Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » LP desky

Vykupminci.cz
Numisargo

LP desky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám doma mnoho LP desek a u některých nemohu zjistit cenu. Rád bych se vás proto zeptal na desku od Rolling Stones "Get Yer Ya Ya's out", která podle informací jednoho sběratele má prý cenu, nicméně se mi to nedaří ani potvrdit ani vyvrátit (na internetu jsou různá vydání v ceně od pár do téměř stovky dolarů). Mám originální vydání v nepoškozeném stavu a zajímalo by mne, kolik je reálné za to chtít. Deskám se totiž nevěnuji. Mám i mnoho dalších, které mi ale přijdou jako celkem běžné a ani onen sběratel tehdy nic neříkal (jak říkám, nerozumím tomu, takže nepoznám, myslel-li to vážně nebo ne). Zájemcům můžu i ony desky nabídnout, ale zatím bych rád jen zjistil cenu. Předem děkuji za odpověď.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Original od Decca Records (UK) alebo od London Records (US)?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Decca. Jinak k tomu nepoškození doplním, že deska je nepoškozená, vnitřní (originální) papírový obal je v rohu ohnutý (jen v jednom rohu).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
:-)
Jenom v roce 1970 (v dobe prvniho vydani) tohle album vyslo u Pax, London, ABKCO a Decca.. co se tyce Decca 1970, tak: Decca Germany, Decca UK (2x), Decca France (3x), Decca NL.. a v nasledujicich letech byly dalsi a dasli ruzny reedice..
Je potreba znat ciselnej kat. kod - vzdy je vetsinou napsanej na hrbete LP nebo CD. Nebo aspon: made in ?, C/P (roky: C 1970 a P ?)

Bez techto udaju je otazka stejna jako "mam 10Korunovou bankovku/minci v perfektnim stavu.. kolik je asi jeji cena?" :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
« Poslední úpravu provedl(a) elle v 2. 9. 2012, 22:44. »
Moderátor
Hele Elle, vypadáš, že jsi deskoznalec:-) Nemáš nějakou zajímavou šelakovku od His Master´s Voice?;-)
Registrovaný uživatel
elle napsal
:-)
Jenom v roce 1970 (v dobe prvniho vydani) tohle album vyslo u Pax, London, ABKCO a Decca.. co se tyce Decca 1970, tak: Decca Germany, Decca UK (2x), Decca France (3x), Decca NL.. a v nasledujicich letech byly dalsi a dasli ruzny reedice..
Je potreba znat ciselnej kat. kod - vzdy je vetsinou napsanej na hrbete LP nebo CD. Nebo aspon: made in ?, C/P (roky: C 1970 a P ?)

A to nemluvíme o tom kolik jich pak ještě namrskali v Indii. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
elle napsal
:-)
Jenom v roce 1970 (v dobe prvniho vydani) tohle album vyslo u Pax, London, ABKCO a Decca.. co se tyce Decca 1970, tak: Decca Germany, Decca UK (2x), Decca France (3x), Decca NL.. a v nasledujicich letech byly dalsi a dasli ruzny reedice..
Je potreba znat ciselnej kat. kod - vzdy je vetsinou napsanej na hrbete LP nebo CD. Nebo aspon: made in ?, C/P (roky: C 1970 a P ?)

A to nemluvíme o tom kolik jich pak ještě namrskali v Indii. ;)



Kód: SKL 5065, P 1970 "manufactured in India". Toliko jsem vyčetl z desky. K tomu příkladu s desetikorunou - chápu. Bankovkám a mincím (alespoň těm, které dělám a samozřejmě těmhle zásadám) rozumím, deskám nikoliv. Takže se rád nechám poučit ;-)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Manufactured in India = 90 kaček a zprasený zvuk. Něco jako licenční desky u Supraphonu. Turtle se přesně trefil. 1 pressy jsou nejlepší.
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Manufactured in India = 90 kaček a zprasený zvuk. Něco jako licenční desky u Supraphonu. Turtle se přesně trefil. 1 pressy jsou nejlepší.


