Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Petkosk napsal
Dukatik 1676 SHS
Poprosim o realnu cenu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Toto nebude ok? Ražba vôbec nie je výrazná. Celkovo z nej nejde dobrý dojem.
Registrovaný uživatel
Je to original,dnes mi to potvrdili 2 odborníci a kontaktoval som aj Macha a ten povedal ze by to mal byt original.
Registrovaný uživatel
Pán Macho ho nechcel do aukcie?
Registrovaný uživatel
Úprimne mne už z tejto fotky príde, že minca nie je pravá. Alebo to poviem takto do zbierky by som si ju nekúpil ani keby bola o polovicu lacnejšia.
Registrovaný uživatel
Ale ide len o môj názor, čiže nemusím mať pravdu.
Registrovaný uživatel
Reagujem na Misa, tuto mincu by bolo treba vidiet pod mikroskopom. Majitelovi prajem aby bola prava, tiez som si raz kupil krasny dukat, ktory bol spickovym falzom. Majitel musi vediet kde a ako mincu kupil ak bola podozrivo lacna cca 2/3 realnej aukcnej ceny zvysil by som pozornost.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Petkosk napsal
Je to original,dnes mi to potvrdili 2 odborníci a kontaktoval som aj Macha a ten povedal ze by to mal byt original.


Podľa mojich skúseností sa z fotografie Pán Macho k minci nevyjadrí musel by ju mať pod mikroskopom.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

Pridám sem svoj nový prírastok do zbierky. Ide o VI grajciar 1691 Viedeň - Matthias Mittermayer. Akurát som si všimol číslicu "6" v opise v averze. Už ste sa niekto stretol s niečim podobným?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prectete si prispevky #2084-2089 zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pozadavky-na-oceneni-minci_post_-424072#post424072
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc...že ma to samého nenapadlo, veď s listinami pracujem a "9" sa používa dosť často na konci slov.
Registrovaný uživatel
Je to běžná zkratka v paleografii a epigrafii, která právě znamená "us", takže LEOPOLDUS.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Pán Macho ho nechcel do aukcie?

Chce, ale aktualnu aukciu uz maju uzatvorenu.
V stredu som bol osobne dat skontrolovat dukat u Macha a potvrdil ze je v poriadku, takze ked sa nepreda tak ho da do jarnej aukcie.
Registrovaný uživatel
tak sa tešíme na jarnú aukciu.
Registrovaný uživatel
Na kolik byste ocenili tento pražský 3 krejcárek. Stav nic moc, ale ne a ne sehnat lepší.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
v tomto stave asi 1000 Kč? mal som lepší, ten sa predal asi za dvojnásobok.
Registrovaný uživatel
Děkuji, myslel jsem si tak do 1500,-. Tento se prodává za 80EUR, zdá se mi lehce předražený, ale raději jsem se zeptal zkušenějších kolegů.
Děkuji ;)

Škoda, že ten Váš je už prodaný :D
« Poslední úpravu provedl(a) Kenedz v 9. 9. 2017, 18:45. »
Registrovaný uživatel
mne sa zdá ten portrét dosť vykorodovaný a celkový stav už taký horší.
Registrovaný uživatel
Ano, není nic moc, počkám si na lepší. :)
Registrovaný uživatel
Ahojte,

chcel by som vás poprosiť o vaše názory na nižšie uvedenú mincu. Objavila sa na jednom aukčnom portáli. Vraj by to mala byť minca Katalog: Hollhuber KB 61.2.2

Mne sa to veľmi nezdá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Kakkay v 9. 11. 2017, 13:01. »
Registrovaný uživatel
Vyzerá veľmi podozrivo. Mám pocit, že je to odliatok.
Registrovaný uživatel
Len pre porovnanie, toto by mohol byť originál:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na mňa divne nepôsobí, aj keď tam odchýlky sú. Je však vybratý z nejakého ozdobného prívesku či šperku. Odpílené uško je jasne vidieť v hornej časti. Zároveň má úplne zničený povrch v hornej aj dolnej časti pravdepodobne žíhaním pri odstraňovaní prívesku.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Je to Höllhuber KB 61.2.2. A myslím,že to je originál.Ale bezchybný není.Fidzi to nejspíš vystihl zcela správně,ražbou to poškození není způsobeno.Do zbírky se jistě zařadit nechá,ale záleží na ceně.Ale úplně levný nebude.XV krejcary jsou momentálně velmi sbírané a ceny podle toho vypadají!A někdy mně přijde,že kupci je jedno kolik zaplatí.Hlavně,že to může strčit do alba.Zda kvalita odpovídá ceně ,kterou zaplatil ho už tak nebere.
Registrovaný uživatel
Ďakujem vám za vaše názory :)
Registrovaný uživatel
zdravím, chtěl bych se zeptat odborníků na Leopolda I. jestli se někdy setkali s takovou Grešlí, kde chybí část letopočtu. předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1