Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Lipové listy a další otázky

Vykupminci.cz
Numisargo

Lipové listy a další otázky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Z hromádky protektorátních lipových listů 80 h jsem vybral dva kusy s výrazně odlišným vzhledem (asi rozdílné množství barvy při tisku). Je jedna nebo druhá známka sběratelsky víc ceněna, nebo je to jedno?

A další otázky:
1) V katalogu Československo 1918 - 1939 (Pofis 2002) je u mnoha známek uvedeno, že cena (*) známky je 25% z ceny * známky. Mnohdy to ale jde pod cenu známky ražené. Opravdu mají nepoužité známky bez lepu nižší hodnotu než známky ražené?
2) Stav * (tedy známka se stopou po nálepce) se uvádí i v případech, kdy je nálepka ke známce stále ještě přilepena? Jde mi o to, jestli se před prodejem známky mám snažit o odstranění nálepky, nebo jí tam mám radši nechat.

Předem díky za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
špatné uložení, chemická degradace barvy

1/ u levné známky je celkem jedno, zda stojí 10h nebo 50h, stejně je téměř vždy neprodejná a bez lepu a razítka je známky vlastně poškozená...
2/ je to jedno...
Moderátor
Tato emise vyšla ve dvou nákladech, které se liší mj. barevným odstínem. Známka vpravo je navíc zoxidovaná; to bohužel oranžové známky dělají a barva pak přechází až do hnědé (někdy jen na části známky, někdy celá známka).
Čistých známek se dochovalo celkem mnoho, proto je jejich cena nepatrná i v nepoužitém stavu a jakékoliv poškození lepu proto cenu tolik snižuje. Skutečně poštou použitých známek je sice také hodně, ale jsou na rozdíl od čistých známek s poškozeným lepem "plnohodnotné"; proto ten cenový rozdíl.
Mnohé katalogy uvádějí, že ocenění "*" platí pro známky s nálepkou nebo stopou po nálepce. Z tohoto hlediska je tedy celkem jedno, zda na známce nálepka zůstane či nikoliv.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Lipové listy a další otázky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1