Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ak sa ti v ruke nerozsype, tak je to dobrá kúpa.
Mám ale na mysli ten KMAFB.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 11. 9. 2015, 7:56. »
Registrovaný uživatel
Ešte jeden Saracén nedorazený, excentrický ale s hviezdičkou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ružica je parádna, gratulujem.
Registrovaný uživatel
Ďakujem. prečítal som si Tvoj článok v odbornej sekcii na Burze Mincí o tomto type denárov...
Registrovaný uživatel
je to značka P alebo nejaké divné L ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to určite P, Chimleho značka. Už som toto písmeno P "s nožičkou" dole videl, len na mieste vpravo od dvojkríža, teda na tradičnom mieste značky. Toto umiestnenie som ešte nevidel a mám z toho radosť, môžem použiť foto? Zišlo by sa mi do databázy a pripravovanej typológie. Popr. ak by si mal lepšiu fotku pošli na mail, tieto sú trochu mizerné (predpokladám, že to nie sú tvoje fotky)...
Registrovaný uživatel
fotky nie sú moje ale minca je už moja, len transfer bude trochu komplikovaný.
Inak som kúpil viac kusov celkom zaujímavých saracénov, inklúzne ražby, rovnaké opisy, obrátené opisy, napodobeniny atd.
Moderátor
Keby si ma potom kontaktoval, bol by som ti naozaj vďačný.
Registrovaný uživatel
tieto lístky som tu videl asi len raz. Inklúzna ražba/výdut/?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vymenený opis averz reverz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
opis rovnaký na obidvoch stranách

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
foto pre Archypova, písal som ti na mail ale asi ho už nepoužívaš.
Značku ľalia S som tu videl len raz.
Stretli sme sa s jedným zberateľom a ten má v zbierke značku P-P.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ahoj, tvoj mail som dostal, bol som práve na schránke keď prišiel a hneď som ti aj odpovedal, je teda zaujímavé, že to neprešlo. Ďakujem za fotky, napísal som ti ešte na mail. Ešte raz vďaka.
Registrovaný uživatel
Trochu to tu oživím, mám tu dve zaujímavé mincičky, dobové falzá, ale z kvalitného kovu. Niekto z mincovne "ulial" kov a zmincoval ho vo vlastnej réžii?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
chtelo by to znat obsah stribra (tim nemyslim povrchove RFA - zde by navic vubec nemelo smysl, povrch je znicen nevhodnym cistenim, ktere navic nebylo uspesne), jak moc se lisi od beznych resp. deklarovaneho. pokud ne moc, tak je to spis napodobenina a ne falzum.
Registrovaný uživatel
Obsah striebra bude pravdepodobne ako u oficiálnych ražieb, teda aspoň mi to tak pripadá podľa zvuku a celkového vzhľadu mince :-)
Neviem, ako boli mince čistené, ale vyzerajú v reále celkom dobre, fotil som to pod ostrým umelým svetlom, tak vystúpili všetky "vady".
Ako píšeš Oliver ide pravdepodobne o dobové napodobeniny, nie falzá, zle som sa vyjadril.
Každopádne v ruke mi tie mince prídu ako oficiálne ražby, len pri podrobnejšom pohľade ide o skomolené opisy.
Moderátor
z hlavy neznam ryzost techto minci (narizenou). zbytky medenky na povrchu vypovidaji o tom, ze z minci minimalne cast medi vykorodovala, takze relativni zastoupeni stribra bude vyssi, nez by odpovidalo puvodni ryzosti. nedestruktivni zjisteni aktualni ryzosti zadna ze soucasnych technik diky sve povrchovosti nezvlada (do jiste miry jen hydrostatika opirajici se o EDX nebo RFA), stejne tak ani ryzosti puvodni. muzeme se oprit o hmotnosti (i kdyz delat zavery z jednoho ci dvou kusu se zavazne neda). tudiz, jsou znamy prumerne hmotnosti a pripadne rozmery oficialnich razeb? a jak ve srovnani s nimi obstoji tyto?
Registrovaný uživatel
Pochválim sa úplne bežným saracénom typ: kríž z koruny, trochu orezaný ale dnes ma potešil, až tak, že som ho odfotil v praci mobilom a dal sem. Váha 0,39gramu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
pekne, jsou videt i stopy po precisteni raznice.
Registrovaný uživatel
ano nevedel som to pomenovat tak ako ty, ale na stredovekych minciach to milujem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
jj, myslim, ze to ma rad kazdy. je to totiz obvykle (byt ne zcela vylucne) u hluboce razenych kusu s vyraznym (a tudiz obvykle dobre citelnym) obrazem
Registrovaný uživatel
Pridávam dva kusy s rozetou, jedná sa asi o dve rozdielne razidlá. Tretí denár je s bodkami pod hlavou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dula, tuším ťa omrzel Leopold. V poslednej dobe dávaš nejak moc stredoveku, hmm? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Problém je v tom, že už mi tých cenovo dostupných Leopoldov veľa nechýba.
Tak sa trochu preorientuvávam na niečo staršie. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pekné ružice ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ľudovít I. z Anjou - Ľudovít Veľký (1342-1382)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1