Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Literatura k Denárovému období

Vykupminci.cz
Numisargo

Literatura k Denárovému období

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Představuji si že zde se budou objevovat zajímavé články, odkazy nebo doporučení k četbě.
Registrovaný uživatel
Dostala se mi do ruky následující brožůrka a tak pro ty, kteří jí neznají, oskenoval jsem pár článků z kapitoly “ Nález Denárů v Dnespekách”
Doufám že neporušuji žádná autorská práva.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zemřelli v roce 1945, pak ještě dva roky autorský zákon budeš porušovat (nemaje jeho souhlas či souhlas dědiců).
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Zemřelli v roce 1945, pak ještě dva roky autorský zákon budeš porušovat (nemaje jeho souhlas či souhlas dědiců).

Já už si to se svým svědomím nějak srovnám. Jeho již o nic nepřipravuju a na hamižné příbuzné kašlu ;)
Registrovaný uživatel
V CR porusuje prava kolikrat i sam autor, aniz o tom vi. Je to trochu off-topic, navic se to tyka muziky, kdyztak to smazte: Potreboval jsem si licencovat nejakou muziku. Oslovil jsem autora, domluvili jsme se bez problemu, pripravili jsme mezi sebou smlouvu na castku 25 tisic Kc. Mi to ale nedalo a jen tak jsem zavolal do OSY, zda je to v poradku. Zjistil jsem, ze nikoliv. Ze ona autora zastupuje, tak neni mozne s nim uzavrit smlouvu primo. Tak jsem si rekl, ze to teda uzavru s nimi. Oni mi ale vycislili cenu dle tabulek na vice jak 80 tisic Kc a autor s tim nemohl nic udelat. Za tu cenu jsem je poslal do haje (OSU, ne autora, ten z toho byl sam vyjeveny). Nakonec jsem si to nechal udelat u cloveka na zakazku a bylo to v pohode a za tu cenu.
Registrovaný uživatel
Co takhle kniha První české mince od Zdeňka Petráně?

Doporučujete ke čtení?
Registrovaný uživatel
tato kniha je podle mě základ, který by měl každý zájemce o toto období znát, ačkoli některé z hypotéz jsou diskutabilní
Registrovaný uživatel
Ok, díky, podívám se po antikvariátech.
Registrovaný uživatel
já ji někdy před půl rokem koupil na áčku, předtím jsem si ji musel půjčovat v knihovně v Mostě, ještě než ji někdo ukradl ....
Registrovaný uživatel
Už jsem si ji objednal z jednoho antiku, jinak díky za link!
Moderátor
Tovy napsal
V CR porusuje prava kolikrat i sam autor, aniz o tom vi. Je to trochu off-topic, navic se to tyka muziky, kdyztak to smazte: Potreboval jsem si licencovat nejakou muziku. Oslovil jsem autora, domluvili jsme se bez problemu, pripravili jsme mezi sebou smlouvu na castku 25 tisic Kc. Mi to ale nedalo a jen tak jsem zavolal do OSY, zda je to v poradku. Zjistil jsem, ze nikoliv. Ze ona autora zastupuje, tak neni mozne s nim uzavrit smlouvu primo. Tak jsem si rekl, ze to teda uzavru s nimi. Oni mi ale vycislili cenu dle tabulek na vice jak 80 tisic Kc a autor s tim nemohl nic udelat. Za tu cenu jsem je poslal do haje (OSU, ne autora, ten z toho byl sam vyjeveny). Nakonec jsem si to nechal udelat u cloveka na zakazku a bylo to v pohode a za tu cenu.

Autora, který vleze dobrovolně do mafiánské organizace vybírající výpalné na celém obyvatelstvu včetně samotných autorů (byť jde o státem schválenou mafii) a pak se ještě diví, je potřeba poslat do háje také..
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Co takhle kniha První české mince od Zdeňka Petráně?

Doporučujete ke čtení?

Vřele doporučuji, zajímavé, poučné a ještě se to dobře čte.
Rovněž od dvojice Lutovský a Petráň “Slavníkovci”.
Registrovaný uživatel
jj, Slavníkovci jsou také super kniha ...
Registrovaný uživatel
Díky zy další tip, tahle bude asi muset počkat, bohužel celý dny něco čtu takže nemám vůbec čas číst :)
Registrovaný uživatel
Včera mi dorazil sborník Emma Regina - Civitas Melnic. Objednáno přes web muzea Mělník. Zajímavé čtení. Pro případné další zájemce sem dám scan obsahu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to vypadá zajímavě, díky za tip ;)
Registrovaný uživatel
Ještě přidám jeden webový odkaz na práci francouzské numismatičky F. Dumas - : Emma Regina. Je to sice ve francouzštině, ale v obrazové části je vyobrazení (i když mizerné) všech 8 denárů z nálezu ve Fécamp (1963), které nesou nápis ENMA REGINA.
Registrovaný uživatel
Dík za zajímavý odkaz, přesně na to je toto téma založeno. 8)
Registrovaný uživatel
Ander napsal
Včera mi dorazil sborník Emma Regina - Civitas Melnic. Objednáno přes web muzea Mělník. Zajímavé čtení. Pro případné další zájemce sem dám scan obsahu.


tak jsem si to včera objednal a teď už sborníček držím v ruce, to je servis ...
Registrovaný uživatel
Já se pro změnu začetl do toho Petráně, opravdu se to hezky čte.
Registrovaný uživatel
mno zatím jsem si přečetl dva články z toho sborníku a na to, jak se editor v úvodu dušoval, jak provedl korekturu příspěvků, je tam chyb jak naděláno ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tak jsem si to včera objednal a teď už sborníček držím v ruce, to je servis ...


:shock:. Jinak ja jsem si ho vcera nebo predevcirem taktez objednal - v merku jsem ho mel sice jiz nejakou dobu, ale teprve odkaz vyse me prinutil jednat :) ...
Moderátor
Zajimavy sbornicek
J.Haskova: Vysehradska mincovna na prelomu 10. a 11. stoleti (vydalo NM v roce 1975 za 23,-Kcs)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když se ještě vrátím k Prvním českým mincím od Zd.Petráně, podívejte se na str. 127 a řekněte mi, je tam něco zvláštního?
Registrovaný uživatel
myslíš tu perovku denáru Boleslava s popiskem, že se jedná o denár Regnalda I.? Asi omylem vložený špatný obrázek

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Denárové období » Literatura k Denárovému období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1