Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » kříž Sv. Jiří

Vykupminci.cz
Numisargo

kříž Sv. Jiří

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

prosím o Váš názor na tyto kříže ohledně originality. Potencionální možnost nákupu z ruska.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=187&t=2341 ..... pro jistotu.

Křížek z konce války to jest ten 1/M se tváří jako origo, ale z obrázku to přesně nepoznám, musel bych jej držet v ruce a musí být ještě ve stříbře.
Ten druhý kus, který má označení No je na 99% nepůvodní. Jinak tyto kříže z Ruska jsou velmi podezřelé. Rusové naopak skupují a hledají křížky po celé Evropě. Věřím, že tomu rozumíte, jakou by jste měl platit cenu??? To je také docela zajímavé neb oni nejsou levní!
Registrovaný uživatel
Zdravím, ve všem souhlas s Altmannem s fotky jde těžko určit .Rusové je skupují a platí za ně velké sumy sám jsem proti nim na aukcích několikrát neuspěl. Můj názor kdyby byly org. nemá je problém prodat prodejce v Rusku ;)
Registrovaný uživatel
"Asi" nie je original.
Registrovaný uživatel
Muzu se tady pridat do fora a zeptat se, jesti nekdo zna tadu ten kriz? Asi musi byt z Ruska, ale komu patril nebo co je to zac? Budu moc rada, pokud se neco dozvim

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Volyňský gardový pluk
Čestný odznak tohoto gardového pluku byl založen dne 7. prosince 1911.

Čestný odznak má podobu i tvar tak zvaného ruského "opočenského" kříže. Samotný kříž pro důstojníky je stříbrný a zlacený. Na střed kříže je položen stříbrný kyjevský erb se znakem Litevského sboru, tj. na červeném smaltovaném štítku je postava jezdce na koni se šavlí v ruce. Po tímto erbem je znak Volyně (Volyňské gubernie), tj. stříbrný kříž, který je umístěn na červeně smaltovaném štítku.
Na ramenech kříže je rozložen nápis: Za víru, cara a vlast.
Tento popis je platný pro důstojnické kříže. Odznaky pro mužstvo a poddůstojníky jsou zhotoveny z obecného kovu. Vyobrazený odznak pro mužstvo (viz detail) je po roce 1917 upraven odstraněním slůvka "cara". Takto upravené odznaky bylo možno nosit do bolševického převratu v roce 1917.
Velikost odznaku 43 x 43 mm.

Stačí takto !
Registrovaný uživatel
Moc dekuji za informace, tady ten co mame je ze stribra, ma teda punc ze zadu i ta sroubovaci cast, jeste se zeptam, ma to tedy nejakou cenu pro sberatele? Moc si vazim Vasi informace
Moderátor
Originál kříž je poměrně vzácný, cena by měla být nejméně 500 euro. Prosím, zajímá mně to, udělejte ni pěkný obrázek kříže a také matice.
Registrovaný uživatel
posilam tedy foto i druhe strany, myslite s fotografii tedy, ze mame doma original?
Registrovaný uživatel
děkuji, cena cca 5000 Kč a mělo by se jednat o stříbro (není punc tak raději jen mělo), ale raději to nevezmu. ještě jednou děkuji.Upřesnění není to prodej z Ruska, ale z Ukrajiny. :)
Registrovaný uživatel
ty fotky v lepsim rozliseni jsem dala na rajce, tak tam jsou :

https://treasures2018.rajce.idnes.cz/rusky_kriz/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
gimpi71 napsal
děkuji, cena cca 5000 Kč a mělo by se jednat o stříbro (není punc tak raději jen mělo), ale raději to nevezmu. ještě jednou děkuji.Upřesnění není to prodej z Ruska, ale z Ukrajiny. :)

Kříže sv. Jiří nejsou puncované, dal jsem Vám odkaz na stránky SfS. Víte, dnes opravdu určit originalitu starší ruské dekorace je fakt složité. Ukrajina- Rusko все равно :roll: :mrgreen:
Moderátor
ttereza napsal
posilam tedy foto i druhe strany, myslite s fotografii tedy, ze mame doma original?


