Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
alarich napsal
zdravím, chtěl bych se zeptat odborníků na Leopolda I. jestli se někdy setkali s takovou Grešlí, kde chybí část letopočtu. předem děkuji.

Milujem zvláštnosti, ale takú grešlu som ešte nevidel. Občas sa stane, že tovariš v dielni popletie punce a namiesto 1702 vznikne 1720 či dokonca 1072. Ale vynechať číslicu úplne, to mi príde ako silná káva, hlavne pokiaľ je tam voľné pole, kde mala byť vyrazená. Bude nutné pozrieť plochu pod mikroskopom, či to niekto úmyselne neodfrézoval... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
tož to asi těžko, ledaže by ju někdo frézoval v roku 1681. :mrgreen: vyfotil sem ju včera večer bleskem před vyčistěním. sice je tá fotka špatná, ale myslím že bude dostačující. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak potom už len závidím. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
skôr špinavé/zanesené/ razidlo. pôvodne tam asi tá číslica bola. Inak pekná raritka.
Registrovaný uživatel
A jak se z takovéhle fotky pozná, ze to nebylo odstraněno?
Registrovaný uživatel
Keď som túto mincu posudzoval ja, tak ma na nej zaujali nasledovné veci:
- krásna zelená medenka, čo hovorilo o tom, že je to nález a teda to môže byť originálna chyba razby;
- bod napravo od kríža je krásne vyrazený, naproti tomu ľavému bodu chýba spodný okraj. To hovorí v prospech zásahu do mince;
- na minci ostala po nevyrazení číslice "6" veľká voľná plocha, ktorá už na prvý pohľad udrie do očí. No pri strojovej razbe si toho nemuseli všimnúť a pár chybných grešlí mohli vyraziť.
Skúmanie povrchu mince pod mikroskopom túto dilemu vyrieši. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
pravděpodobně tam ta 6 opravdu není vyryta nebo vypuncována. Na zanesené razidlo to nevypadá (to se dá rozhodnout ale jen pod silnou lupou nebo mikroskopem). A vyfrézované to není. Objevují se i pětimístné letopočty, ale že by naopak číslice chyběla je asi vzácné. Takže taková dobová zajímavůstka. Gratuluji.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
klidně tu grešlu dám na posouzení, že to není vyfrézované.sám za to osobně ručím, že je to 100% original.
Registrovaný uživatel
Jedna se o zanesene razidlo.I z te horsi fotky tam de videt naznak 6.Obcas se to vidi
Registrovaný uživatel
nafotil sem tu grešlu ještě jednou a podle mě tam žádný náznak 6 není. byla by to asi velká haluz, že by se jim tak dokonale zaneslo razidlo až by po ražbě na minci chyběla beze zbytku celá číslice v letopočtu. ;)
ale to je vše věc názoru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
foto s bleskem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím pánové...dohledával jsem si tuhle minci na internetu a narazil jsem na tuhle aukci:
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=328&category=5613&lot=271901

co je na ní tak zajímavého nebo vzácného, že udělala takovou cenu??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stempelglanz to urobil
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
co je na ní tak zajímavého nebo vzácného, že udělala takovou cenu??

Nič. Vaša minca je kvalitatívne o stupeň lepšia. Akurát nie je tak vyčistená.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Po pravdě řečeno ten ražební lesk mně taky napadnul, ale spíš proto, že se není čeho jiného chytnout. Tenhle ročník jsem po aukcích chvilku musel hledat, ale přiznávám se, ve vyhledávání mincí na netu nejsem zrovna přeborník (třeba někdo bude tak hodný, bude mít chvilku a pokusí se najít nějaké další aukce? ;)

Tím oceněním kvality bych si nebyl až tak jistý, ten můj má na reverzu rozválcované řediny, ale proti kladnému hodnocení nikdy nezaujímám negativní postoj už z principu, takže díky! :)

Minci jsem nečistil - nejspíš bych udělal víc škody než užitku...

Kdyby někdo náhodou měl takovou tu modrou knížku od polských autorů (tuším Ejzenhart, Miller) o slezských VI krejcarech tak budu taky rád za jakékoliv info. I když podle mých zkušeností, co se týče 3krejcarů, musí tuhle literaturu brát člověk s opravdu velkou rezervou.

