Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
děkuji
Moderátor
Určené to máš dobre, je to H 652 a tiež sa prikláňam že sú to Košice.
Registrovaný uživatel
a je to značka CG .. abych si to tedy potvrdil .... ?
Registrovaný uživatel
Cassovia - Augustin Greniczer, razený len v roku 1446. Pekná razba :)
Registrovaný uživatel
tak dvojnásob díky sigur .... že to budu mít i s mincmistrem a datací jsem nedoufal :-)
Registrovaný uživatel
Z dnešnej pošty (fotky sú od predajcu)...predávaný bol ako obol Jána Huňadyho, čo by bolo tiež v pohode. Ide ale o to, že denáre so značkou K-P/+ (Petrus Jung) sú známe len ako razby Jána Jiskru v mene Ladislava Pohrobka.
No a keďže literatúra nepozná Pohrobkov obol s levíkom, tak táto miniatúrka je pravdepodobne unikát :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ty zvíře. :lol:
Moderátor
dobry, moc pekne. mel bys to publikovat :)
Registrovaný uživatel
kolega sigur raději bublifukuje než publikuje :D
Registrovaný uživatel
Gratulace. :mrgreen:
Moderátor
A je to určite obol? Nemôže to byť orezaný denár P 160-1? Chcelo by to porovnať s origo denárom, nemáš tú možnosť?
Registrovaný uživatel
Archy áno, aj to ma napadlo, ale je to zaručene obol veľkosťou menší ako quarting. Dá sa to rozpoznať aj podľa určitých znakov len z fotky. ;)
Tento denár mám rezervovaný, ale akosi sa nevieme dohodnúť. Vyzerá to, že môj nakoniec nebude, tak aspoň foto na porovnanie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je mi jasné čo píšeš, na tvojej minci pri dvojkríži chýba napríklad perlovec (resp. kružnica) následne legenda, najmä na pravej strane. Asi budeš mať pravdu a gratulujem samozrejme, ale na 100% presvedčený nie som. Vychádzam z toho, že náhoda sa niekedy môže s našim úsudkom fajne zahrať a niekedy sa môže stať, že vidíme orezaný denár, ktorý mal v inkriminovaných miestach slabú razbu a tak sa môže zdať, že väčší kúsok strížku sa nám zdá úplne bez razby. Pozor, z mojej strany sa jedná iba o konštrukt a špekuláciu, nič viacej v tom nehľadaj.
Registrovaný uživatel
Jeden z posledných prírastkov - kremnický denár Jána Jiskru v mene Ladislava Pohrobka (H-660), K-C, Johannes Constorfer, 1462. Je to pomerne vzácna vec výskytom ale aj stavom. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale v porovnaní s kusmi z maďarských aukcií je skutočne pekne vyrazený aj zachovalý.
Zaujímavý je reverz, čo je vlastne kombinácia z iných typov, štít je z H-656 a kartuša je z H-643.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
hezke, gratuluji
Moderátor
Jo, to je ten, co mi zejtra vezeš do KH? :lol:
Registrovaný uživatel
Á rybička zabrala... :D
Registrovaný uživatel
Dávam do placu na pokuk nový prírastok: obol z Levoče, razbu H-657, alebo Pohl 163-3. Unger to považuje za denár.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
krasna minca
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Áno, aj keď nie je dokonalá (škoda hlavne nedorazenej značky), tiež si dovolím tvrdiť, že je krásna. Ono všeobecne nájsť mincu z tohto obdobia v takomto stave je riadna fuška.
Jiskrove mince sa okrem stálych mincovní v Kremnici a Košiciach razili aj v mestách, kde boli posádky. Levoča bola jedným z nich a je to skutočne veľmi vzácna značka.
Vedú sa polemiky o tom, čo to vlastne je za objekt v tej značke. Túto konkrétnu mincu poznám a ver mi, že keby tá "cibuľa" bola krajšie vyrazená, tak je dávno moja ;)
Gratulujem.
Registrovaný uživatel
Ďakujem, tak teda som aj ja celkom rád že cibuľa nie je až taká dokonalá :-). Pohlov opis značky je: "Fächer". Nie som nemčinár a elektronický slovník mi to preložil ako "ventilátor".
Moderátor
Fächer znamená vějíř
Registrovaný uživatel
na oživenie 8) ešte bez určenia mincovne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Santa toho roku riadne meškal, ale nakoniec prišiel. Urobil obrovskú radosť.
Je to už kráľovský denár razený roku 1453 v Kremnici. Pohl uvádza pri tomto denári (podtyp 186A) meno Rakúskeho financministra a starostu Viedne Konráda Holzera mladšieho (čomu nasvädčuje aj mincová značka Kh) a tiež info že bol razený z 8 lotového striebra. Naozaj táto mincička je z dobrého striebra v porovnaní s inými Svatoladislavskými, ktoré sa začali raziť následne v niekoľkých mincovniach v Uhorsku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmmm, dobrá minca a zaujímavý pokec k nej. Gratulujem :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ladislav V. Pohrobok (1440/1453-1457)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1