Ne, že byste mne potěšila, ale děkuji za odpověď. I když teď nechápu, proč mi to tedy tehdy říkal. Alespoň ale vím, že až mi někdo nabídne 150,- Kč, nebudu ho natahovat dál :D Co říkáte třeba (nemyslím si, že by to bylo něco lepšího, jen jsem to nemohl najít) na Dvořákovo "Z nového světa", v podání symfonického orchestru, řízeného V. Neumannem?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Na Áčku to hodí možná i víc, protože se tam převážně hledí na kapelu jako takovou. To, že doma ten zvuk nebude jaksi to pravé, je až podružné. No- tak těch 150, pro opravdové fandy- budiž. A ten Neumann? Je to deska Supraphonu ? Vážná hudba zrovna nějak neletí, takže cena nebude vysoká. V luxus stavu tak do stovky, ale určitě spíš méně. Jiná věc by byla , kdyby to vyšlo u Deutsche grammophone. To je legendární vydavatel toho nejlepšího a v nejlepší kvalitě z vážné hudby a taky pěkně mastné.
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
Na Áčku to hodí možná i víc, protože se tam převážně hledí na kapelu jako takovou. To, že doma ten zvuk nebude jaksi to pravé, je až podružné. No- tak těch 150, pro opravdové fandy- budiž. A ten Neumann? Je to deska Supraphonu ? Vážná hudba zrovna nějak neletí, takže cena nebude vysoká. V luxus stavu tak do stovky, ale určitě spíš méně. Jiná věc by byla , kdyby to vyšlo u Deutsche grammophone. To je legendární vydavatel toho nejlepšího a v nejlepší kvalitě z vážné hudby a taky pěkně mastné.


Myslím, že ano. Tak já to asi nabídnu známému, ten je sbírá také, ale začíná (takže o tom nic ještě neví) a tak dává do 50,- Kč. Prohlédnu u zbylých desek vydavatele a poptám se na ty, které neznám. Bulharští vydavatelé asi nejsou zrovna kvalitní, co?
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Bulhaři? No asi jak ta Indie. Podívejte se na Aukro na aukce vinylů a máte hned trochu přehled o cenách na našem trhu. Hledat ceny desek na E-bay je úplně mimo, protože on ten Němec vydělá trochu víc jak náš táta. Asi budete i překvapený, jak vysoké ceny tam jsou i u vážné hudby. Jiná věc je ta, že za ty peníze je to absolutně neprodejné a spousta desek se tam točí i půl roku a pak jsou staženy. 1 press u rockových nahrávek je prodejný za 250 a výš a licence okolo 170 kaček. Vážná hudba tak zhruba okolo 50-ti korun. Teď tam někdo prodává 1 pressy z Ameriky za vyvolávačku 99,- kaček a zájem je hlavně o Jazz a takový Miles Davis šel za 350,- kaček. Chce to chvilku sledovat a uvidíte zhruba cenové rozpětí. Domů jsme teď dostali z kontejneru asi 50 desek zadarmo a byly tam i vynikající skvosty ( Synkopy- Sluneční hodiny aj.) Muselo se to ale pořádně vyprat, jinak by se to nesmělo doma na gramec ani podívat.
Registrovaný uživatel
Je to nejak tak jak psala P. prede mnou..
Tyhle licencni desky od Dum Dum India se tu v 70 a 80 letech bezne prodavaly v Supraphonech a Pantonech. Ty naklady byly opravdu obrovsky a aspon U NAS se jich dochovalo mraky, takze sberatelska cena neni opravdu nijak velika. Zrovna tihle tvi Stouni prisly v CSSR do prodeje nekdy v 1973.
Zvuk mely tyhle indiani opravdu spatnej, ale o to tu v tomhle pripade moc nejde. Tyhle desky kupujou sberatele Rolling Stones kvuli tomu, ze toto vydani chteji mit ve sbirce, a nikoli kvuli kvalite zvuku na nosici. Pokud jde nekomu ciste o kvalitu zvuku, tak si koupi remasterovany CD, SACD, DVD-A.. nebo nejakej soucasnej 180g. HQ vinyl.

Pokud je stav desky opravdu excelentni, tak je to obrovsky plus a cena by mohla prekvapit.. kazdopadne zadny "tisice" urcite necekej. Tyhle indicky vydani celkove nijak zvlast zadany nejsou.. Pokud ji chces prodat za co nejvic, tak bych ji prodaval na nejaky mezinarodni aukci typu eBay, ne v CR. Rozhodne spickove nafotit a vychvalit stav typu "pouze 1x hrana" apod. Vetsina sberatelu stounu tohle vydani jiste uz davno ma, ale je beznou praxi, ze stale kupujou a vymenujou svoje LP v horsim stavu za desky pokud mozno ve stavu co nejlepsim (ja to taky tak delal).

Rolling Stones je jedna z kapel, ktera se mezinarodne hodne sbira (vedle treba Beatles, Elvise, Depeche Mode, Queen,..) takze se urcite proda - otazka je jenom za kolik.

Tady je pro priklad par starsich zahr. aukci za kolik se v minulosti prodaly zcela totozne LP jako mas ty:
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-yer-yayas-out-India-DECCA-LP-1970/180321929075.html
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-yer-yayas-out-INDIA-Decca-LP/320555912103.html
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-Yer-YaYas-Out-rare-INDIA-Decca-LP/250986609364.html
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ad Dvořákovo "Z nového světa", v podání symfonického orchestru, řízeného V. Neumannem?
- o tyhle veci neni zajem.
Bulharsky LP?
- zalezi o jakyho interpreta presne jde. Bulhari jsou znami pirati (viz CD z 90 let atd.)

