Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Telefonní karty » Literatura

Vykupminci.cz
Numisargo

Literatura

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Anonymní
Host
Poradte mi nejakou literaturu o telefon.kartach? Dekuji.
Martin
Host
Pokud se nepletu, tak žádná literatura neexistuje. Já mám pouze katalog do roku 2000. To je poslední co vyšel.
Karol
Host
:) ;) :P :x :evil: :roll:
Hugo_2
Host
Co byste potřebovali vědět ??? Napište si na jpulkrabek(@)seznam.cz. Rád Vám poradím.
jony
Host
Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli by mi mohl nekdo poradit jakou cenu maji tyto karty: Katalogove cislo -c40, c11, c94, c195, c250, c260, c266, c285. Pokud muzete poslete mi prosim odpovedi na email. ledl.v@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Na telefonní karty vydává katalogy pan Pěnkava z Prahy a pak vydal i katalogy na TK i pan Robert Chaloupka z Prahy.Jinak klub sběratelTK vydává i ceníky TK.Alespoň já,pokud ještě vycházely TK,pak jsem na PC pro členu sběratelského klubu v Chebu kaž dý týden ceník upřesňoval a doplňoval.Katalog má k dispozici pan Materna z Aše,včetně ceníku či spíše seznamu odchylek i na kuponech pro nabíjení mobilních telefonů.Skrblík
Registrovaný uživatel
Vážení přátelé!Když jsem v roce 1994 začal sbírat telefonní karty,tak jsem se s autory katalogu Pěnkava tenkrát domluvil,jak určovat cenu jakékoliv telefonní karty bez toho,aby se musel každý měsíc vydávat nový katalog na TK.
Vzorec tenkrát zněl zhruba takto: (Nejvyšší náklad telefonní karty/náklad telefonní karty*cena nejlevnější telefonní karty)+(počet impulsů vydané karty*cena za impuls )*koeficient oblíbenosti námětu*koeficient počtu variant dané telefonní karty*koeficient stavu telefonní karty.A aby investované peníze
neoadaly dolů,byl do ceny započten i koeficient inflace.To umožŇovalo získávat kdykoliv okamžitě minimální cenu jakékoliv starší i úplně nejnovější telefonní kartičky.Poměr čipových variant,logových variant,variant plastu,variant nákladů
a v Chebu jsme se zabývali i hranovými variantami byl pak sestavován do klubové databáze a zároveň jsme i věděli,u koho se konkrétní výrobní číslo TK
nachází,což byly v té době nejlépe uložené peníze,neboť v případě odcizení se dala karta kdykoliv dohledat.Největší srandou bylo,že v případě zaplacení klubového příspěvkuměl dotyčný zcela zdarma počítačový program na TK se všemi popsanými a známými telefonními kartami a navíc od nás dostal i kontakt na cca 800 sběratelů TK z území ČR a SR a adresy na zahraniční kluby pro případnou výměnu.V klubu jsme tenkrát porádali i mezinárodní setkání sběratelů TK a navíc se nám povedlo vzdat i 2 vlastní klubové TK.každá s nákladem pouhých 25 Ks.Já osobně jsem na tyto TK dělal s Romanem Tauschem,který mi dělal něco jako poradce přes PC techniku návrhy .A tisk karet pro nás udělala firma Anor,za symbolický poplatek 50 Kč za ks + 500 kč za štoček a její umístění na zadní sraně karty.Potisk byl tenkrát dělán sítotiskem a jako podkladní karta byly použity kartz s námětem Perutince.Na přední straně TK byla reklama Českomoravské stavební pojišťovny.Pak jsem se musel přestěhovat a nový předseda sběratelů TK již to nedokázal ukočírovat,neboť práce předsedy klubu sběratelů je časově velmi náročná sranda.Pro současné sběratele kuponů na dobíjení TK mohu sdělit,že jsem minulý týden měl jednání s firmou O2,zda by byli ochotni mi posílat obrázky s novinkami jimi vydávaných TK.Jinak klubu se tenkrát podařilo z Německa získat i ofsetovou tiskárnu,která zůstalu v Lubech u Chebu v tiskárně paní Chládkové.Pan Tausch jí tenkrát dával dohromady,neboť v ofsetovém počítači byl studený spoj.To vše je cca 13 let zpátky.Tolik úvodem.Další srandou bylo,že v časopise TK byly uvedeny zahraniční adresy na sběratelské kluby a já se tenkrát stal členem klubu TK na ostrově Guessei.Ti dali mojí adresu na Internet a pak mi začli psát sběratelé TK
