Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
pridám jednu zaujímavosť VI grajciar 1681 KB ale rezač sa asi pomýlil :-) a preškrtol čo napísal. Pôvodne tam vyrazil štít ktorý mal byť na druhej strane. A vznikol VI grajciar s malým označením nominálu vi. Dierka tam určite nebola.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 4. 10. 2016, 17:31. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
tak v dnešnej aukcii sa dražil tento XV grajciar košickej mincovne. Rozmýšľal som, prečo ho niekto takto hnusne napatinoval. Skúste ho porovnať s obrázkom novodobej kópie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Tak je to predsa len originál. Ospravedlňujem sa Fidzimu za traumu :D
« Poslední úpravu provedl(a) dula77 v 8. 10. 2016, 4:32. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Tak je to predsa len originál. Ospravedlňujem sa Fidzimu za traumu :D

Som rád, že sme sa na tom zhodli. Ten košický černoch je síce rovnaký typ ako replika - KAS 96.1.2., ale inak čístý ako ľalia ;)
Podľa farby a korózie by som tipoval, že tá replika nebude strieborná, ale železná, prípadne železo-nikel alebo niečo podobné. Takže ani váha nebude zodpovedať. Chcelo by to jednu dokumentačnú mať k dispozícii a bol by pokoj. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem tuto repliku od někoho dostal, ale nevím, kam se zakutálela. Zkoušel jsem jí najít, ale bezvýsledně. Možná bude v mém druhém doma ...
Registrovaný uživatel
Snažím se s obyčejným foťákem o trochu slušné fotky, zde je výsledek mého snažení:
Jak byste tento běžný kutnohorský 3krejcar ohodnotili. Na aukci samozřejmě 0/0. :D
Není ani tak setřelý, ale dost nedoražený, ostatně jak už to ruční ražby bývá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja si 2/2
Registrovaný uživatel
ideálne je , aby vlasy vyzerali asi takto, to je indikátor kvalitnej ražby. Potom je ešte kategória nové a opotrebované razidlo. Lebo v podstate minca môže byť v 0/0 ale určité časti aj tak nebudú vyrazené dokonale.
Kutnú Horu až tak nesledujem, ale sa mi zdá, že kvalitne vyrazené kusy sa dajú zohnať ľahšie od roku cca 1680

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásné!!! ;)
Registrovaný uživatel
Jo, to jsou mnohem pěknější kousky, než ten můj. Já mám Kutnou horu lépe vyraženou až od roku 1697. Mince před tímto datem co mám ve sbírce jsou většinou obdobné jako ten výše. No budu se muset více snažit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Samozrejme mám v zbierke aj ďaleko horšie kusy a viem že od týchto sú ešte aj kvalitnejšie. Ale v top kvalite vyzbierať cca 50 ročníkov nie je na jeden život. Základ je, aby robili radosť.
Registrovaný uživatel
Snad pujde vlozit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný kus.
Registrovaný uživatel
Taká malá otázka, viem že viedenských 15 grajciarov 1662 je veľa typov, ale vyskytujú sa aj varianty dole hlavou(resp. líc a rub otočený 180 stupňov)?
Registrovaný uživatel
áno. stáva sa to.
Registrovaný uživatel
To je dobre, lebo až doma som si to všimol. Aspoň mám drobnú zaujímavosť.
Registrovaný uživatel
Dula, ty provokatér. Veľmi pekné 3.grajciare. Pošli súradnice záhradky, kde to kopeš ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Hmm. Keby si mal pravdu. Ziaľ musím ich kupovať. Ešte stále mi ale dosť ročníkov chýba, aj keď sú označené v katalógoch ako bežné. Tie čo sú označované ako R kúpiš najskôr.
Registrovaný uživatel
Tak je to zo všetkým. S bežnými vecami ľudia neobchodujú, lebo na nich nič nezarobia. Potrebujú aspoň jedno R, aby vyvolali pocit vzácnosti, nedostupnosti a vyššej ceny. Preto na burzách kúpiš rarity, ale bežné veci nie :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
tak ono člověk by to i koupil, ale když nabídnou běžnou věc v hrozné kvalitě, tak proč?? např. v aukcích čns by si člověk mohl pořídit běžné věci (když už ne u větších a "komerčních" aukčních domů), ovšem ta kvalita...
zase to má tu výhodu z pohledu prodejce, že když je tam něco fakt hezkého (a klidně i běžnějšího), tak cena vyleží nahoru.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

Dostala sa mi do rúk táto drobná minca Leopolda I. Myslím, že ide o 1/2 grajciar 1700 a mincovňa je asi Praha? Vedeli by ste mi niekto pomôcť s jej ocenením, neviem presne posúdiť stav mince.
Za prípadnú pomoc vopred ďakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
skoda te praskliny a mizernych (sorry) fotek. jinak je to myslim docela hezky kousek. tady mas pro srovnani odkaz na prodanou minci, cenu si ale prover na vic mistech: https://www.ma-shops.com/saenn/item.php5?id=15713&lang=en&curr=USDEUR
Registrovaný uživatel
Cenu bych viděl mezi 4500 až 8000 .Stav tak 2 ale slušná .Byl by na prodej, či výměnu?Mám plno věcí na víc i čekých Leopoldú.Můj email je honnval@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Vymením denáre Leopolda I. za ročníky kremnickej mincovne, ktoré mi chýbajú.
sú to ročníky Huszár -1506 roky 1664,65,70,72,
H-1507 rozdelený letopočet 1675,76,77
H-1508 ročník 1678
a H-1509 ročník 1689,90,96
Dúfam, že to nebude vadiť že som to vložil sem. Ďakujem.
Lepšie foto pošlem prípadnému záujemcovi na mail.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Dostal som sa k tomuto celkom peknému grajciaru Leopolda. Podľa toho čo som zistil by malo ísť o mincovňu Augsburg.
Vedeli by ste mi niekto pomôcť s ocenením tejto mince vzhľadom na jej stav?
Za prípadnú pomoc vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cca 500-1000 Kč

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1