Nevyssich cen samozrejme dosahujou ruzny vzacny vinyly (v perfektnim stavu) kterejch se dochovalo celkove malo - ruzny (stary) specialni edice, picture disky, singly kterejch bylo vydanejch velice maly mnozstvi anebo debuty - uplne prvni desky ktery kapela vydala kdyz zacinala - kdyz jeste nebyla znama/nez se proslavila. Tyhle prvni desky byly lisovany v nakladech treba jenom 300-500 kusu apod. Ale taky existujou ruzny hledany verze s odlisnyma obalama, ruzny z prodeje z ruznejch duvodu stazeny vydani (napr. ruzny "chybotisky" = chybne uvedenej text na obalu) atd atd.. ale treba i ruzny legendarni piratsky vydani.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Hele Elle, vypadáš, že jsi deskoznalec:-) Nemáš nějakou zajímavou šelakovku od His Master´s Voice?;-)
To teda nemam :-) :-) a posledni fosnu od Motörhead si uz slysel ? :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle napsal
Je to nejak tak jak psala P. prede mnou..
Tyhle licencni desky od Dum Dum India se tu v 70 a 80 letech bezne prodavaly v Supraphonech a Pantonech. Ty naklady byly opravdu obrovsky a aspon U NAS se jich dochovalo mraky, takze sberatelska cena neni opravdu nijak velika. Zrovna tihle tvi Stouni prisly v CSSR do prodeje nekdy v 1973.
Zvuk mely tyhle indiani opravdu spatnej, ale o to tu v tomhle pripade moc nejde. Tyhle desky kupujou sberatele Rolling Stones kvuli tomu, ze toto vydani chteji mit ve sbirce, a nikoli kvuli kvalite zvuku na nosici. Pokud jde nekomu ciste o kvalitu zvuku, tak si koupi remasterovany CD, SACD, DVD-A.. nebo nejakej soucasnej 180g. HQ vinyl.

Pokud je stav desky opravdu excelentni, tak je to obrovsky plus a cena by mohla prekvapit.. kazdopadne zadny "tisice" urcite necekej. Tyhle indicky vydani celkove nijak zvlast zadany nejsou.. Pokud ji chces prodat za co nejvic, tak bych ji prodaval na nejaky mezinarodni aukci typu eBay, ne v CR. Rozhodne spickove nafotit a vychvalit stav typu "pouze 1x hrana" apod. Vetsina sberatelu stounu tohle vydani jiste uz davno ma, ale je beznou praxi, ze stale kupujou a vymenujou svoje LP v horsim stavu za desky pokud mozno ve stavu co nejlepsim (ja to taky tak delal).

Rolling Stones je jedna z kapel, ktera se mezinarodne hodne sbira (vedle treba Beatles, Elvise, Depeche Mode, Queen,..) takze se urcite proda - otazka je jenom za kolik.

Tady je pro priklad par starsich zahr. aukci za kolik se v minulosti prodaly zcela totozne LP jako mas ty:
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-yer-yayas-out-India-DECCA-LP-1970/180321929075.html
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-yer-yayas-out-INDIA-Decca-LP/320555912103.html
http://www.popsike.com/ROLLING-STONES-Get-Yer-YaYas-Out-rare-INDIA-Decca-LP/250986609364.html


Děkuji za ty odkazy, to jsou docela jiné ceny, než 90,- Kč... a stav té mé je rozhodně lepší, než té druhé (jinak je s těmi ostatními dvěma srovnatelný).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Ano- jsou to jiné ceny "jiných" kupců než tady. Otec kupuje LP opravdu drahně let a ty peníze by za to nedal, i kdyby to byla poslední deska Stounů na světě. Na druhou stranu má třeba Genesis komplet na vinylu, na CD, na prvním remástru CD, na druhém remástru CD, na třetím tj. SACD a je toho snad 40 kusů. Jen SACD je zvukově stejné, nebo podle aparátu, lepší jak LP. Proto je mezi hifisty největší zájem o LP a první pressy. SACD jde totiž do kytek (kvůli ceně- nikdo to pořádně nekupoval) i s formátem CD (vše se bude valit z internetu) No ale 90% lidí stačí MP-trojka ( i mně), tak je to jen taková zajímavá debata.
Registrovaný uživatel
Ano- jsou to jiné ceny "jiných" kupců než tady. Otec kupuje LP opravdu drahně let a ty peníze by za to nedal, i kdyby to byla poslední deska Stounů na světě. Na druhou stranu má třeba Genesis komplet na vinylu, na CD, na prvním remástru CD, na druhém remástru CD, na třetím tj. SACD a je toho snad 40 kusů.

