Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Vykupminci.cz
Numisargo

Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dá sa to tam vidieť.Nie,že nie.
Mne to ale pripadá ako nejaká poznámka,hoci neviem,čo by tam robila.. :roll:
Žilku ??? (s 10) sl.(slabý?) lep-tep ??? :D :D
-s-
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem


čtu cosi jako Žilka 510(přepsáno z 550) zl.tep(tap, top)

Měl byste to nafotit ještě jednou a napsat, KDE PŘESNĚ se tento popisek nachází.
Registrovaný uživatel
Já to čtu jako Zezula O.
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Já to čtu jako Zezula O.



Kde přesně vidíte ta jednotlivá písmena?
Registrovaný uživatel
Ono je těžké přečíst něco spolehlivě bez možnosti porovnávání s alespoň o trochu delším textem. S tím se často potýkáme i v genealogii. Myslím, že by se to první slovo dalo možná číst i jako Žulkus, což je litevské příjmení (jeden jejich slavný archeolog se tak jmenuje). Už tu Litvu zmínil i Urvihnaat.
Registrovaný uživatel
První je "Z", druhé je malé "e", ale psací , taková ta klička jako jsme psávali ve škole na prvním stupni , třetí psací " z " ,pak jasné malé "u" a předposlední , tiskací "A", no a O. /Oldřich Zezula /. Ve prospěch tohoto autora svědčí i námět ,v porovnání s ostatními pracemi , stejně tak jako způsob provedení .Zezula je u nás na Moravě známý . Ta další dvojice slabik by mohla být " sl . " čili zkratka pro " Sluneční ...?
Registrovaný uživatel
Aj tak si myslím,že to nie je podpis.Myslieť si môžem,že ? ;)
Proti Zezulovi je to Ž..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přirozeně ano , to je na tomto světě milé, že myslet si lze kdekoliv a cokoliv .Díky "Stani " za pěkné , zřetelné orámování písmen. Ve prospěch Zezuly Oldřicha- nemuselo jít o háček , vzhledem k posunu k pravému kraji písmene "Z", čili nikoliv nad písmeno , to může být začátek původní " signatury " , teprve poté se mohl rozhodnout , že ji umístí nížeji . Za mne ve prospěch Zezuly Oldřicha také mluví obdobná signatura na jeho ostatních pracech, čili i když olejem vyvedená, tak " psacím " písmem, rovněž např. technika jakou je na jiných obrazech dělané " listí " , prostě horizontálně vedeným tahem štětce " do strany " , dělal celé listové plochy stromů .
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
https://www.galerie-narodni.cz/cs/predmet/2578-detail/ , tady teda pro srovnání signatura Zezuly Oldřicha z onoho obrazu v Galerie - narodní.


Vám toto:
Obrázek vložený uživatelem

a toto:

Obrázek vložený uživatelem

přijde stejné???
Registrovaný uživatel
Ja netvrdím,že to nie je Zezula.. ;)
Neozvala sa grafologička pani fm,snáď nie je maród a ani experti na určenie podobnosti "štýlu,"alebo ako by som to nazval..Skrátka,či sú ťahy horizontálne,alebo vertikálne,či obraz za niečo stojí.. :),či to zodpovedá Zezulovej tvorbe.V tom sa ja neorientujem,píšem len to,čo si myslím,cítim,vidím.
Ide nám snáď predovšetkým o zábavu a snahu pomôcť.
Čo si človek myslí,to neovplyvníme.Nedá sa.Ja si osobne myslím to,čo chcem,či už je to milé,alebo nemilé.Neviem to ovplyvniť.(To moje myslenie.)
PS: stani s malým s.Nemusí každý vedieť,že som prípadne Stanislav.. :mrgreen:
Tiež Ťa nevolám Petrarca...
-s-
Registrovaný uživatel
Packo, jak už jsem tady psal, umělec není inženýr , ale duše neklidná , tu podléhající takovému vlivu , tu onakému . Obraz není výkres , bokorys, bokořez a není nutné ,aby podpis podléhal " normě" , vyvedené přes pravítko a milimetrovou papírovou mřížku . Pouze jsem napsal , upozornil na nápadnou shodu , že jak podpis uvedený na diskutovaném obraze, tak podpisy jeho jiné , jsou vyhotoveny , vázaným , psacím písmem. A ptáteli se " Přijde Vám to stejné " , pak odpovídám " Takřka ano ".
Docela milá diplomka o životě s díle Oldřicha Zezuly https://is.muni.cz/th/145848/ff_b/Oldrich_Zezula_oficialni_verze_22._6._2008.pdf
Registrovaný uživatel
Je to takové milé hádání, které nemusí brát konce. Nemohl by pan majitel vyfotit rub obrazu celý, včetně toho ozdobného rámu, ať je vidět, kde přesně se ten nápis nachází?
Registrovaný uživatel
To nie je hádka,to je snaha o "rozlúsknutie." :)
Foto obrazu,možno aj z prednej strany,by možno po 5 rokoch neuškodilo aktualizovať,možno s detailami,atd..
A aj ten"zadek,"kompletný.."
Mám nejaké podobné veci,kde si záznamy robi reštaurátor,prípadne tam vystavili
faktúru po zarámovaní=v "rámarstve?"
Neviem ako sa to presne volá,v našej osade sa to robí v sklenárstve,nemám to ďaleko,len tam nemám s čím chodiť.. :D
Tak ako to na Vás pani klmjdc pôsobí po tej umeleckej stránke?
Možno takýto názor by to vyjasnil..
My riešime len tie čarbanice,teda signatúru.Ja a Packa,aby som bol konkrétny. :)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
To nie je hádka,to je snaha o "rozlúsknutie." :)
Foto obrazu,možno aj z prednej strany,by možno po 5 rokoch neuškodilo aktualizovať,možno s detailami,atd..
A aj ten"zadek,"kompletný.."
Mám nejaké podobné veci,kde si záznamy robi reštaurátor,prípadne tam vystavili
faktúru po zarámovaní=v "rámarstve?"
Neviem ako sa to presne volá,v našej osade sa to robí v sklenárstve,nemám to ďaleko,len tam nemám s čím chodiť.. :D
Tak ako to na Vás pani klmjdc pôsobí po tej umeleckej stránke?
Možno takýto názor by to vyjasnil..
My riešime len tie čarbanice,teda signatúru.Ja a Packa,aby som bol konkrétny. :)
-s-


