Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jedná se o vídeňskou ražbu. Bohužel v této horší zachovalosti se nejdná o nic zvláštního.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tuto variantu ražby jsem právě nikde nenašel.
Registrovaný uživatel
Ale děkuji za ohodnocení.
Registrovaný uživatel
Poprosím info...koľko je v Hollhuberovi rôznych portrétov pri ročníku 1662 (K-B)?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Poprosím info...koľko je v Hollhuberovi rôznych portrétov pri ročníku 1662 (K-B)?

Ročník 1662 má dva základné typy portrétu:
1.) v slávnostnom brnení s čipkovaným límcom
2.) v nariasenom brnení s jednoduchým límcom.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Môžem poprosiť sken? Nejak si to nedokážem predstaviť a mám dojem, že som ich videl viac ako len dva. Ak sú to základné, tak sa potom rozlišujú aj podtypy?
Registrovaný uživatel
Sú dva základné typy portrétu a potom podtypy (variácie portrétu, opisu, madony...). Zdobené brnenie má 7 podtypov, takže si mohol vidieť odlišné varianty zdobených kabátcov. Portrét s nariaseným ramenom je na averze +/- rovnaký.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Aj tých 7 podtypov je tam zobrazených?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Aj tých 7 podtypov je tam zobrazených?

V Hollhuberovi je zobrazených 5 podtypov. Ja evidujem 7 ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A keď ťa poprosím, neurobíš tu malú prezentáciu svojho bádania? ;)
Registrovaný uživatel
Môžem niekoho poprosiť o sken tých 5 podtypov z Hollhubera? Buď sem alebo na mail.
Za koľko sa dá táto kniha zohnať u nás? Myslím, nejakú normálnu cenu. U M&CH je za 80 eur, na zahraničnom webe som ju videl za 35 eur. Ďakujem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Za koľko sa dá táto kniha zohnať u nás? Myslím, nejakú normálnu cenu. U M&CH je za 80 eur, na zahraničnom webe som ju videl za 35 eur. Ďakujem



Někdy, před deseti lety, jsem tuto knihu koupil za 850 Kč. Za pár let jsem ji za tuto cenu prodal. Byla nová. Podle mého názoru by tato cena měla odpovídat i dnešní době. Nejedná se o nic nedostupného. Právě naopak.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ještě malá poznámka.

Tato kniha je pouhým soupisem XV krejcarů Leopolda I., které byly autorovi známy. Je zřejmé, že spousta dalších variant a především podvariant není v tomto seznamu uvedena. Pamatuji si, že v téměř polovině případů koupě kremnických ročníků, jsem zaznamenal nějakou nesrovnalost.

Podle mého názoru sběratelsky ceněny by měly být především nově objevené typy obrazu, či opisu, maximálně pak některé zásadní varianty, které nejsou součástí tohoto seznamu. Podvariantám bych pak žádnou roli nepřipisoval, bude jich mnoho především v oblasti kremnického mincování.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ďakujem za info. Leopoldovi sa zatiaľ neplánujem nejak zvlášť venovať, lebo už aj tak mám pomerne široký záber. Ide o to, že sa mi dostal do ruky tento ročník a už druhý deň márne prehľadávam všetky dostupné aukcie + katalógy, čo mám doma. Našiel som iba jeden podobný a aj to len fotku averzu a bez určenia.
Viem, že by bolo pohodlnejšie dať sem fotku mince, ale viac ma baví trošku si zabádať :)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Môžem niekoho poprosiť o sken tých 5 podtypov z Hollhubera?


Ok, takže nikto nič...:roll:
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Viem, že by bolo pohodlnejšie dať sem fotku mince, ale viac ma baví trošku si zabádať :)

Veď ťa baví bádať, tak bádaj ;)
Pokiaľ by niekto mal záujem, tak viem ponúknuť nového ešte zabaleného Hollhubera za 45€, resp. 1.150 Kč (fidzi_@ post.sk) áno, je to s podčiarovníkom.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Veď ťa baví bádať, tak bádaj ;)
Pokiaľ by niekto mal záujem, tak viem ponúknuť nového ešte zabaleného Hollhubera za 45€, resp. 1.150 Kč (fidzi_@ post.sk) áno, je to s podčiarovníkom.


Neboj, ja ho raz nájdem...a ak nie, tak o to väčšiu radosť budem mať ;)
Btw. ak by sme tu mali všetci takýto prístup, tak toto fórum BY NEMALO ZMYSEL...
Takže ďakujem, už o tie skeny nemám viac záujem :)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Takže ďakujem, už o tie skeny nemám viac záujem :)


konečně slovo chlapa! už jsem se bál, že si budu muset koupit skener...
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
... už jsem se bál, že si budu muset koupit skener...


So smartfónom sa dajú dnes robiť už všelijaké veci... ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
So smartfónom sa dajú dnes robiť už všelijaké veci... ;)

Absolútne s tebou súhlasím. Napríklad sa dá odfotiť minca a poslať na fórum. Namiesto scanovania knihy... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Napríklad sa dá odfotiť minca a poslať na fórum.


Sám si moju odpoveď citoval, tak už to nerieš, lebo sa zacyklíš... :D
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/leopold-i-9-6-1640-5-5-1705-_post_-489445#post489445
Registrovaný uživatel
Ďakujem, už mám, čo potrebujem.
Registrovaný uživatel
Sigur, žiaľ musím povedať, že fórum celkovo nejak upadá :/ viacero členov, čo tu pravidelne písalo, riešilo viacero zaujímavých vecí, tak už sa tu ani neukáže. Hádam sa to časom zlepší.
Registrovaný uživatel
Miško, pomenoval si správne, je to dlhodobý trend...nadšenci strácajú motiváciu a radšej sa presúvajú na mailovú komunikáciu s podobne zmýšľajúcimi kolegami. Som nesmierne šťastný, že stále medzi nich patrím. Aj včera mi pomohol človek, ktorý patrí medzi top numizmatikov a tiež sa tu objavuje menej a menej.
A napríklad svetlým bodom včerajšej diskusie pri Korvínovi podľa mňa bolo, že sa tu po čase znovu ukázal ďalší top numizmatik - Mr.Kucera.
Jediné vlákno, kde to žije stále viac a viac, je tu bohužiaľ kecárna-žumpárna...a to hovorí samé za seba.
Registrovaný uživatel
Mimochodom, Hollhuber...z tých pár stránok môžem s kľudom konštatovať, že...
Napríklad, pri jednom type udáva ako rozlišovací detail niečo, čo je evidentne aj na inom, akurát si nevšimol, že to tam je.
Trúfam si povedať, že viem medzi ktoré dva typy by som mohol zaradiť moju mincu...ale po včerajšej diskusii nemám motiváciu sem o tom čokoľvek napísať ;)

Evropa1 to vyššie vystihol pomerne presne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1