Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
To s tebou súhlasím, 500,-€ je naozaj veľmi vysoká cena a osobne by som ju nikdy v živote za tento denár nedal. Ale na druhej strane mince idú stále hore a niektorí ľudia majú naozaj nechutné kopy prachov, tak je pre niekoho normálka zaplatiť bežný mesačný slovenský plat za mincu.
Registrovaný uživatel
Kua, aby bolo jasné, tiež nie som milionár (škoda). Raz za čas si človek môže urobiť radosť a za túto mincu som dal ďaleko ďaleko menej ako 500 EUR...
Moderátor
sigur napsal
Kua, aby bolo jasné, tiež nie som milionár (škoda). Raz za čas si človek môže urobiť radosť a za túto mincu som dal ďaleko ďaleko menej ako 500 EUR...


Kua, aby bolo jasné, tak mne je to jasné... a takisto mi je jasné, že za túto mincu by si také prachy nedal.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
l_m_2009 napsal
Huszár prevzal "stupne vzácnosti" stredovekých mincí od Ungera. Píše o tom hneď v úvode na strane 9. Viď úryvok nižšie.


Ale ako pozerám, to nič nevysvetľuje...nikde tam nevidím počet známych kusov pre jednotlivé stupne vzácnosti.


Ale vysvetľuje. Stačí sa pozrieť do katalógu Ungera, 1. diel, strana 9 (vydanie z roku 1974).
Registrovaný uživatel
Tak toto vydanie bohužial nemám.
Registrovaný uživatel
Teraz pozerám, že tu je "len" 10 stupňov + 5 R-kových. Asi treba nájsť to správne, z ktorého čerpal Huszár :mrgreen: .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tieto stupne vzacnosti uz davno neplatia. Z niektorych RR minci sa medzicasom objavilo na trhu tak velke mnozstvo ze su cenovo dostupnejsie ako "obycajne" razby.
Napr. denare Vaclava pred desiatimi rokmy staly v prepocte 150 az 200 eur a teraz sa pohybuju pod 100 eur..myslim tie bezne typy.
Registrovaný uživatel
Asi najlepsim prikladom je Otov denar. Pred par rokmy sa predal u Nudelmana za 35.000 eur a teraz sa da kupit aj za 4000 a to je uz priepastny rozdiel!
Registrovaný uživatel
Oživíme zapadnutú tému, resp. nadviažem na interregnum, najlepšie citáciou z wikipedie:

"Dvornej dáme Alžbety sa podarilo ukradnúť uhorskú svätoštefanskú korunu z Vyšehradu (dnes Visegrád) a odniesla ju do Viedenského Nového Mesta (Wiener Neustadt). Podľa legendy sa práve pri tejto krádeži stalo, že sa ohol krížik na korune. Alžbeta potom prinútila primasa korunovať 15. mája 1440 v Stoličnom Belehrade (Székesfehérvár) Ladislava za uhorského kráľa. Následne vypukla dvojročná občianska vojna medzi prívržencami Vladislava a Ladislava Pohrobka (jeho matky Alžbety)."

No, a jednou z prvých mincí po období medzivládia bol práve tento denár, ktorý dala raziť Alžbeta v mene svojho syna.

Huszár 643, značka C-G, mincovňa Košice, komorský gróf Augustin Greniczer, 1440

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Určitě to je Německá orlice?Není to orlice Moravská?Přece s Německem nemá Ladislav V.nic společného.Na ostatních denárech Huszár uvádí Moravská orlice.
Registrovaný uživatel
Zapomněl jsem pochválit Vaše mince.Jsou krásné.Obstojí vedle nich ta moje?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co toto dobové falzum?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Foto v "podživotnej" veľkosti :mrgreen: Toto sa predávalo na e-bay minulý mesiac. Je to ono? Išlo to za veľmi dobrú cenu.
Registrovaný uživatel
Tu je...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
aka je v tomto pripade "dobra cena" - myslim, ze to koncilo okolo 80 USD, je jasne ze dukat stoji min. 7-8 x tolko, ale ma toto falzum taku hodnotu? este by bolo zaujimave zistit mieru pozlatenia. Inac bolo aj na aukre pred casom podobne falzum a skoncilo na sume asi 1800-2000 kc /cca/.
Registrovaný uživatel
Keď sa za to predalo, tak asi má tú hodnotu.
Ten istý týždeň som dostal ponuku na podobné falzum za 160 EUR. A dávnejšie bolo na tomto fóre predané podobné falzum v "súkromnej aukcii". Mne dotyčný tvrdil, že má ponuku na 120 EUR.
Registrovaný uživatel
malo je tychto falz na trhu, preto tazko si urobit predstavu o cene, jedno velmi skarede ale asi za 100 € bolo predane na pannonia.terra
Registrovaný uživatel
Obě mám já.Mám pro dobová falza slabost.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Obě mám já.Mám pro dobová falza slabost.

já mám 4 kusy těchto dobových falz a jenom jedno je pozlacené.myslím že jsou to dost zajímavé mince a skoro vůbec se nevyskytují.
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/uhorske-mince-grosoveho-obdobia_post_-92837#post92837
Registrovaný uživatel
Stojí za zhlédnutí?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Za vzhliadnutie minca určite stojí, aj keď stav je zlý, resp. nie najlepší. Reverz je celkom fajn, ale averz má tesne pred porážkou. Vtip je však v tom, že sa jedná o dosť vzácnu mincu, takže chybičky krásy sa dajú prehliadnuť. Je to Pohl 190-2, Košice, gratulujem!
Registrovaný uživatel
Mám celkom pekný kremnický... Pri týchto minciach je problém nájsť nejakú v lepšom stave. Myslím, že boli razené z dosť nekvalitného striebra. Táto má zaujímavú bledo-zeleno-sivú patinu, ale z foto to moc nie je vidieť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 5. 1. 2013, 9:52. »
Moderátor
Vynikajúca vec, ale prečo ma to u sigura prekvapuje, že? ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1