Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kristův soud?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kristův soud?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Ale no tak, Wjeme, tohle beru jako trochu prvoplánový odstřel, s tím počůráním... takhle (a mnohem snadněji) bych se mohla pustit do moderny, které dáváte přednost, ale jsem tu mezi ... gentlemany(?)... ehm, jaký je vůbec ženský ekvivalent gentlemana?
Co se týká těch hlav, oukej, můžete mít pravdu.... kdyby nešlo o malý obrázek (stále si myslím, že to byla součást nějaké křížové cesty), tak bych mohla navrhnout vysvětlení, že malíř počítal s větším podhledem, a proto zvětšil hlavy v horní polovině obrazu (to byste nevěřil, jak deformovaná malba je v kupolích chrámů)... Ale to se dostáváme do úrovně spekulací (což je lákavé, ale i nebezpečné... zůstaňme při zemi).
Vzkaz pro bolta, reakce na jeho úvodní příspěvek: určitě to není "začátečnický úlet", byť nevím, jakou sumou označujete "silně přeplacený obraz". Ovšem, co se týká tržní ceny, k tomu se nevyjadřuju, ta mě nezajímá.


Gentleman negentleman, já si nemůžu pomoct, on mi tak ten Ježíš prostě připadá...
Jinak, tu příliš velkou má pouze Ježíš, naopak ty hlavy ostatních mužů na balkóně jsou proporcionálně správně.
Registrovaný uživatel
Ale jo, já vám tu disproporci neberu... proto jsem psala o tom lidovém prvku....ale v těch detailech (pravda, na mizerných fotkách) ta malba prostě vypadá dobře. Rozhodně je to obraz, co se tady kvalitou vymyká. Otázkou zůstává, jak mnoho to znamená... :D 8) :D
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
ehm, jaký je vůbec ženský ekvivalent gentlemana?
Co se týká těch hlav, oukej, můžete mít pravdu.... kdyby nešlo o malý obrázek (stále si myslím, že to byla součást nějaké křížové cesty), tak bych mohla navrhnout vysvětlení, že malíř počítal s větším podhledem, a proto zvětšil hlavy v horní polovině obrazu (to byste nevěřil, jak deformovaná malba je v kupolích chrámů)... Ale to se dostáváme do úrovně spekulací (což je lákavé, ale i nebezpečné... zůstaňme při zemi).


Bingo ! Dáma udeřila hlavičkou na hřebíček ! :D 8) Pokud byl obraz určen do kostela, do fary aj., tak malíř chtěl především každému návštěvníkovi ukázat oduševnělou tvář Krista, který se nebojí a je nad všemi strastmi pozemskými. Jedná se o pozitivní sdělení, které má člověka posilovat a už jenom proto je mi obraz určitě milejší než všechny ta utrpení Krista, ve své podstatě je to krásný obraz. ;)
Registrovaný uživatel
Pro Kolemjdoucí: zkusil jsem obraz znovu nafotit a fotku v max. povolené velikosti přikládám. Zdá se mi o něco lepší než ty minulé. Je na ní snad i vidět, jak a kde je malba poškozena. Když mi napíšete svou e-mailovou adresu, měl bych pro Vás návrh (nejde o nabídku ke koupi).
j.d.bolt@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím Bolte , svůj kontakt jsem Vám poslal na mail. Díky . petrarca ,Olomouc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kristův soud?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1