Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jo dík 😉 . Já jsem tušil kdo přihazují že nemám šanci tak jsem to vzdal. 😑
Registrovaný uživatel
Dnes mi pricestoval kremnický XV grajciar 1663. Na moje prekvapenie je reverz voči averzu otočený o 180. Pár mi ich už rukami prešlo, mám aj 1662, 1664, prerytú 1663 na 1664 atď., ale žiadne pootočenie. Je to bežné?
Registrovaný uživatel
Několik jen jich otočených měl. Asi to není nic nad čím přemýšlet
Registrovaný uživatel
13.11.2018 HD Rauch - 2 toliar 1659 napodobenina v stave sehr schön za 500€
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5385&category=169621&lot=4496123

26.04.2019 Antium Aurum - 2 toliar 1659 VF s opravenou hranou za 21.000€
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5905&category=196739&lot=4934722

Opravy mincí asi podražili...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
:D :D dobrá volačka.
Registrovaný uživatel
Ešte jeden:
30.01.2016 Fruhwald #118/231 - s popisom "bez záruky kvality a pravosti" hlavne, že je v krabičke PCGS s veľkým nápisom "Genuine" = pravý, originálny :D
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2495&category=52184&lot=2110513
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pozdravujem. Mám tu dve mince, ktoré by som rád odkonzultoval. Prvá je klasický 3 grajciar 1667 SHS v peknom stave, len má reverz otočený o 180 stupňov od averzu je to bežná vec pri tejto mincovni?
Druhá minca je XV grajciar 1683 Viedeň, priznám sa, že som nenašiel žiadnu aukciu kde by sa dražil, asi predpokladám, že pôjde o vzácnejší ročník. Pridávam samozrejme aj fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano,je to běžná věc a ten XV 1683 W patří k lepším ročníkům.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Miso neviem ci si si to vsimol ale mam pocit ze mas rovnake razidlo ako Holhuber v katalogu :)

Teda averz s hlavou panovnika je podla mna totozny, co myslite?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Pozerám Hollhubera a máš pravdu, sranda toto :D Tak mám aj pekne presné určenie :)

Paully pekné kúsky veru, nevieš po čom približne chodia tieto ročníky?
Registrovaný uživatel
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=346&lot=5061
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 ďakujem :)
Registrovaný uživatel
myslím si že cena je taká istá ako u ostatných bežných XV grajciaroch.
v tomto stave to bude 50-60 Eur
https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2370&category=47863&lot=2023722
Registrovaný uživatel
V roce 1683 stáli Turci před branami Víďně a proto si myslím,že mince se razily jen v menším množství.Obyvatelé Vídně měli tenkrát jistě mnoho jiných starostí.Ale nemám to nijak podložené.
Registrovaný uživatel
Jáchymov 3 grajciar 1668 Leopold I. Asi najbežnejšia z tejto mincovne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
paully napsal
V roce 1683 stáli Turci před branami Víďně a proto si myslím,že mince se razily jen v menším množství.Obyvatelé Vídně měli tenkrát jistě mnoho jiných starostí.Ale nemám to nijak podložené.


Obléhání Vidně,od poloviny července do pulky září..1683
Do té doby musela mincovna,,sypat,, nespočet mincí a to právě pro financování vojska a příprav na obléhání ...
Registrovaný uživatel
To dulla uplne nejbeznejsi neni 😉
Registrovaný uživatel
barbar-přesto si myslím,že mincí tolik raženo nebylo .Od roku 1683 až 1693 bylo naraženo 1.391 424 kusů(množství za 4 roky).Nejvíce se razilo v roce 1664,kdy bylo vyraženo 9.222 801 kusů!Což byl vrchol,ale i v jiných obdobích se razilo více.Celkově vyrobených vídeňských XV se uvádí na 40.640 000.
Registrovaný uživatel
Viedeňská mincovňa v rokoch 1677-1680 toho veľa nevyprodukovala. Po tom čo v roku 1679 vypukla vo Viedni morová nákaza a v septembri 1679 ušiel z Viedne do Prahy celý cisársky dvor Habsburgovcov, bola mincovňa a jej pracovníci v "izolácii".

