Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » kvalita razítkovaných známok

Vykupminci.cz
Numisargo

kvalita razítkovaných známok

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
chcem poprosiť o Váš názor, neustále riešim jeden problém pri triedení kvality niektorých razítkovaných známok, ktoré sa mi opakujú :

je lepšie si nechať známku, ktorá má pekné razítko (dátum aj názov PU identifikovateľný) ale má zmytý alebo poškodený lep

alebo

známku ktorá má krásny lep skoro nedotknutý ale razítko je neidentifikovateľné, (väčšinou nie je jasný ani dátum a ani PU)

dakujem za názor

Oroo
Registrovaný uživatel
Tak pokud chcete sbírat známky ražené, tak na těch se obvykle lep nevyskytuje vůbec. Výjimkou jsou např. razítka z ochoty a nebo razítka už natištěná z tiskárny, jejich cena je obvykle nevalná. Pokud chcete sbírat čisté známky s neporušeným lepem, tak na těch zase nemá co dělat razítko.
Registrovaný uživatel
"známku ktorá má krásny lep skoro nedotknutý ale razítko je neidentifikovateľné"

to sú CTO - razítka z ochoty, v niektorých krajinách ich robili strašné a sú pre väčšinu bezcenné.

Pri použitej známke je vám lep na nič...

Krásne nie CTO razítko je top ;)
Registrovaný uživatel
shareman napsal
Krásne nie CTO razítko je top ;)

=krásne je razítko,keď je pekné,ale nie to z ochoty...Tak?
-s-
Registrovaný uživatel
Stani je třeba rozlišovat sbírání známek již starých od roku 1840 a pak známky s razítky současnosti. Souvisí si to také s kvalitou razítkování kdy tehdejší poštmistři či pracovníci na přepážkách se učili razítkovat což dnešní poštovní zaměstnanci asi nedělají nebo je k tomu nikdo nevede. Moje zkušenost je taková, že když jsem požádal aby pracovnice na přepážce vyčistila razítko dívala se na mě jako bych spadl z višně a pak povídá zato nejsem placena. Podívejte se jak se kdysi myslím v raném období razítkovalo podle mě v každém případě i dnes je krásné razítko hodno uschování k obohacení každé kvalitní sbírky. Toto je můj názor Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozumiem a súhlasím.A skúsenosti z pošty mám podobné.Radosť pozerať ako to tam mlátia... :(
-s-
Registrovaný uživatel
Pripojím sa aj ja . Vybral som pár "Privigye", na ktorých sú myslím štemple ako-tak centrované a čitateľné ...
Jirko – poprosím o zhovievavosť. Nebuďte prosím moc prísny :) . Je to len taký môj "doplnkový šport" z ktorého určite nebude výstavný exponát ;) . Ono je to aj tak skôr o "regionálnej poštovej histórii", ako o nejakej serióznej filatelii / zberateľstve ... Ale kľudne "obodujte" - konštruktívnu kritiku od Vás znesiem :P.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ďakujem všetkým za názor .....ja som postihnutý razítkami takže pekné razítko má u mňa vždy prednosť pred lepom, len ma zmiatlo na chvílu ako sa všade teraz bazíruje na lepe :-)
Registrovaný uživatel
vážený kolego máš můj souhlas čistá známka je čistá , ale to si můžu dát do alba 1000 korunu nebo jinou bankovku a chodit se na ni dívat. Když má však známka pěkné čitelné a dobře umístěné razítko je to nejen doklad poštovního použití a jak píšeš i doklad regionální. tvoje razítka jsou pěkná ještě si pořiď nějaké náprstkové /füngrhutstempeln/ měj se Jirka z Moravy jo pro razítka je dobrý katalog Klein v němčině a Votoček v češtině

