Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
nemyslim, ze to bude hned, myslim, ze to budou az pozustalosti - pak se z toho stane cerny petr, ktery nebude brat ani akcni dum s tou nejhorsi povesti (ale treba se pletu, je hodne lidi, co si nechava rada lhat). predstav si ale, ze treba takove mince co se tu pred par hodinami objevila, se objevi v jedne aukci nebo klidne na trhu najednou 20 ks. bude stale prodejna za tytez ceny - byt by byla duvera v jeji pravost? a co teprve, kdyz se zpochybni jeji pravost?

"vyhodou" (pro falzatory) soucasneho trhu je, ze zname jen mince, co projdou aukcemi. o tom, co shromazduji majetni investori, prehled mnohdy nemame. ruku na srdce - o falsovani zlatych minci se vi, ale kde tedy ty padelky jsou, kdyz vsichni maji prave mince :D :D :D ?

nemyslim, ze se v budoucnu stanou vsechny mince dostupne vsem, to urcite ne. zustane to stale, jak je - co se pomeru / relativnich cen tyce. soucasne ceny vsak neodrazeji zajem sberatelsky, ale zajem investicni. presne jak pises, jsou neznalkove, kteri mince nekupuji podle toho, co jsou, ale jakou maji cenu, byt ta cena je vlastne fiktivni.

do jake miry opadne zajem o sbirani minci po skonceni pouzivani minci netusim. myslim, ze to uz tady vetsina z nas nebude, nemyslim, ze mince zmizi tak rychle. no a mince pametni atp. budou razeny stale a zajem o ne pak spis vzroste, nez klesne, rekl bych. lide proste budou stale chtit neco sbirat :)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
"vyhodou" (pro falzatory) soucasneho trhu je, ze zname jen mince, co projdou aukcemi. o tom, co shromazduji majetni investori, prehled mnohdy nemame.

S týmto absolútne súhlasím. Pred mesiacom mi bol ponúkaný "pod rukou" dukát, ktorý bol jednoducho divný. Predajca ma ukľudňoval, že je to dobrá vec a je na "milión percent pravý". Dokonca prešiel pred pol rokom v Maďarsku aukciou. Čo bolo na tom kšefte najpodivnejšie bola cena. Cena rovnakého kusu v aukcii bola o 44% vyššia než cena ponúknutá mne. A to ešte aj predajca na tom kšefte musel niečo zarobiť. Prvé čo ma napadlo, že je to setrička alebo bratček toho dukátu z aukcie. Veď predsa sa nikto nebude piplať s razidlom, aby vyrazil len jediný kus... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
[quote=oliver]


Mince podľa mňa v budúcnosti skutočne stratia svoju zberateľskú hodnotu, keď prestanú byť objektom zberateľského záujmu. Pomaličky, ale isto plávame do bezhotovostného prostredia, kde vládnu elektronické peniaze. Deti našich detí budú poznať mince a bankovky už len z rozprávania rodičov a stratia k nim akýkoľvek vzťah. Myslím si, že to bude ten pravý dôvod, prečo už nikto nebude mať záujem o strieborné koliečka a trh s mincami sa položí na lopatky. ;)


Já jsem sice jen začátečník, o kterých se tu před chvílí psalo, sbírat mince se teprve učím a pravý dukát od falešného bych asi ještě nerozeznal, ale s výše napsaným bych si dovolil nesouhlasit.
Myslím, že vždy byly a budou lidé, kteří mají vztah k historii a budou tu ty dvě skupiny lidí kteří sbírají mince pro potěšení i ti z důvodu investičního. To že se přestanou používat papírové či kovové peníze ten zájem ještě zvýší. Lidi vždy touží po tom co už není a proto sběratelství mincí, známek, veteránů či jiných starožitností bude vždy populární.
Bohužel se asi nedozvíme, kdo má pravdu, jsou to jen naše názory a jen čas ukáže. ;)[/quote=Fidzi]
Registrovaný uživatel
olivere, byť máte často fundované názory, tak myslím, že se hrubě pletete v tom, že investorů bude méně. opak je pravdou a pokud nebude prudce klesat populace, tak tomu bude i v budoucnu podobně...
Moderátor
to jsem si myslim nerekl. ja proti investorum nic nemam, pokud si sbiraji zlate cihly a pytle diamantu, budiz jim to prano. stejne at si sbiraji pametni mince atp.

