Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Vykupminci.cz
Numisargo

Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den

Tento obraz sa velmi zapacil mojej mame ( do mojho vkusu prilis nezapasoval), velmi rad by som sa vas poprosil o trochu odbornej kritiky k tomuto dielku ci je aspon remeslne dobre namalovany. Signaturu som na nom nikde nenasiel. Jedine par klikyhakov na zadnej stranke ak by ste niekto nahodou dokazali poskytnut akekolvek doplnuje info budem samozrejme velmi vdacny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Moc odborně ti ho asi nezhodnotím, ale mně se vcelku líbí :)
Na stupnici od 1 do 10 bych mu dal asi 7.
Registrovaný uživatel
Dakujem som rad ze sa vam obraz paci
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Este by som vas rad poprosil o pomoc pri vylusteni tohto napisu, obcas sa cudujem preco ludia, ktori tak slusne maluju tak hrozne pisu.

Je to jediny napis ktory som na obraze nasiel, tak ho povazujem za signaturu po odstrojeni na mna vykukol makcen na Z. Avsak je to pre mna necitatelne, vidite tam nieco?

Dakujem za pomoc, mozno sa dopatrame aj k autorovi, to ma na starych obrazoch bavi asi najviac

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
So signaturou a urcenim autora sa asi nikam nedostaneme, ale ak by ste ma predsa vedel niekto aspon trochu nasmerovat bol by som rad. Pride mi zvlastne ze niekto venuje tolko casu vyrobe umeleckeho diela a potom necha tak malo indicii aby som ho mohol po rokoch urcit
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Mně se také docela líbí, ne natolik abych si ho koupil ale je vidět že úplný amatér to nemaloval. Má hloubku, světla i stíny, tipoval bych že to byla studie nebo skica k něčemu většímu, proto ta absence podpisu.
\jen můj skromný názor\ :roll:
V každém případě bych ale vyměnil ten hrozný rám.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Mně se také docela líbí, ne natolik abych si ho koupil ale je vidět že úplný amatér to nemaloval. Má hloubku, světla i stíny, tipoval bych že to byla studie nebo skica k něčemu většímu, proto ta absence podpisu.
jen můj skromný názor :roll:
V každém případě bych ale vyměnil ten hrozný rám.


Studie či skicy se až na vyjímky nevytvářejí v barvách. Signaturu lze s nejvyšší pravděpodobností spatřovat v uvedeném klikiháku, ale na řešení já osobně nemám časovou kapacitu, takže mohu jen popřár Good Luck ;)
Registrovaný uživatel
Ok dakujem je mi jasne ze urcit niektore obrazy je jednoducho skoro nemozne. Ja viem patrat len na internete a vo volne dostupnych katalogoch. Zo signatury vylustim len nieco ako

Žilku ??? sl. tep

Takze zial tu som asi skoncil, kazdopadne dakujem za pomoc
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Mohol by som vas este poprosit o priblizny odhad ceny, pripadne trochu nasmerovat co by ste robili na mojom mieste ak by ste chceli vypatrat autora. vdaka za pomoc
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
u nekolika obrazu jsem nasel poznamky od ramare,podobnym skrabopisem jako
mate Vy,nemohla by se signatura skryt pod ramem?skutecne Vas obraz nevy-
pada jako "plod nejakeho diletanta".
Registrovaný uživatel
zial obraz som aj odstrojil a nic, tymto smerom cesta nevedie . . .
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Mohlo by to být napsáno litevsky...
Registrovaný uživatel
Dakujem za snahu o pomoc, hlavne pouzivatelovi Maximilian. dnes som obraz, ktory uz mimochodom zdobi obyvacku trochu lepsie obzrel a nasiel som na nom jeden klikyhak ktory by bolo velmi teoreticky mozne pokladat za signaturu.

Myslite ze to moze byt signatura?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Odfotil som ten klikyhak este raz cely a bez ramu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Zdravím vás pani je to už pár rokov co som sem pridával tento obraz, už som sa zmieril s tým že autor asi zostane neznámy. Nemáte nejaký nápad ako sa to pokúsiť rozlusknut...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Myslite ze by som niecomu ublizil ak by som obraz vybral a ram nastriekal nahnedo, nemam rad zlatu farbu....
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Radšej si zožeň nový, (starý) hnedý v rámárstve za liter vína. ;)
Bežne sa to dalo.U nás to pálili.A keď mi to už dnes nebohý majster sklenár išiel robiť,tak ma zavolal,aby som videl,keď z nejakého zdobenia kus odletí.
A ak myslíš tento opadaný rám,ktorý tu máš,tak to by nevyzeralo dobre.
Nový/starý rám musí byť o dosť väčší.To ale asi vieš.
Alebo burza.Lacnú reprodukciu s dobrým rámom...
-s-
Moderátor
Mám rád hezké věci a obraz se mi líbí. Teď pozor výstřel: Trochu mi to připomíná klasické ruské malby z konce 19. století
Registrovaný uživatel
Ďakujem Altmam ak niekedy náhodou nájdem autora určite dám vedieť či si sa trafil
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Páni a dámy odkedy som tento obraz vložil na fórum uplynulo už skoro 5 rokov, povodne som ho nemal prilis rad a visel u mojich rodicov, ako plynul cas presunul sa do mojej obyvacky a byva u mna. Skutocne velmi rad by som sa dopatral k autorovi avsak zistil som ze to nedokazem.

Rad by som Vas poprosil ak mate niekto znalosti a vedomosti, ci by ste mi s urcenim autora nevedeli trochu pomoct.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Já ten text čtu jako " Zezula ".
Registrovaný uživatel
https://www.galerie-narodni.cz/cs/autori/367-detail/zezula-oldrich/ proč , ne . tady je něco obdobného .
Registrovaný uživatel
Môj názor je,že to nie je signatúra.
-s-
Registrovaný uživatel
No , některé shodné rysy oba podpisy mají. Kupříkladu , oba jsou psány tzv. psacím písmem . U obou je například přechod z druhé hlásky "e" na třetí "z" obdobně vázaný . Určitou " kostrbatost " písma , zde uvedeného , si vysvětluju takto: Zkuste vzít zbytek tužky , tzv . "oharek " , prostě kousek tružky o délce 2- 3 cm, kterou nemůžete opřít mezi palec a ukazováček a zkuste psát na nějaký nerovný povrch . Tužka bude " ujíždět " , neposlouchat. Myslím , že takto mohl tvůrce obraz " poznačit" , když už ne rovnou na čelní straně " signovat ".
Registrovaný uživatel
https://www.galerie-narodni.cz/cs/predmet/2578-detail/ , tady teda pro srovnání signatura Zezuly Oldřicha z onoho obrazu v Galerie - narodní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1