Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Luděk Marold-roční období

Vykupminci.cz
Numisargo

Luděk Marold-roční období

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,vlastním 4 staré tisky od L.Marolda,jsou v původním secesním rámů pod sklem.Jsou to sice tisky,ale zajímá mě,zda to má vůbec nějakou hodnotu?
Viděl jsem mnoho reprodukcí od Muchy,ale na Marolda jsem zatím nenarazil.
Díky za info...rád bych se o nich něco dozvědel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
z vašich fotografií nelze určit, o jakou výtvarnou techniku se jedná. Mohlo by se jednat o cokoli, o akvarel, litografii nebo jen o reprodukci...já osobně bych vám doporučovala jedno dílko vyndat z rámu a odnést k odbornému posouzení.
Moderátor
Půjde s největší pravděpodobností o výřezy z kalendáře. Takhle vypadá originál...
Teď jde o to, jestli je to z původního tisku či z něčeho pozdějšího.

Originální kalendář se před časem dražil v New Yorku, ale za volačku cca 1000 USD se to neprodalo...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ty ramy sice nejsou hezke ale 100% secesni,dam zapravdu wjemovi,ze se asi
jedna o kalendare...
Registrovaný uživatel
Díky za info....foto jsem udělal narychlo.Co vím,tak babička je má už pěkně dlouho...v jednom antiku mi na fotografii odpovědel,že to někdo považuje za litografie,někdo za cenné tisky starých akvarelů.Ale každopádně měl o ně zájem:-) Myslím si,že to z kalendáře nebude...pokusím se o nich zjistit více u odborníka.
Ale všem díky.
Registrovaný uživatel
Vlákno již notně zapadlé, leč pro mě velice zajímavé - jak to s Vámi resp. obrazy dopadlo? Mám totiž totožné obrazy v totožných rámech ;-) Někde jsem nalezl odkaz na dražbu, která mě celkem překvapila, tak bych jen rád věděl, co mám doma...
Registrovaný uživatel
https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/ludek-marold-ctyri-rocni-doby-8713 Mohlo by jít o chromolitografie
Předloni se dražily 4 kusy za 19000,- viz odkaz .
Registrovaný uživatel
Díky za rychlou odpověď, v mém případě se bude s vysokou pravděpodobností jednat o bezcenné reprodukce resp. kopie z počátku 20. století.
Registrovaný uživatel
Proč myslíte ?
dolin napsal
Díky za rychlou odpověď, v mém případě se bude s vysokou pravděpodobností jednat o bezcenné reprodukce resp. kopie z počátku 20. století.
Registrovaný uživatel
petrarca: Je to trochu osobní, prostě jsem zjistil, že ty obrázky nahoře jsou přímo ty, co mám nyní doma. Vzhledem k okolnostem, za kterých jsem se k nim dostal a vzhledem k existenci tohoto vlákna a k jeho obsahu je krajně nepravděpodobné, že mají nějakou větší cenu. Obzvlášť když jeden z nich byl očividně nedávno (hádám 2014) vyříznut z rámu...
Registrovaný uživatel
Všimněte si prosím uštípnutého rámu dole a potom podpisu, který je “zdvojený” - dle mě pouze nekvalitně natištěný. Nevím, zda to vůbec má smysl někam nosit k odborníkovi, indicie jsou dost jednoznačné ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No já myslím , že pokud se shodují rozměry Vašich Maroldů s těmi, co se dražily v Obrazech v aukci , v Obrazy v aukci , vždycky uvádějí " čistou míru " bez rámu ,tzn . jestliže Vaši " Maroldové " mají tentýž rozměr bez rámu , tzn . 19 x 38 cm, pak nevidím důvod proč by to nemohly být ony chromolitografie . Navíc , Vaši " Maroldové " mají pěkné , dobové secesní rámy , lepší , než v Obrazech v aukci .
Registrovaný uživatel
petrarca: Takže rozměr vnitřní barevné části jednoho z obrazů (ten s vyštíplým rámem) je min. 19x39,5cm (nevím jistě, zda nahoře a vpravo obraz nezasahuje ještě trošku “pod rám”)...
Registrovaný uživatel
No tak , není co řešit . To " zdvojení " podpisu spíš hraje " ve prospěch "
chromolitografie" , prostě jeden z tisků je chybnější . V "Obrazy v aukci " měli tyto chromo také v rámech.
čili nemuseli měřit až zas tak přesně .Podle mne to bude ta chromo . Když se podíváte na obrázky lupou , NEměl byste vidět drobnou tiskovou mřížkou ,
takovou jako vidíte , když se podíváte např. na leták z Globusu , nebo nějaký novinový obrázek .
dolin napsal
petrarca: Takže rozměr vnitřní barevné části jednoho z obrazů (ten s vyštíplým rámem) je min. 19x39,5cm (nevím jistě, zda nahoře a vpravo obraz nezasahuje ještě trošku “pod rám”)...
Registrovaný uživatel
petrarca: hlásím vůbec žádný ťupky pod lupou... Ale podpis je jistě taky jen natisklej, já myslel, že originál chromolitografie co byla dražená, má Maroldovu signaturu nenatištěnou, ale skutečně podepsanou - a v tom že je právě rozdíl, co tu cenu má a co ne..?? Holt jsem začátečník, takže prosím o trpělivost ;-)
Registrovaný uživatel
To budou ty chromo . Zkuste poslat fotku na info@obrazyvaukci.cz p. Jakubcovi , zda Vám jej vezme do aukce. Tiskovou mřížku , že jste nenašel a že jde pavděpodobně o stejné chromolitogr. jako se dražily u nich v r. 2016.
Registrovaný uživatel
petrarca: Díky, nene, nic se dražit nebude, zůstanou pěkně na zdi ;-)
Registrovaný uživatel
Dejte je ale do stínu , ne na přímé slunce. Litografie časem bledne.
dolin napsal
petrarca: Díky, nene, nic se dražit nebude, zůstanou pěkně na zdi ;-)
Registrovaný uživatel
petrarca: Děkuji za věcnou, ano, mám pocit že jsou už teď poněkud vybledlé oproti třeba těm výše zmíněným stránkám z kalendáře.. Dá se to nějak zrestaurovat, vyčistit, oživit? Asi ne, co?
Registrovaný uživatel
Nechal bych to tak , akorát ušetřit dalšího působení slun. paprsků .
dolin napsal
petrarca: Děkuji za věcnou, ano, mám pocit že jsou už teď poněkud vybledlé oproti třeba těm výše zmíněným stránkám z kalendáře.. Dá se to nějak zrestaurovat, vyčistit, oživit? Asi ne, co?
Registrovaný uživatel
Samozřejmě , že i litografie lze zrestaurovat , akorát je to drahé . A dost .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Luděk Marold-roční období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1