smutne je - a to jsem se snazil rict - kdyz se vrhnou na sberatelskou komoditu, skoupi citelnou cast sberatelsky atraktivniho a nenahraditelneho materialu a tim umele navysuji jeho cenu (nedostatek sroubuje ceny). to je to, co mne trapi. ze ty veci by mohly byt zajemcum z rad sberatelu mnohem lepe cenove dostupne, kdyby se jich 80 % nevalelo v trezorech jako "investice".

a nasledne, pokud se ukaze, ze valna cast jejich investic byla vlozena do falesnych minci (coz je pri nenasytnosti "investoru" dost pravdepodobne - znovu pokladam otazku - kam mizi ty falesne zlate razby, kdyz vsichni maji prave), tak logicky musi prijit prozreni. az "investor" umre, obvykle nepovedeni dedicove rozprodaji co pujde. falza se ve velkem dostanou ven, najednou se zjisti, ze maji pouze cenu zlata (navic jeste nepuncovaneho) a vysledkem je ten cerny petr o nemz jsem mluvil. nebo mi chcete namluvit, ze rozprodej po "investorovi", ktery ma v trezoru desitky ci stovky treba habsburskych dukatu a z toho treba 1/2 falesnou se odehraje v tichosti a bez toho, aniz by to zahybalo s ostatnimi cenami na trhu?
Moderátor
no a nasledne - to jsem zapomnel dodat - klesne duvera v tento typ investic (rekneme napr. zlate stredoveke / novoveke razby), na trhu toho bude dost a mince, ktere maji hodnotu dnes treba 60t, budou najednou mit cenu 30-40t. samozrejme ted mluvim o tech pravych.
Registrovaný uživatel
tak nějak předpokládáte, že při tom prodeji vznikne "najednou" protlak na straně nabídky. s tím si dovolím nesouhlasit. naopak počet investorů stoupá a případný odklon od mincí je samozřejmě možný, ale proč by to mělo nastat víc než od něčeho jiného? problematice falz se zase tolik nevěnuji, ale jak píšete - když se to "neřeší" dnes, tak proč pak? ale ano, investice do falza je prostě prodělej, sám mám doma krásnou napodobeninu, kterou jsem koupil na aukci čns (ne že bych to nepoznal, ovšem nějak jsem se k vybalení hned nedostal). někdo tomu říká školné, někdo prodělečná (část) investice...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
klesne duvera v tento typ investic


proč?

a nebudou mít ty pravé pak naopak o to vyšší hodnotu?
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
proč?
a nebudou mít ty pravé pak naopak o to vyšší hodnotu?


