Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Letecký odznak

Vykupminci.cz
Numisargo

Letecký odznak

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
ANO,
tak máte unikát, je to zakázkový odznak a jak to zjistí sběratelé, ruku či ruce Vám utrhnou.
Moderátor
Nechci zakládat nové téma, vkládám dotaz do zdejšího chlívku..
Na aukru se vyskytl letecký odznak, nebo vyznamenání nevím a právě zde směřují otázku.. O co se vlastně přesně jedná a popř. podrobnosti k udělení (vyjímaje popisu na samotném odznaku)...prodejce něco uvádí, ale nejsem si zcela jistý přesností popisu.. Další foto v odkazu aukce..
Předem děkuji za případné odpovědi..


https://aukro.cz/vyznamenani-pro-piloty-bombarderu-b-52-a-b-1b-foto-v-popisu-6965752704

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdy jsem to neviděl a nerozumím tomu, jen mi to přijde z technického hlediska jako podřadný vykloubený paskvil. Má li to být smalt, tak pod ním se barvy nemění a zde jsou vyblité, obrysy mizerné, výjev ve dvou částech překrývá kov. Kovová část s vadami lití, celé podivně nesymetrické. Myslím, že tohle je něco velmi podřadného a asi by to těžko někdo v téhle hrozné kvalitě dával pilotovi, když by s tím pohrdl i motostřelec.
Moderátor
Vyznamenání to není, to je zřejmé. Je to nějaký tisk a malba na skle. Na porcelán to je moc průhledný. Škoda že nabízitel netuší, že věc má dvě strany.
Možná to bude spíš něco jako památeční/upomínkový předmět. Třeba se to vyrábělo a prodávalo na pomoc s financováním pilotů (výcviku, výzbroje, cokoliv).
Ale za 66-70 Kč (vč. počtovného) to je pěkný. Moderní výrobek to nebude.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu Pavle. Moderný výrobok to nie je. Tento kus pochádza zo série upomienkových predmetov, ktoré boli vyrábané po vojne na podporu čs. letectva. Bola to tzv. ,,Národní letecká sbírka" 1946. V originál etui sa nachádzali 3 kusy a to v ruskom, anglickom a našom jazyku ako spomienka na našich pilotov bojujúcich v II. sv. vojne na východnom aj západnom fronte. Obruba-rámček je kovový a tá maľba by mala byť tuším na nejakom priesvitnom celuloide. Pokiaľ to bolo na slnečnom mieste, tak za tie roky to vybledlo. Na výšku to má 6cm a šírka 5cm.
Momentálne sa tento komplet predáva na portáli ebay.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to tak jak píše Tony, Jinak je to porcelán a tedy obtisk. Lidé po válce rádi platili neb ještě měli v paměti Masarykovu leteckou ligu. Tedy kdy to bylo běžné, neb v každé středostavovské rodině to bylo na čestném místě
Moderátor
Na to, že jsem to nikdy neviděl, mám celkem slušný odhad. :D

Ano, musím se pochválit. Nikdo jiný to za mne totiž neudělá!! 8)

P.S.: Fakt to je porcelán?
Moderátor
Pavle, s tím porcelánem to nevím přesně, většinou to tak uvádíme, ale to by se musel asi jeden rozbít. Prostě nevím.
Moderátor
Pánové díky za informace, tušil jsem, že něco v popisu k předmětu nebude v pořádku...
Registrovaný uživatel
Jen k materiálu. Nejsem úplně znalý, ale dle mého porcelán. Koupil jsem dvě sady. V jedné byla rozlomená na půl a v druhé jedna zezadu rozbitá, tak jak je to u porcelánu.
Jinak ve skutečnosti to vypadá lépe a určitě to mělo ve své době smysl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » Letecký odznak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1