemaji zajem tyto veci kupovat. Vsichni si sice mysli, ze maji doma poklady, ale v realu kdyz je chteji prodat, tak je nikdo nechce.

Ale je to jen muj nazor, treba mi ho tu nekdo vyvrati.
Registrovaný uživatel
Presne ako piše Tovy.Realna cena tej sady je 2000-2100€,zvyšok je bublina .Minimalne mi to pride od Českej mincovne ako nekala reklama velmi nekaleho obchodu ,ktorou chytaju na lep neznalych veci.
_______________
Registrovaný uživatel
Je to lepší než cihlička zlata, ale jinak stále cena zlata a likvidita nízká. Spíše uvažovat, za kolik to kde vykoupí na zlato a za to, to koupit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9

Sběratel.com » Numismatika aukce » Krásne aukcie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1