Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ladalada dotazy na obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Ladalada dotazy na obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tento obraz dostala služebná která sloužila v letech 1915-20 u rodiny Sporck v Kuksu Pozná někdo autora obrazu ?? Děkuji L

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 4. 5. 2014, 13:11. »
Registrovaný uživatel
pokusil jsem se signaturu upravit,no nevím a databázi malířů jsem prošel ,chytal jsem se toho R./Rudolf?/ ale nic !
Snad někdo pomůže Děkuji ..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
naco umrela?myslim ta sluzebna...
Registrovaný uživatel
Zvláštní, imprese tam je, ale váza působí až amatérsky. Já bych si udělala na Kuks výlet!
Registrovaný uživatel
detail vázy ,není tak laciná ?!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Malíř je Romuald Minařík.Historie obrazu je zapeklitá.Onen Minařík byl na prázdniny u rodiny majitelů- jako příležitostný malíř a hráč na pianino v skupině L.Dusíka a hrával s varhaníkem Kalfusem na varhany v místním kostele- šlapal měchy. I jednoho podvečera došlo k tomu, že byla o vlastní vůli svedena dcera panského rodu, a Minařík..... štando péde a pak vlakem zpět se do Prahy navrátil.Obraz byl určen svedené Vilhelmíně, ale aby došel zapomenutí darován byl služebné.Dítko bylo vychováno v rodině dnes známého politika a nese jméno Kárl
Registrovaný uživatel
:mrgreen: dobryyy....
Moderátor
A já bych tipoval na malého VV Napoleona. ;)
Registrovaný uživatel
Přeji vám, ať to na aukru prodáte za těch 9 999Kč !
Jen blázen si za tu cenu koupí nejistou kytici s vázou i ubrusem jako od školáka!
Registrovaný uživatel
Na druhou stranu máte alespoň originál, je neuvěřitelné, co se dá na Aukru koupit zaručených Muchů, Panušků nebo Zrzavých...
Registrovaný uživatel
ano,je to zasluzna cinnost..umoznuje totiz i sirokym masam porizeni tak vy-
znacnych umelcu....
Registrovaný uživatel
Klarasem napsal
Přeji vám, ať to na aukru prodáte za těch 9 999Kč !
Jen blázen si za tu cenu koupí nejistou kytici s vázou i ubrusem jako od školáka!


Dškuji .
nicméně zde je odpověď -
Dobrý den,

velice Vám děkujeme a vážíme si, že jste se obrátil na naši galerii. Bohužel podle fotografie se jedná o poměrně slušnou malbu, ale neznámého autora.
Cenově by se obraz mohl pohybovat tak mezi 10-ti až 20-ti tisíci korunami. Jedná se však pouze velice hrubý cenový odhad.
Děkuji a přeji Vám hezký den.
S pozdravem

Milan Havel
Galerie Kodl, s.r.o.
Vítězná 11
Praha 5 Malá Strana
Moderátor
Mně to taky nepříjde špatný a kdyby to bylo moje, anebo nešlo o majetek zdejšího lehce "profláklého" překupníka, tak bych se i popídil...

A propos, ladalada, přejmenovávám toto celé téma na "Ladalada dotazy na obrazy" a všechny své případné další dotazy na obrazy či jiná výtvarná díla (grafika, kresby, koláže, atd) přidávejte již jen sem...
Registrovaný uživatel
jezismarijaaa....to zase stoupne umrtnost...... :lol:
Registrovaný uživatel
OK děkuji.....
Registrovaný uživatel
O jakého Holého jde ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to malba na plátně ..Ladalada
Moderátor
ladalada napsal
Klarasem napsal
Přeji vám, ať to na aukru prodáte za těch 9 999Kč !
Jen blázen si za tu cenu koupí nejistou kytici s vázou i ubrusem jako od školáka!


Dškuji .
nicméně zde je odpověď -
Dobrý den,

velice Vám děkujeme a vážíme si, že jste se obrátil na naši galerii. Bohužel podle fotografie se jedná o poměrně slušnou malbu, ale neznámého autora.
Cenově by se obraz mohl pohybovat tak mezi 10-ti až 20-ti tisíci korunami. Jedná se však pouze velice hrubý cenový odhad.
Děkuji a přeji Vám hezký den.
S pozdravem

Milan Havel
Galerie Kodl, s.r.o.
Vítězná 11
Praha 5 Malá Strana

Tak proč to za těch 10 tisíc nekoupil? Nebo třeba aspoň za 8, dle vlastních slov by na tom vydělal.. :roll:
Obrazy neznámých malířů s tak prostým a profláknutým motivem, byť dobře technicky provedené se prodávají do dvou tisíc, ať mi pan Havel řekne, kde se noname vázy z květinami úspěšně prodávají za 15 tisíc...
Registrovaný uživatel
Pro ladalada:

Dobrý den,
měl bych zájem o jeden z obrazů, na který jste se zde v minulosti dotazoval. Odepište mi prosím na mail. Klikněte na můj nick a dále na "poslat zprávu".
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Mně tedy taky přijde odhad do 20 000 u téhle no-name kytky jako silně přitažený za vlasy a netuším, proč ve vás pan Havel vzbuzuje takové naděje.

A k vašemu dotazu, o jakého Holého jde: určo nejde o Miloslava Holého, a to ani o jednoho, ani o druhého...
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Mně tedy taky přijde odhad do 20 000 u téhle no-name kytky jako silně přitažený za vlasy a netuším, proč ve vás pan Havel vzbuzuje takové naděje.

A k vašemu dotazu, o jakého Holého jde: určo nejde o Miloslava Holého, a to ani o jednoho, ani o druhého...



Kolemjdoucí, srovnejte si jaká byla počátkem 20tých let minulého století běžná výtvarná produkce v oblasti zátiší a kytic (viz ty tuny kýčovitých šeříků či vlčích máků, kterými nás tady povětšinou zásobují tazatelé/prosebníci). Pokud to ta služka skutečně dostala od šlechty v té době, tak to nemohl být žádný dobový tuctový akademik, kýčař či amatér...
Registrovaný uživatel
mohla to ale také klidně malovat jedna z dcerek té "šlechtické" rodiny či jiná přízeň...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já ale neříkám, že se mi ta kytka nelíbí, i když k té samotné váze mám jakési podvědomé výhrady: připadá mi, že onen zdeformovaný tvar není výsledkem niterného puzení, ale jakéhosi formálního chtění... prostě tam nevidím "čistý" autorský boj o uchopení umělecké vize, ale (možná?) kalkulaci... ale není ta kytka špatná.
Ale za 20 000 se prodávají kytky od malířů, jejichž jména se nám dochovala v povědomí. Proto jsem udivena tímto odhadem.
K historce okolo tohoto obrazu- ze zásady nepřikládám historkám okolo obrazů žádnou váhu, pokud to není podloženo fakty, zdroji, historickými prameny. Profesionální deformace. ;)
Registrovaný uživatel
vahu jim nikdo prikladat nemusi ale hezky se ctou a jeste lepe poslouchaji,
jen si prectete "vypravu k polu"nebo"instalaterske mejdlo" a dotycne veci se
pri prodeji okamzite zhodnoti...
Registrovaný uživatel
Tak asi zas tak marný obraz to není.....?

Odkaz na adresu smazán. Na toto fórum je zakázáno dávat odkazy na vlastní aukce na AUKRO či podobné aukční servery.
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 11. 5. 2014, 10:08. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Ladalada dotazy na obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1