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niektoré štemplíky v posledných príspevkoch,tie ktoré sú na jednotlivých známkach,sú dobré "trefy..," a pekne čitateľné. :)
Mne dnes prišli štemple...Štyri na obálke a každé priemer snáď 37 mm.
To by musela mať známka 4x4 cm aby sa tam zmestilo a dala sa odložiť ako
známka s peknou pečiatkou.To len tak na okraj,bavíme sa o starých známkach a starých pečiatkach.Nemôžem si na ten výraz zvyknúť,aj keď so slovenčinou nemám výrazné problémy.Viac mi sedí razítko.. :roll:
A tých vašich prckov by musel byť aspoň 4blok aby sa tam dalo umiestniť.. :D
Niekde mám aj pár starých,ale sú buď na celistvostiach (to je dobre),alebo na výstrižkoch.To už také dobré nie je,ale ešte som sa nerozhodol vykúpať ich..
Myslíte,že tento hieroglyf je pokus o razítko? Farba sa mi zdá byť razítková,ale niečo z toho vyčítať je problematické.. :)
A keď som pri tej farbe,tak sa vás opýtam,prečo je na druhom obrázku farba akási zelená/modrá.Vyblednuté by to nemuselo byť,známka vyzerá byť v poriadku.Asi riedená. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Nemôžem si na ten výraz zvyknúť,aj keď so slovenčinou nemám výrazné problémy.Viac mi sedí razítko.. :roll:

:) No – ak by sme mali byť slovenčinári - puntičkári:
štempel – nesprávne
razítko – nesprávne
pečiatka – správne
Pečiatka v zmysle toho o čom tu píšeme – nesprávne
Správne – odtlačok poštovej pečiatky ;)

stani napsal
Niekde mám aj pár starých,ale sú buď na celistvostiach (to je dobre),alebo na výstrižkoch.To už také dobré nie je,ale ešte som sa nerozhodol vykúpať ich..

Ja by som bol v tomto smere zdržanlivý. Načal som to tu s tou Privigye, tak pridám ešte 4 výstrižky. Neviem ako ostatný, ale ja mám v tomto prípade jasno – žiadne kúpanie – takto im je dobre :P


Obrázek vložený uživatelem

Jirko:
1: Ďakujem za komentár. Rady si beriem k srdcu a budem na ne myslieť.
2. Čo sa týka toho žltého Merkura, tak veľká gratulácia. Chcel som napísať, že si viem predstaviť tú radosť z neho, ale možno ani neviem ... A čo sa týka to overenia, tak za to vyše polstoročie vašej praxe ...
Registrovaný uživatel
Tiež mi to nezavadzia,takže kúpať sa nebude.
A razítko/pečiatka je u mňa ako napadlo ma/mi.Viem ako to má byť,ale.. ;)
Asi to nazvem rušítko. Ako Anglán.
Cancelled-zrušený a bude pokoj. :)
-s-
Registrovaný uživatel
dobrý večer tak moje radost trvala jen jeden den a už vím, že ten růžový Merkur je padělek ale to holt život jeden den si člověk myslí, že vyhrál v loterii a druhý den je tvrdá realita i když se mi hned to razítko nepozdávalo no nic budu muset žít aspoň do té stovky aby sem na podobný kousek, ale pravý narazil. No nic jen žádné smývání ani z výstřižků ledaže by bylo podezření, že se tam ukrývá velká průsvitka. Tak dobrou noc a měhte se všichni příznivci krásných starých razítek. Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
stani napsal
Niektoré štemplíky v posledných príspevkoch,tie ktoré sú na jednotlivých známkach,sú dobré "trefy..," a pekne čitateľné. :)
Mne dnes prišli štemple...Štyri na obálke a každé priemer snáď 37 mm.
To by musela mať známka 4x4 cm aby sa tam zmestilo a dala sa odložiť ako
známka s peknou pečiatkou.To len tak na okraj,bavíme sa o starých známkach a starých pečiatkach.Nemôžem si na ten výraz zvyknúť,aj keď so slovenčinou nemám výrazné problémy.Viac mi sedí razítko.. :roll:
A tých vašich prckov by musel byť aspoň 4blok aby sa tam dalo umiestniť.. :D
Niekde mám aj pár starých,ale sú buď na celistvostiach (to je dobre),alebo na výstrižkoch.To už také dobré nie je,ale ešte som sa nerozhodol vykúpať ich..
Myslíte,že tento hieroglyf je pokus o razítko? Farba sa mi zdá byť razítková,ale niečo z toho vyčítať je problematické.. :)
A keď som pri tej farbe,tak sa vás opýtam,prečo je na druhom obrázku farba akási zelená/modrá.Vyblednuté by to nemuselo byť,známka vyzerá byť v poriadku.Asi riedená. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