Ďalšia rana osudu prišla v roku 1683, keď 14.7.1683 začal veľkovezír Kara Mustafa Paša obliehať Viedeň. Cisársky dvor aj so šľachtou sa rýchlo evakuovali do Passau. Drahé kovy z mincovne sa presunuli do bezpečnejšej oblasti spolu s Habsburgovcami.
Vo Viedni vtedy ostalo len 16.000 obrancov proti 40.000 tatárom a 138.000 turkom. Začiatkom septembra 1683 ostalo už len 4.000 obrancov Viedne. Okolo samé mŕtvoly, hlad, vyčerpanie, úplavica,... nebol dôvod raziť mince. Cenu mal len holý život.

Ako napísal Paully, od roku 1683 do roku 1693 (obdobie razby 4 ročníkov) bolo vo viedeňskej mincovni vyrazených len 1.391.424 kusov XV.grajciarov. Je to najmenšia produkcia vrámci celého panovania Leopolda I. A podľa mňa väčšina produkcie pochádzala práve z neskoršieho obdobia - z roku 1693, kedy sa mohol raziť aj ročník 1694.
Leopold I. nikdy nebol odkázaný len na produkciu viedeňskej mincovne, keďže len v Rakúsku mal k dispozícii ďalšie tri mincovne Graz, St. Veit a Hall.

Preto ročník 1683 určite patrí k tomu najlepšiemu čo pochádza z viedeňskej mincovne.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Chtělo by to konkrétní údaje o množství v období mezi lety 1680 až 1685 pro porovnání.Samotného by mě zajímala produkce mincovny v období,před a po obléhání Víďně....
Aktualně nemám možnost to dohledat, možná někdo pomuže a tyto údaje zde doloží....
Moderátor
Fidzi koukám,že si zareagoval a rozepsal si to co je nám mnohým jasné (historické souvislosti) :) ....mě by pravě zajímala produkce mincovny v konkrétních letech jak jsem vyše uvedl...
Registrovaný uživatel
V sobotu jsem měl možnost prohlédnout si dvě velmi zajímavé mince.

Pěkný 1/4 tolar 1660 KB a velmi pěkně zachovaný 1/4 tolar 1662 KB.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ano,jak píše Fidzi,Vídeň už neměla moc obránců a nebýt pomoci hlavně polského krále Jana III Sobieskiho,modlili bychom se korán již dnes. Takto na paměť bitvy u Vídně pijeme kávu,což je jistě nepoměrně lepší.Jako válečnou kořist si ji vyžádal Polák Kolčický,který žil v Turecku a uměl ji připravovat, jako odměnu za pronesení zprávy z obležené Vídně vévodovi Lotrinskému.Zřídil si pak první kavárnu v Zámečnické uličce v domě,,U modré lahve".Sice to nemá souvislost z našimi ,,milášky",ale snad jsem nikoho nepohoršil.
Moderátor
Paully samozřejmě nikoho s Fidzim nepohoršite historickými souvislostmi, ale v tomto konkretnim případě,kdy se snažíme
do pátrat a udělat si nějakou představu o produkci mincovny,mi přijdou tyto souvislosti spíše pro věrohodnost k odůvodnění vaši domněnky.Což nepopírám, že by mohla byt pravda. ..Ale konkretni fakta k produkci Mincovny nám to nepřinese. ..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Paully samozřejmě nikoho s Fidzim nepohoršite historickými souvislostmi, ale v tomto konkretnim případě,kdy se snažíme do pátrat a udělat si nějakou představu o produkci mincovny,mi přijdou tyto souvislosti spíše pro věrohodnost k odůvodnění vaši domněnky.Což nepopírám, že by mohla byt pravda. ..Ale konkretni fakta k produkci Mincovny nám to nepřinese. ..

Barbar - ja a Paully sa k ničomu nesnažíme dopátrať. Dokonca máme aj ucelenú predstavu o produkcii mincí vo viedeňskej mincovni v rokoch 1677-1683. Naopak, známe čísla nás len utvrdzujú v našich názoroch.

Pokiaľ by si sa začal seriózne venovať určitému segmentu mincí jeden panovník / jedna mincovňa, tak by si rovnakú predstavu získal aj ty a nemusel by si skákať z obdobia do obdobia ako splašený kôň. Tiež by si pochopil, že samotná produkcia mincovne nič neznamená. Práve historické okolnosti určujú to najdôležitejšie - koľko mincí z daného ročníku sa zachovalo. Čakať na presné čísla, ktoré ti nikto nikdy neposkytne je len strata času.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1