Díky za každou reakci a přeji krásný víkend...
Registrovaný uživatel
Tuto jsem koupil na Aukru v srpnu, bohužel vyhledávání na Aukru pro toto období moc nefunguje. Tak spoň moje foto.
Cena 881,-
Stav dle mého tak 1/1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj..díky za reakci...moc krásný kousek. Já si nemyslím, že by ta mince byla vzácná, o to víc mně překvapila ta šílená cena, kterou u Frühwalda udělala. Na druhou stranu ji devalvuje, alespoň v našem československém sběratelském rybníčku, prostý fakt, že je ražena ve Vratislavi (bez ohledu na četnost výskytu tohoto nebo jiných typů mincí z téhle mincovny).
Registrovaný uživatel
Forpus napsal
Ahoj..díky za reakci...moc krásný kousek. Já si nemyslím, že by ta mince byla vzácná, o to víc mně překvapila ta šílená cena, kterou u Frühwalda udělala. Na druhou stranu ji devalvuje, alespoň v našem československém sběratelském rybníčku, prostý fakt, že je ražena ve Vratislavi (bez ohledu na četnost výskytu tohoto nebo jiných typů mincí z téhle mincovny).



Jirko, řekl jsi to hezky... Vratislav u nás nefrčí... bez racionálního důvodu...
Registrovaný uživatel
Ahojte, Zaujímal by ma Váš názor na odlúpenie v povrchu mince. Pravdepodobne spôsobené poľnohospodárskou technikou( HU). Je tento defekt bežný u minci tohto obdobia? Minca na mňa pôsobí ako z dvoch rôznych materiálov. Je to spôsobené výrobou polotovaru ( valcovaním strieborných plátov)? Ak áno, prečo má jadro silnú oxidáciu na rozdiel od povrchu. Nič iné ma nenapadlo. Dedukujem, že to nie je falzum.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
zopakuji, co jsem uz sem kdysi psal - nedivil bych se, kdyby se u Leopolda dolozilo zlehcovani minci. vim, ze mistni leopoldaci to hrozne neradi slysi (nekdy mi prijde, ze ty jeho mince sbiraji na stribro - jinak nechapu, proc by to brali tak osobne). sam mam jednu nalomenou a uvnitr je material dost zvlastni barvy (nekde to tu bylo). no, nebyl na to jeste cas, priority jsou jine.

je ale potreba rici, ze tento pripad z predchoziho prispevku lze vysvetlit mnohem jednoduseji. proste je to jen defekt strizku, koreze uvnitr a nasledne (at uz s nebo bez mechanickeho impulsu) odtrzeni casti materialu. "vrstevnatost" materialu je naprosto bezna s ohledem na technologii vyroby strizku - platy a pasky potrebne tloustky byly vyvalcovany. zasadni vliv hospodarske cinnosti bych vis spatroval v pusobeni chemickem nez fyzikalnim, mince je hlavne a predevsim "vyzrana". ze to ztratilo pevnost a nekde to ruplo uz je jen pak nasledek.

mince byly stejne jako ve stredoveku beleny - takze na povrchu bylo stribro vysoke ryzosti, proto ryzost zjistena napr. RFA nikdy nebude odpovidat skutecne ryzosti cele mince (zjistene napr. hydrostaticky) - tim je dane i to odlisne zbarveni, podoprene navic vykorodovanim medi - zbude porezni tmave stribro. mnohem smerodatnejsi odpovedi muze dat EDS/SEM, ale na vybrusu strizku.

samozrejme - v historickem kontextu - vydaje na valky etc. byly v dobe Leopolda enormni. osobne verim tomu, ze by se mohlo podarit zjistit, ze stribrne mince byly "oficialne" zlehcovany, napr. pomoci technologie platovani. proste bych se nedivil, kdyby se to zjistilo.
Registrovaný uživatel
Dakujem za odpoved. Tu snad ani niet co dodat. ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám v oblibě grešličky Leopolda I., V katalogu jsem našel, že grešle 1698 Opolí by měla být zlatý odražek. Nic víc k tomu nemohu najít. Věděl by o ní někdo něco? Je ten odražek dobový nebo nějaká novoražba? K jaké příležitosti se razil? Viděl ho někdy někdo? Díky za odpovědi
Registrovaný uživatel
našel jsem tedy tuto zlatou grešli, ale to je ročník 1688, o které zase naopak není zmínka, že by se vyskytovala. Byl to snad ekvivalent pro nějakou část dukátu?

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=1111&category=22941&lot=1040045
« Poslední úpravu provedl(a) none-m v 25. 12. 2017, 22:41. »
Registrovaný uživatel
V mincovni Opolí sa razili zlate odražky Grešle ročnik 1680,86,87,88,89,1690,93,4,6 a 1699.Zopar som ich videl.
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=3459&category=73434&lot=2883606
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2249&lot=1654
_______________
Registrovaný uživatel
môj názor na tieto zlaté odražky je dosť skeptický. neviem či sa niekde nejaký našiel v náleze medzi mincami. ak je niekde nejaký popísaný tak zmením názor.
účel mohol byť len ako žetón k nejakej príležitosti, trebárs to panovník rozhadzoval na nejakej "párty".

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1