Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Literatura z antikvariátu

Vykupminci.cz
Numisargo

Literatura z antikvariátu

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Našel jsem tento web při vyhledávání pár knih o sbírání mincí. Začal jsem je totiž nedávno sbírat a teď se pokouším sehnat literaturu. Zajímám se o převážně mince platící v dnešní ČR. Byl jsem tedy v místním antikvariátu ve městě. Všiml jsem si pár publikací k tomuto tématu. Knihy nebyly zrovna levné a když jsem se zeptal prodávajícího, tak mi vysvětloval něco o historické hodnotě a nesehnatelnosti. Názvy titulů jsem si opsal a potřebuji se tedy ujistit, jestli jsou tyto díla opravdu, tak vzácné. Tituly tam jsou v nabídce následující: Nejstarší české mince II. díl, Nejstarší české mince IV. díl, Mince zemí koruny české (I.-III.), Mince království Českého za panování rodu habsburků od roku 1526 - Díl 3, část obrazová. Dále se chci zeptat jaká existuje další literatura k našim mincím podobného rázu, protože majitel mi nabídnul, že jestli mám o všechny vážný zájem, tak může dovezt i jiné podobné (podle něho nesehnatelné) tituly k numismatice. Potřebuji tedy, abyste mi vyspali všechnu nesehnatelnou literaturu - literaturu, která už se nedá koupit. Promiňte za sloh...
Registrovaný uživatel
Všechny výše uvedené knihy se sehnat dají. Je ale pravdou, že si na ně možná budete muset počkat a když už se objeví, patřičně je zaplatit. Vypisovat zde kompletní seznam základní literatury ale asi nemá moc smysl. Pokud ještě nejste rozhodnut, co konkrétně chcete sbírat (pochybuji, že byste se pustil do průřezového sbírání od denárů až po ČSR), doporučuji koupit pro začátek nějakou obecnou literaturu, která vás uvede do světa numismatiky a až si vyberete sběratelský záběr, nakoupit literaturu dle toho.
Registrovaný uživatel
Pokud se týká Vámi jmenované literatury je současná situace následující:
Kompletní publikace Ivo Halačky - Mince zemí koruny České 1526-1856 má celkem 5 knih a to I. + II. + III. díl + I. + II. dodatky + Vládní početní groše a peníze 1551 a 1662 od Josefa Mrštíka. Tento komplet 6 knih se dá zakoupit asi za 2.000.- Kč.
Kompletní publikace Františka Cacha - Nejstarší české mince má celkem 4 knihy a to I. + II. + III. + IV. díl. Tento komplet 4 knih se dá zakoupit asi za 3.000.- Kč.
Kompletní publikace Klimenta Čermáka a Bedřicha Skrbka - Mince království Českého za panování rodu Habsburského os roku 1525 má celkem 12 brožovaných sešitů a tyto sešity mohou být svázány do 3 knih. Tento komplet se dá zakoupit v rozmezí asi za 4.000.- Kč až 10.000.- Kč, záleží jak luxusní je vazba. V současné době se draží tato nevázaná publikace na AUKRU - viz odkaz. Ten třetí díl, který Vám byl nabídnut v antikvariátě je pravděpodobně pouze kopie.
Jinak pro Vaši informaci poslední dva soubory se dají stáhnou s internetu v pdf.
http://aukro.cz/mince-kralovstvi-ceskeho-za-panovani-habsburku-i1777533359.html
Registrovaný uživatel
Citovat
Jinak pro Vaši informaci poslední dva soubory se dají stáhnou s internetu v pdf


Jak stáhnout? Kde? Existuje internetový archiv knih?
Registrovaný uživatel
Mince království českého zde:
http://kramerius.nkp.cz/kramerius/MShowMonograph.do?id=27867
Registrovaný uživatel
Zajímavé. Holt technologie jde dopředu. Ale psal jste, že lze stáhnout pouze 2 díly, ale je možnost stáhnout z tohoto systému všechny tři. Jak to? A proč jsou ty knihy, tak drahé, když je lze stáhnout z všem přístupného internetu?
Registrovaný uživatel
Cacha a to všechny tři díly si stáhnete zde:
http://www.google.cz/search?sourceid=navclient&aq=0h&oq=cach&hl=en-gb&ie=utf-8&rlz=1t4skpb_cscz348cz348&q=cach-frantisek-nejstarsi-
S Kremeriuse si můžete stáhnout téměř kompletní vydání, bohužel chybí zde sešitový 2.díl.
I když mám tyto pdf. také ve svém počítači, ovšem dávám přednost před knihou jako takovou.
Registrovaný uživatel
Citovat
Cacha a to všechny tři díly si stáhnete zde


