Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pripájam sa ku gratuláciám. Nedaj sa zmiasť nízkym rarity ratingom podľa katalógov. Podľa môjho názoru je toto dosť vzácny typ, asi len tretí kus, čo som zatiaľ videl.
Čo sa stavu týka, tak:
1) Pohrobkove (Jiskrove) mince sa v drvivej väčšine vyskytujú o 1-2 triedy v horších stavoch
2) Hlavné motívy a značka sú pekne zachovalé a nedorazené sú len 2 miesta v opise
3) Nie je to zrovna extra výstavný kus ale výstavný určite je. Ja by som ho bral všetkými 20-timi ;)
Moderátor
juuuu, fakt? :) a ja prase ho usmlouval z deseti na sedum :twisted:
Registrovaný uživatel
Sedem korún?!? :twisted: No to je hnus velebnosti...tak to sa s tebou viac nebavím... :mrgreen:
Moderátor
ne, bylo to trochu vic, bylo to v eurech :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jasné... ;) Ale za tým ostatným si stojím, akože je sv. Elígius nado mnou (ten sa v hrobe musí otáčať tak na 2600 rpm)... :mrgreen:

Nie, vážne... ešte som zabudol podotknúť, že vzácnosť tohto typu je podčiarknutá aj faktom, že sa razil len v dvoch mincovniach, ktorých produkcia bola v tom období relatívne nízka (Smolník a Levoča). Typy razené v hlavných mincovniach (Kremnica a Košice) sa objavujú nepomerne častejšie.
Moderátor
zajimave. o to vic jsem rad a o to vetsi mam z nej radost, ze jsem nebyl liny se pro nej vratit a zkusit ho ukecat. budu si ho pekne hyckat :)
Registrovaný uživatel
konecne nejake nove uhorske mince a diskusia k nim, pridavam aj ja svojho smolnickeho Pohrobka, aj ked je nedorazeny, strizok je kvalitny a hruby, minca ma takmer 1 g a to pri priemere len nieco vyse 1 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekny bratricek. jsem rad, ze to tu pres okurkovou sezonu trochu ozilo.

pro zajemce pridam metrologii sveho kusu - 0,81 g, 14,67 x 15,55 mm

strizek je skutecne pomerne silny, mince pusobi relativne masivne
Registrovaný uživatel
Dnešní pošta.Denár H649.C-G 0,98g Sice zachovalost žádná sláva,ale je tu alespoň pro mně, Moraváka,velká zajímavost.Je ta orlice s prsním štítkem moravská? Vidím velkou podobu s orlicí na dukátu H 635, o které tvrdí ČNS Brno,že je moravská.Co Vy na to,pánové?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne, takova posta potesi. co se tyce ikonografickeho ztvarneni, tak si nejsem tak uplne tou moravou jist (nechci nikomu brat pekne iluze), myslim, ze habsburkove ji uzivali zhusta a bezne, prikladam notoricky zname mince (13. - 16. st.), na nichz jsou velmi podobne vyjevy a zkuste definovat, co je rakouske a co moravske - ja v tom uprimne zcela jasno (u nekterych razeb jako je i vyse prezentovana) nemam

kazdopadne bez ohledu na to, ci je to ptak, je to pekna mince

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkní ptáčci.Gratuluji.
Moderátor
ale to nejsou moji ptacci :D bohuzel...
Registrovaný uživatel
Tak jsem to přece jenom našel v této publikaci.Šachovaná orlice se štítkem,pol.132.Zatím jenom scan,nedaří se.Zatím.Zapojím někoho PC znalého.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to Huszar 664 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Áno, správne. K-P, Kremnica, Petrus Jung, 1455
Registrovaný uživatel
Huszar uvadza opis na reverze
R.VnGARIE.ET.CETERA, tuna je
REGIS.VnGARIE.ETC
viem ze to nic neznamena, len som si to vsimol.
_______________
Registrovaný uživatel
No vidíš a Unger má REGIS.VnGARIE.ET.C. ;)
Moderátor
Preložené z iného vlákna:
masina napsal
Nepomohli by ste mi s určením tej mince (neviem či som v dobrom vlákne)?
Ja ju určujem ako denár Alberta Pohl 127-6 K-R Kremnica, ale opis M.ALBERTI mi akosi nesedí, je tam akosi viacej písmen, alebo mincmajster Johanes Ramenstein tam to trocha poplietol?(a čo tie bodky nad písmenami je to v poriadku?)


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Saracen napsal
to je ladislav pohrobok


dula77 napsal
bude to asi Ladislav, Huszár 643
neskoro :D
Registrovaný uživatel
Išiel nakoniec za 3 éčka + 2,20 pošta.
Moderátor
MisoPN napsal
Zdravím pridám sem jednu podľa mňa zaujímavú mincu. Malo by sa jednať o celkom vzácny denár Vladislava I. Jagelovského. Škoda stavu mince, tak isto sa ospravedlňujem za slabé foto ale je to narýchlo fotené usb microskopom.
Podľa mňa by sa malo jednať o mince U 477A.
Za prípadné komentáre vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


sigur napsal
Averz máš hore nohami a opis nezačína MONETA, ale evidentne je tam LADIS..., takže je to Pohrobok U-522 a), značka A-B, mincovňa Lendava (najčastejšia pri tomto type), komorský gróf Bánfy. Gratulujem, ale až také terno to nebude. ;)


sigur napsal
Ale bolo to tesné :) Pridám môj kúsok...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MisoPN, Sigur, prosím o opätovné vloženie obrázkov, nejako som to pri presune do správnej témy nezvládol a obrázky sú fuč :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 26. 8. 2014, 19:10. »
Registrovaný uživatel
Pridávam fotky mince o ktorú sa jednalo :)
Sigur ďakujem za vysvetlenie, žaiľ pri pc som sa dostal až teraz ráno a tú tvoju mincu som nevidel. Mohol by si ju sem ešte raz nahrať?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jako Ladislava to mám předpokládám určeno dobře :-) ... ale pomůže mi někdo s lokalizací mince do mincovny ? .... děkuji moc :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Košice

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1