z celého světa.V klubu se kromě Českých a Slovenských TK sbíraly Čísla Československých karet,Dále kartz Itálie,Řecka,Německa,Polska A Francie a pak i kartičky jednotlivých států.Klub měl cca 70 organizovaných členů,se kterými jsem udržoval pravidelný kontakt a výměny.Zároveň jsme měli zařízený výkup TK v Chebu,Františkových Lázních,Sokolově A Karlových Varech,což dávalo týdení přírůstek cca 500 karet.Klub měl navíc stálou výstavu telefonních karet v Františkových Lázních na Slatině v restouraci V garáži u pana Zbyňka Suttnera.Dokonce jsem měl zařízeno,že TK pro mně sbírali i bezdomovci.Výměna byla možná nejen za TK,ale i známky,mince,bankovky,kinder figurky a dubly TK.Peníze při shůzkách se používaly jen na placení útraty za zkonzumované nápoje a jídla.Na schůzkách byl navíc vždy k dispozici počítač.Tolik z mé strany na téma určován ceny TK.
Skrblík :)
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 6. 10. 2008, 10:31. »
Registrovaný uživatel
Včera jsem byl u svého kolegy pana Materny z Aše,kterému jsem postupně předal a povyměňoval své sbírky TK.Říkal mi,že zapůjčí k nascanování telefonní kartu s obráceným přetiskem.Říkal něco o kaleidoskopu.
Jinak v katalogu jsme evidovali i výrobní vady TK.Např íklad čipové karty,které i když byly dle výrobce nabyty na 50 impulsů,tak ve skutečnosti ve čtečce čipůukazovali 59 impulsů,dále zkrácené čipy a velmi oblíbená byla i výrobní vada vznikající při obalování TK,říkali jsme tomu Pila.Poslední kartou,u které se tato výrobní vada objevila byla TK Zebra.K této neprávem odsuzované kartě mohu sdělit asi toto.Na Tuto TK výrobce uvedl náklad 5OO tisíc ks.Tak jsem jí postupně začal stahovat.Měl jsem jich ve sbírce něco přes l2OO ks.Vtip byl v tom,ž e tato TK byla vytištěna ve dvou nákladech,v čipech Gem 12 a GEM 14,dále v plastiku s přísadou optického zjasňovadla a bez něj a navíc ve dvou provedeních hrany.T.j.'uzké a široké hrany.Při kontrole nákladů Hexakodu pak byl zjištěn skutečný celkový náklad přes 1.2 milionu ks,což dělalo daňový unik 7OO tisíc ks krát 5O impulsůpo 3 Kč.SPT Telecom tenkrát zasáhl a z trhu byl stažen prodej čipové čtečky,takže se u ž nedal číst hexa kod.My jsme však čtečku naštěstí měli,takže ve čtení jsme mohli pokračovat.Ugem 14 v druhém nákladu pak byla zjištěná jako velmi vzácná varianta na OZ plastiku a v široké hraně se mi jí ve sbírce již nepodařilo doložit.A to jsem byl ochotný za ní v TK zaplatit i 1OO tisíc Kč.Takže tato opomíjená a z truhu na Chebsku stáhlá Tk se najednou při výměně počítala od 2OO do 25OO bodů v zá vislosti na nákladu.
Jinou srandičkou byla TK štika,kde vedle červené Gem 13 a žluté Gem l5 se objevila i varianta oranžová,Pracovně mou osobou nazývána jako Gem l5,která se vyskytla i u TK Kost ,co vyšla hned za Karlštejnem.Vzácné bylo i moř e v I nákladu,kde počty kusů byly odhodnuty na cca 8OOO ks ze lOOOOO
nákladu této TK.Tolik k poznatkům,které se možná nikde jinde nedo čtete.
Skrblík
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kde bych mohla získat katalog Pěnkava?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zkuste třeba Sběratel v Praze teď začátkem září.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
našel by se zde někdo k ocenění sbírky? Fotografie všech karet zde: https://www.dropbox.com/sh/j54dj2b1udely3r/AACd7QcqJbcX-zgOZpfMTlBla?dl=0

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Telefonní karty » Literatura

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1