pokud je pujde spolehlive a duveryhodne "laicky" odlisit, tak ano. pokud ne (a ja myslim, ze to nebude uplne snadne), tak si myslim, ze cena pujde dolu. usuzuji alespon podle sebe. kdybych kupoval minci, u niz bych vedel, ze jsou na trhu jeji padelky a nemel moznost si jeji pravost overit, urcite bych ji s ohledem na risk nekupoval za plnou palbu (pokud bych ji kupoval vubec). dobre ostatne vime, jak komplikovane jsou situace s ruznymi posudky - jeden rekne prave, druhy leve a pak at si clovek vybere. dokonce, i kdyz nekdo udela odborny posudek, vzdycky se najde nekdo, kdo to zpochybni
Registrovaný uživatel
Už jednou nastal celosvětový propadák zlatých mincí. Nebylo to kvůli falšákům, ale kvůli globální ceně zlata. V r. 1980 vystoupala unce někam na 870 USD. Investoři se rvali o možnost cokoliv koupit. Pak to najednou v Americee udělalo kotrmelec někam k 235 USD za Unci. Zlaté mince odpovídajícím způsobem klesly. A investoři se začali zbavovat všeho o řvali: "zasrané mince".
Tož tak :twisted: :twisted: :twisted:
Každá mince má svojí cenu ve své době. V r. 1980 stála 100 K 1915 25000,- Kč.
To se započítáním inflace odpovídá reálně dnešním ca 250.000,- Kč. Tam ještě nejsme! :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Páni, pomôžete s určením a ocenením ? Wratislav, Hall a Olomóc. Tieto mincovne sú mimo môjho zamerania. Ten Olomóc bude pekný až sa trošku vyčistí. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 1. 6. 2017, 21:28. »
Registrovaný uživatel
podľa mňa 2500,2000,1500 Kč cca,
Registrovaný uživatel
Pokud by bylo něco na prodej, měl bych zájem. Děkuji 😊
Registrovaný uživatel
Měl bych případně zájem o Olomouc,pokud je to mimo Váš obor.Můj email b.tupy@seznam.cz
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
podľa mňa 2500,2000,1500 Kč cca,

Aspoň mám predstavu. Ďakujem Dula77. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ten Olomouc by se mi taky líbil, a s tím čištěním bych to moc nepřeháněl. 1500 dobrá cena něco bych i přidal. ;)
Registrovaný uživatel
mám dotaz na zdejší odborníky. podle značky (písmen) by mělo jít o bratislavu. nicméně štít jsou dle mého košice (a to myslím rozhoduje, nebo?). nebo to M/H jen tak odflákli? resp. je tohle běžné? děkuji za objasnění a info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
myslíte štít pod madonou? ten je uhorský a ten je viacmenej na uhorských minciach rovnaký. Rozhodujúce sú písmená CH Bratislava alebo Košice CM
Registrovaný uživatel
aha, vycházel jsem ze seznamu značek mincmistrů a tam se u bratislavy uvádí takový s postrannými štíty (na obou stranách tohoto štítu pod madonou) a tento "vzor" štítu jen u košic... asi špatná literatura :) díky za info - jde tedy o bratislavu a ne košice?
Registrovaný uživatel
Ale ten trojitý štít nie je na každej minci, záleží na variante . Je to Bratislava.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Toľko vecí mi je divných na tomto dukáte, že si trhám margarétku... Je to fake, nie je to fake, je to ... ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Myslím, že to je fake. Nemá v sebe to iskru a hlavne hlava madony s dieťaťom je celkom smiešne urobená.
Registrovaný uživatel
Jozino89 napsal
Myslím, že to je fake. Nemá v sebe to iskru a hlavne hlava madony s dieťaťom je celkom smiešne urobená.

Áno, myslím si, že to bolo prvé čo tú mincu prezradilo. Napriek tomu, že sa niekto snažil vyrobiť "prasknuté" razidlo.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
už som to sem dával do rôznych vlákien viac krát, tu sú ročníky 89-90 to isté razidlo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takže nám tu niekto mastí falošné dukáty Leopolda I. ročníky 1688, 1689 a 1690 z rovnakého razidla. A určite ich bude ešte viac. Zaujímavé, že v roku 1688 im razidlo "prasklo", ale v rokoch 1689 a 1690 po praskline nie je ani stopa. Takže ich vyrábali v opačnom poradí. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 8. 6. 2017, 9:51. »
Registrovaný uživatel
Ono tých ročníkov je už viac, čo sa vyrazili. Zatiaľ to pomaly zbieram a kompletujem fotky. Uvidim koľko toho zatiaľ bude. Ak by mal niekto fotky fálz dukátov Leopolda I., tak by som bol za ne veľmi vdačný.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1