čau razítkáři průměr razítek začíná/dle Kleina na 16 mm a pokračuje výše to jen tak na okraj a už jde spát Jirka z Moravy
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 28. 9. 2017, 11:15. »
Moderátor
oroo napsal
ďakujem všetkým za názor .....ja som postihnutý razítkami takže pekné razítko má u mňa vždy prednosť pred lepom, len ma zmiatlo na chvílu ako sa všade teraz bazíruje na lepe :-)

To bazírování na lepu vzniklo z toho, že filatelisté vědí, jak to kdysi chodilo. Před válkou měl horko těžko někdo zásobník na známky- to snad ani neexistovalo a tak se čisté a razítkované známky ukládaly na albové listy přes falcku. Tudíž je jasné, že takové množství známek s "prvotřídním" lepem, prostě není možné v současné době obhájit. Spousta známek má reparovaný lep a když už je dnes možnost z té obrovské hromady něco vybrat, tak si každý prostě zakládá na tom, aby to bylo echt s origoš lepem. Proto je v současné době nejvíce ceněný lep známek. Týká se to čistých samozřejmě. Známka prošlá poštou (filatelistický etalon sbírání) je samo bez lepu. O známkách ražených v tiskárně (z ochoty) se nevyjadřuju. To není pro mě sbírání. Když jsem začla dělat exponát, tak dilema "ražené vs. čisté" bylo jasné v momentě, kdy jsem zjistila, že velkou většinu námětových známek, lze sehnat jen s razítky z ochoty. A to je blbě. ;)
Moderátor
Jo, co si člověk sám nevyfrankuje, to nemá!
Registrovaný uživatel
stani napsal
Rozumiem a súhlasím.A skúsenosti z pošty mám podobné.Radosť pozerať ako to tam mlátia... :(
-s-

Musím tedy pochválit pracovnice naší venkovské pošty, sice požádám na přepážce o pěkné orazítkování zásilky, kterou posílám a vždy ochotně provedou, ale již několikrát jsem viděl na jiných prošlých obálkách z naší pošty, že zpravidla mají čitelné a dobře umístěné razítko.
Registrovaný uživatel
s razítky jsou hezčí ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím jak vy,ale já sbírám známky. Nikoliv lep na známkách! Až budu sbírat lep,tak si je budu kupovat na poštách! Filatelie není sběr lepu,ale známek!Rozhodně si cením více známky z roku 1888 bez lepu,než Husáka s lepem!
Registrovaný uživatel
Mám pár známok DDR, majú z môjho pohľadu bezchybný až moc "silný, dobrý" lep a sú použité, opečiatkované, čiže odlepené..Tadiaľ asi povedie cesta... :P
A vážnejšie. Ja nie som filatelista, ale načo to niekto robí..??
Až tak sa od radosti krútia... :)
-s-
Moderátor
Stani peciatkované známky s bezchybným lepom určite neboli použité. Ale zámerne opečiatkované ako nepožité pre zberateľov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
:roll: Ahoj smith. ;) Tak na to som ani nepomyslel. Myslel som si, úplne vážne, že ten lep tam niekto naniesol dodatočne, po odlepení, len som netušil, prečo by to robil...
A tiež netuším,za akú sa takáto známka považuje. Za použitú? Veď to potom nie je ani **,ani *, ani použitá....
Moc toho neviem. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Nepoužité s razítkem jsou například u NDR vedené v katalogu Michel zvlášť. Jsou to tzv. razítka z ochoty a obvykle mají ze všech možností nejnižší cenu. Ty razítka se (nevím, zda vždy) natiskly už v tiskárně na celé archy.
Registrovaný uživatel
Ako u nás balíčkové známky? Tak mi to nepripadá..Len sú zo strany lepu ako nalakované. A fest. :roll: Možno známky DDR také boli, ja som ich v ruke moc nemal..Hlavne nie **, takú ani jednu, takže neviem posúdiť.
Zajtra môžem dať obrázok-scan- a fotku pečiatok na známkach a toho lepu. Teraz sa mi už moc nechce..
-s-
Registrovaný uživatel
Jako ty balíčkové, dělala to hromada zemí, a dodnes to spousta i dělá. Třeba u NDR vyšly některé dotisky pro sběratele jen ražené. Ale třeba si na té vaší známce někdo trénoval reparaci lepu, možné je skoro všechno.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » kvalita razítkovaných známok

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1