Nechci být kovboj, co střílí ode dveří saloonu přímo od pasu... chtělo by to více detailů i ten rub. Zatím- předběžně- se mi to výtvarně zdá docela dobré, ovšem jsem daleka přiřazovat nějaké jméno. Co se týká toho nápisu, kloním se k nějaké poznámce od rámaře, ovšem nevyznám se v rámařské terminologii.
"Žilka...10.... zl(atý?) top (?) ... nevím. Podpis Zezula v tom ani při nejlepší vůli nevidím.
Moc jsem nepomohla... paní Filomeno???
Registrovaný uživatel
Co se týče námětu, já tyto "cestičky k domovu , které známě se vinou " nemusím. Pro mě je cesta " prach a štěrk a udusaná hlína.
Registrovaný uživatel
Přesně tak , my se zde nehádáme , nepřeme , pouze metodou názoru a oponentury hledáme pravdu .
stani napsal
To nie je hádka,to je snaha o "rozlúsknutie." :)
Foto obrazu,možno aj z prednej strany,by možno po 5 rokoch neuškodilo aktualizovať,možno s detailami,atd..
A aj ten"zadek,"kompletný.."
Mám nejaké podobné veci,kde si záznamy robi reštaurátor,prípadne tam vystavili
faktúru po zarámovaní=v "rámarstve?"
Neviem ako sa to presne volá,v našej osade sa to robí v sklenárstve,nemám to ďaleko,len tam nemám s čím chodiť.. :D
Tak ako to na Vás pani klmjdc pôsobí po tej umeleckej stránke?
Možno takýto názor by to vyjasnil..
My riešime len tie čarbanice,teda signatúru.Ja a Packa,aby som bol konkrétny. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
... paní Filomeno???

Asi spí... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Umělec už by mohl býti v tuto hodinu na nohou )))))
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
https://www.galerie-narodni.cz/cs/predmet/2578-detail/ , tady teda pro srovnání signatura Zezuly Oldřicha z onoho obrazu v Galerie - narodní.

Ano, to je podpis Oldřicha Zezuly,
jinak na tom diskutovaném podpisu, nevím,
taky tam čtu Žilka,
dokonce si myslím, že o signaturu ani nejde,
možná je to přípis na zadní části obrazu od rámaře,f.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Kolemjdouci napsal
... paní Filomeno???

Asi spí... ;)
-s-

stani,
vy se mi začínáte čím dál víc líbit, co dodat.....
Registrovaný uživatel
Já ty 3 znaky za "Žilku" čtu 880 (a pak přepsáno na 810), za tím "sl lep". Zezulu v tom nevidím, ať se do toho nutím sebevíc. Spíš než jméno autora to bude nějaká poznámka rámaře.
Registrovaný uživatel
pridavam se k ramarum. Podpis to neni v zadnem pripade. Bude to spis nejaka poznamka s pouzitim zkratek.
Registrovaný uživatel
Velmi vam vsetkym dakujem za Vase nazory a chut a ochotu podelit sa o ne. Dnes som bol do vecera v praci, zajtra organizujeme velke rybarske preteky, chystali sme trat a podobne. Vecer som obraz odstrojil a pod uzasnym svetlom lustra spravil par fotiek. Na obraze iny podpis nie je, polohu "napisu" som zvyraznil obdlznikom

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Každopádne ako príspevok k tejto diskusii obraz velmi rad detailne nafotim pod dennym svetlom, uz len preto aby ste si nemysleli ze som lenivy :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Posielam slubene fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Les - cca 70x60cm - prosba o kritiku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1