Ovšem jedná se pouze o 3 základní díly, takže si budu muset zakoupit stejně celou sadu i se čtvrtým, ale zvláštní, že někdo nahrál na internet pouze 3 díly a čtvrtý nechal běžet.
Registrovaný uživatel
nestazuj sa ze je nieco "zadarmo"
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru si nejdříve ujasněte, jakou částí numismatiky se chcete zabývat, jaké do této záliby jste schopen investovat peníze a až po té si začněte schánět literaturu. Některá díla zde uvedená, jsou velmi odborná a proto je můžete začít studovat až po zvládnutí dosti širokých základů, které si vyžádají dost času. Myslím, že by bylo zbytečné schánět nejdříve drahou literaturu, mohlo by se také stát, že některou nebudete vůbec potřebovat. Numismatika je kompletní věda a sbírání mincí a studování některých soupisů ražeb je až na posledním m ístě. Spíše si nejdříve rozmyslete, která doba Vás zaujala a sežeňte si všeobecnou literaturu.
Registrovaný uživatel
4 díl Cacha jsou pouze dodatky a ty se dají koupit třeba na AUKRU v ceně kolem 200.- Kč, ovšem podle mne by jste měl postupovat podle rady "vassilije" a nejdříve se rozhodnout jaké období českých ražeb budete sbírat a teprve pak nakupovat potřebnou literaturu i když na stranu druhou mít v knihovně kompletní vydání knih Halačky, Cacha a Čermáka, o kterých jsem psal výše, také není ke škodě sběratele, protože tyto publikace patří mezi základní díla české numismatiky.
Moderátor
Koukám, že tam je Cach Nejstarší české mince II.díl. Ten se v podstatě nedá samostatně sehnat ( pokud to není kroměřížská kopie ). Ostatní díly bez problémů většinou za nižší cenu, než tento samotný díl. Tenhle díl shání dost sběratelů, takže se podaří i výhodně prodat ( otázkou je, kolik za něj chce prodejce)

Pokud ho tedy koupíte určitě se na tomto fóru najde někdo, kdo by ho koupil. 8)
Registrovaný uživatel
Pokud by měl někdo za rozumnou cenu na prodej(pozvolna doplňuji svou odbornou knihovnu), pošlete mi prosím nabídku s cenou na mail 2002mertin@seznam.cz
Díky :)

Numismatický sborník - I., II.,6(nebo VI.), 10, 18, 19
Numismatický časopis - ročníky do roku 1929,34,35,37,38,39,40

případně
Cach III. díl brakteáty(zde rozhodně pouze cena, ukazuje se pravidelně)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
koukám mám překlep v mailu, správně je :
2002martin@seznam.cz
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mincovnictví olomouckých biskupů a arcibiskupů (1608-1820)
prodám cena 1.500,
alakoca@post.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
František Cach: Nejstarší České mince soubor I-IV
prodám celý soubor, cena 2.800
alakoca@post.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další literaturu na prodej jsem uložila pod inzeráty
http://www.sberatel.com/inzerce/
Numismatisches LEGENDEN Lexikon von Wilhelm Rentzmann
Medaillen und Plaketten: Bernhart/Kroha
Probszt: Die Munzen Salzburgs
Gold Coins of the World
The Coinage of Medieval Austria 1156-1521
a pak tu mám jeden výtisk Romisch-Deutsches reich - auktion 27 (aukce 1980) mohu darovat k nějaké výše uvedené knize
mail alakoce@post.cz
Moderátor
Dá se ještě někde sehnat časopis Numizmatika? Čísla 23 a novější? Google se nějak nechytá a na stránkách SNS ani SNM jsem ho nenašel.

Pokud by je měl někdo na prodej, dejte mi vědět. Dík.
Registrovaný uživatel
Pavelgr...toto?
http://www.numizmatici-trencin.sk/numizmatika-23/
Moderátor
To, jo. Tam jsem byl taky, ale nikde jsem nenašel možnost jak ho koupit. Třeba jen blbě koukám. :lol:
Registrovaný uživatel
aha taaaak....toto je iba na prehliadanie, skusim sa spytat kamarat ci nema
Registrovaný uživatel
Pavel podakuj Tomimu a napis mi na euromince13@gmail.com mal by som 23,24,25,26 ;) btw pozeras dobre nedaju sa kupit nikde.
Registrovaný uživatel
Byly by k dispozici ve vice vytiscich? Take bych mel zajem :)
Registrovaný uživatel
Velmi dobra otazka :D navyse mam iba jednu seriu ale skusim zistit :)
Moderátor
Dík moc. :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Literatura z antikvariátu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1