ANO, trochu jsem na to "čučel" a porovnával a řekl bych. že to je originální a moc pěkná stará ražba. Nenechte se zlomit, že to je kopie! :twisted:
Registrovaný uživatel
ANO, trochu jsem na to "čučel" a porovnával a řekl bych. že to je originální a moc pěkná stará ražba. Nenechte se zlomit, že to je kopie! :twisted:


Moc diky, dekuji za info a mam radost vedet, ze jsme tady nasli i dobre veci
Registrovaný uživatel
Zas "novodel"
Moderátor
Ivozilberman napsal
Zas "novodel"


Zkuste na místě holé věty použít větu rozvinutou. :P
Registrovaný uživatel
já řku ševče jsem si to zacala davat tak nejak jedna ajedna dohromady, protoze prarodice vlastne byli Volynsti Cesi a vim ze prapradeda byl zainteresovany v armade ale co z tama tehdy donestli a co ne to s urcitosti nevim, ale par tech medaili tady s ruskymi napisy je a ted kdy nekdo napsal ,ze to muze byt nejaky novodel, tak jsem zase ztracena kdyz jsem vyguglovala ze byly nejae novorazby pro bohate a sberatele, ale oni asi nebyli bohati, ze by si nejaky novodel tehdy mohli koupit. Tak jsem myslela ze jsem to dala dohromady a zase si nejsem jista
Moderátor
Podívejte se na to rozumně. Já nerad tak "natvrdo" říkám je to origo, ale zde bych za to dal tak říkajíc krk. Sama jste teď potvrdilo to, že ze strany předků to je i doložitelné. Zkuste prosím dohledat jak medaile, tak i nějaké doklady. Pokud by to bylo s těmito doplňky byl by to krásný komplet. Můžete mi klidně napsat i na privátní meil ( někde tam je)
Pochopitelně se objeví i hlasy, že to origo není. No, ale to by pan kolega mohl nějak doložit, alespoň tak, jako jsem to učinil já. Je to krásný kříž, ražba pro důstojníky. Dnes ty ceny již nejsou až tak vysoké, ale já bych si jej do sbírky určitě uložil. :twisted: Nenechte se otrávit !
Registrovaný uživatel
Spala jsem nakonec klidne kdyz jsem znovu premyslela, takze pohoda, je tady hromada i nejakych papiru, tak se to bude muset prostudovat, jestli neco nalezi tem medailim, jinak tedy prikladam jeste jednu vec z te sbirky, ktera ma taky rusky punc a me zajima zjistit neco vic, tak pokud bych tady nasla odpoved urcite by to opet moc potesilo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čestný odznak 116. pěšího Malojaroslavského pluku
Знак 116-го пехотного Малоярославского полка

Odznak tohoto pěšího pluku byl založen dne 2. května roku 1912.


Popis odznaku:
Odznak má podobu a tvar tak zvaného maltézského kříže. Kříž pro důstojníky je modře smaltován a na dolním rameni má umístěno číslo pluku -(116). Na kříži jsou plastické monogramy carů:
- Pavla I.
- Nikolaje II.


Tyto plastické monogramy křížem přes sebe a jsou korunované tak, že vlastní korunky se nacházejí mezi rameny kříže. Odznak je zvláštní, ale efektní a zajímavý, velmi vzácný.
Velikost odznaku: 39mm x 33 mm.

Já jsem tyto plukovní odznaky popsal na českých stránkách a tak mohu reagovat ihned.
Pokud jste to nikde nekupovali a je to z nějakého dědictví po někom, bylo by to dobré. Zkuste se podívat na ty dokumenty, nějak to roztřídit.Tu zadní stranu a matici, zde obrázek opět jako u předešlého. Možná, neb zde budou zase hloupé řeči mi to pošlete domů. Já nic nekupuji a tak máte záruku, že Vás nějak nechci ošidit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, prispeji zde mou fotografii, myslite, ze to muze but original?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro ttereza, ak budete predávať mal by som záujem o vyznamenania záujem.
Registrovaný uživatel
Tady jedno lepsi foto, je mozne, ze nektere ty krize by meli tmavsi barvu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
marie2018 napsal
Tady jedno lepsi foto, je mozne, ze nektere ty krize by meli tmavsi barvu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Chtělo by to i zadní stranu, ale upřímně, ten avers se mi až tak nelíbí.
Registrovaný uživatel
Tady je jeste ta zadni strana lepe. My ji chteli do sbirky, ale pravda, ted vahame, kdyz vidim ty ostatni, chce za ni v Rusku na webu 500$

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » kříž Sv. Jiří

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1