Dal nedal.. cenu urcuje trh. Jinak samozrejme souhlas, ze tyhle desky maji trochu jinou cenu u nas versus v zahranici. Tam jde spis o to, jestli se nekomu vubec vyplati prodavat 1ks LP desky v aukci typu eBay - poplatky atd..
Genesis: LP a nekolik vydani CD jen 40ks.? Tak to jede asi JEN v Genesis s Gabrielem :-)

Jen SACD je zvukově stejné, nebo podle aparátu, lepší jak LP. Proto je mezi hifisty největší zájem o LP a první pressy.
Prvni pressy samozrejme ani zadleka nedosahujou zvukovy kvality dnesnich SACD/DVD-A nebo HQ vinylu (zaznam z puvodnich master pasku, nasledne digitalne vycistenej) . Mezi Hi-Fi-sty a sberateli je obrovskej rozdil. Prvnim jde prakticky pouze o kvalitu zaznamu/zvuku, pricemz druhejm ciste o vlastneni nejaky "historicky" LP/CD.


SACD jde totiž do kytek (kvůli ceně- nikdo to pořádně nekupoval) i s formátem CD (vše se bude valit z internetu) No ale 90% lidí stačí MP-trojka ( i mně), tak je to jen taková zajímavá debata.]



BOHUZEL souhlas.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
ja osobne pocuvam mp3 ale kamarat zbiera LPcka nejaky ten piatok, specializuje sa na vaznu hudbu, jazz ma cca 6000 vinylov ale zvukovo je to niekde inde ako komprimovana mp3, staci si to vypocut na kvalitnejsej aparature je to dost velky rozdiel. Ako ked porovnas film na bluray s dvd formatom...
_______________
Registrovaný uživatel
Jinak ja chodil pravidelne (kazdou nedeli) cca 6 let - 1985-1991 (od svejch 16-ti let) na prazsky burzy desek (v ty dobe ilegalni).. kupoval jsem, prodaval jsem, menil jak o zivot :-) Vsechny penize jsem v ty dobe daval pouze do hudby, ktera me v ty dobe zajimala.. nebyl jsem zadnej sberatel, slo mi ciste o muziku - koupit LP, nahrat si ji a pak hji zase prodat nebo vymenit :-) Tenkrat jsem mel v deskach snad 60 tis.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
elle napsal
Jinak ja chodil pravidelne (kazdou nedeli) cca 6 let - 1985-1991 (od svejch 16-ti let) na prazsky burzy desek (v ty dobe ilegalni).. kupoval jsem, prodaval jsem, menil jak o zivot :-) Vsechny penize jsem v ty dobe daval pouze do hudby, ktera me v ty dobe zajimala.. nebyl jsem zadnej sberatel, slo mi ciste o muziku - koupit LP, nahrat si ji a pak hji zase prodat nebo vymenit :-) Tenkrat jsem mel v deskach snad 60 tis.


Já tam chodil taky a první koupenou deskou byla LZ II. Ale 60 000 Kč jsem v tom neměl, stačila 1-2 a neustále měnit ;)
Moderátor
No akorát sem šla spočítat ty cedla a u 50-ti sem se na to vybodla, protože sem byla v půlce regálu. Ty SACD jsou v takových krabicích, nebo co to je. Jinak tuším Sony řekla, že příští rok končí s výrobou mechanik CD a DVD a zřejmě i se samotnýma cedlama (hudební vydavatelství). Mám ještě pohádky na kazetách. To bude za chvilku také úplné scifi.
Registrovaný uživatel
No desky sice nesbírám, ale není to tak dlouho, co jsem si udělal oddechové odpoledne a vyndal singly nebo LP no kdo třeba znáte toto:
http://www.youtube.com/watch?v=DBmgy8E6XkU
nebo
http://www.youtube.com/watch?v=nf8fQ5LyuUA
pak třeba Kocourkovští učitelé - Kongres duchů(ještě na neohebné křehlé desce z roku tuším 1955)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Musim se zeptat otce, kolik ma jeste vinylu, predpokladam ze aspon 200 to bude :)
Jinak sbirani desek aniz by je clovek poslouchal moc nechapu.
Moderátor
tenzor napsal
Musim se zeptat otce, kolik ma jeste vinylu, predpokladam ze aspon 200 to bude :)
Jinak sbirani desek aniz by je clovek poslouchal moc nechapu.

No a to my posloucháme, tak udělej seznam a ceník a šup sem s tim. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » LP desky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1