Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Ležmý hřeben OR 40h

Vykupminci.cz
Numisargo

Ležmý hřeben OR 40h

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
Hledám už dlouho ležmý hřeben 40h OR II typu a řekl jsem si že ho nebudu kupovat, ale že si ho najdu. Potřeboval bych ale slyšet někoho od Vás nějakou odezvu, jestli se mi to konečně povedlo. Přikládám scan. Budu rád za jakýkoliv názor.
Registrovaný uživatel
zde scan

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde detaily známky od vrchu dolů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Netrpělivě čekám, jestli si někdo udělá čas :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den pane kolego, nejsem sběratel této emise. Díval jsem se již dříve, ale protože nikdo nezareagoval, píši těchto pár řádek. Z dotazu jsem pochopil, že o LH nepochybujete a jde Vám o posouzení typu. Mě naopak zaujalo zoubkování. Na první pohled vypadá jako LH, ale jednoduchým posunutím obrázku nahoru a dolu k okrajům prohlížeče jsem zjistil, že horní perforace směrem doprava stoupá. Tedy je šikmo. To by u ležmého HZ nemělo být.
Rozměr zoubkování je opravdu 14?
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, můj dotaz byl hlavně směřován na to, aby mi někdo potvrdil, že tentokrát už jsem ležmý hřeben našel. Nejsem si totiž jistý úplně na sto procent, přestože to má spoustu povinných znaků.
Měřil jsem to a je to zoubkování 14, viz další fotografie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Možno je tvojim zbožným prianím, aby to bol ležmý hrebeň, ale z toho čo vidím si myslím že to nie je LH, ale RZ 13 3/4.
Moderátor
Je to tak, je to RZ. Vysvetľovať to tu teraz nebudem. Ak sa zavŕtaš do diskusií vysvetlenie nájdeš.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jé to mě štve :( A co ty kontrolní znaky na známce. Že jich je tam zrovna tolik. V písmenech VHB pod písmenem B. Pak v pravé čtyřce ta skvrna, pravý dolní roh atd.
Moderátor
No ja som to zle pochopil. Ty si chcel potvrdiť či vyvrátiť že je to ZP 96. Je to zaujímavé, ale väčšina kontrolných znakov na toto ZP sedí, aj keď niektoré chýbajú. Na tvojom mieste by som si to dal overiť znalcom. Škoda že už pán Chvalovský nie je medzi nami. On bol géniom tejto emisie,

Ak by sa potvrdilo ZP a zúbkovanie bola by to pecka !!!
Registrovaný uživatel
No já jsem to v úvodu vlastně špatně napsal. Ano, chtěl jsem potvrdit či vyvrátit, že se jedná o ležmý hřeben z 96 ZP. Určitě budu rád za každý názor zde ve fóru.
Jinak jsem z Přerova a nikdy jsem u žádného znalce nebyl, takže budu muset nějakého někde blízko najít, nebo spíš někoho kdo se na tuto emisi specializuje (a možná pak zajet třeba i do Prahy, no prostě kamkoliv), pokud na Moravě znalec nebude. Ale rozhodně bych do toho šel.
Registrovaný uživatel
A jinak děkuji za odezvu :)
Registrovaný uživatel
Nikdo další nepřihodí svůj názor? :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohu se zeptat z čeho jste čerpal určení 96.ZP? Mimo bodů pod VHB jsou znaky pro 96.ZP dost průkazné. Ale hodnotit podle scanu je dost odvážné. Dal bych známku ověřit. Určitě to stojí za tu námahu.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
určitě budu muset zvednou zadek a jít za nějakým znalcem. Poprvé v životě :)

Jinak z čeho jsem vycházel, z jakých bodů. Podle
https://filatelie-klim.com/cz/merkur-revue/merkur-4-2002_18/osvobozena-republika_68
jsem šel po tšchto zde citovaných bodech:


Kontrolní znaky 96. známkového pole:
1. Na vnitřní vodorovné lince v pravé hodnotové číslici je barevný bod (obr. 153).
2. Písmeno B v monogramu VHB má ve spodním obloučku jeden až tři výběžky a písmeno V v monogramu VHB mívá na levé straně čárku (obr. 154).
3. Nad levým kolenem je vyštípnutá čára (obr. 155).
4. Deformovaná levá hodnotová číslice nula, zvláště u známek s ležmým hřebenovým zoubkováním (obr. 156).
5. Vybíhající pravý dolní roh, který je dobře viditelný u známek s hřebenovým zoubkováním, u ležmého hřebene nevýrazné (obr. 157). 6. Vryp do dolní části hrany levé ruky, který je někdy v důsledku tisku nevýrazný (obr. 158).
7. Barevný bod pod svislými linkami pasu – pouze u části nákladu (obr. 159).
8. Vryp do druhého lipového lístku - pouze na části nákladu (obr. 160).
Registrovaný uživatel
bod 1 moje známka splňuje

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bod dva také
Registrovaný uživatel
bod 2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Držím palce a napište jak jste dopadl se znalcem.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
bod 3 také

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zoubek-05 napsal
Držím palce a napište jak jste dopadl se znalcem.


Děkuji moc a určitě napíši sem do vlákna.
Jinak jak už tam pojedu, tak rovnou vezmu víc věcí, takže budu si teď budu dělat doma revizi ve své sbírce.
Registrovaný uživatel
bod 5 (vybíhající pravý roh)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
8. Vryp do druhého lipového lístku - pouze na části nákladu

To je spíš miniprýpek, ale něco tam je :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
8. Vryp do druhého lipového lístku - pouze na části nákladu

To je spíš minivrýpek, ale něco tam je :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak jsem přiložil ten odkaz, tak se tam píše tohle:

Při identifikaci musíme na známce z tohoto pole nalézt alespoň tři až čtyři kontrolní znaky. Ne všechny se nám na jedné známce podaří nalézt. Při knihtisku se tyto znaky objevovaly a naopak zase v průběhu tisku zanikaly.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Ležmý hřeben OR 40h

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1