Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ludovít II. Jagelonský (1516-1526)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ludovít II. Jagelonský (1516-1526)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Je to druhý kus, čo som za posledné 3 roky videl a zatiaľ moja najtesnejšia výhra. Vyhral som 2 sekundy pre koncom a len o 0,44 USD. Skoro infarkt... :D
Moderátor
Dostaly se mi do ruky tyto dva denáry. Je zajímavé, že podle mých informací byly nalezeny ve středních Čechách ;)

Denár 1522 A-B
Mincovna Budín, komorský gróf Alexius Thurzó, Pohl 255-5

Denár 1525 L-Z(?)
Mincovna Záhřeb (Agram), Pohl 258-10

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nadherne mince, gratulujem su skutocne zaujimave. Ak by si niekedy uvazoval ze pojdu do sveta viem o jednej zbierke kde by sa obe citili ako doma :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
to jan322:
Ak boli nájdené spolu moneta nova (Záhreb) a moneta antiqua (Budín), tak v tom prípade je to ešte zaujímavejšie. Ak sa našli v Čechách, tak ich pravdepodobne stratil nejaký kupec. Práve obchodníci boli prví, ktorí zistili, že prišlo k zhoršeniu zrna z 8 na 4 loty a tovar odmietali predávať za nové nehodnotné mince. Maximálne tak, že ich brali v pomere 2:1 (nová : stará), s čím zasa mali problém kupujúci, ktorí boli za prácu vyplácaní v nových minciach. Fakt zaujímavé...btw. tiež by som mal v prípade predaja záujem.
Registrovaný uživatel
...ešte som zabudol dodať, že obidve mince sú síce bežný typ, ale značky (hlavne ten Budín) sú pomerne vzácne. Záhreb sa navyše často nevidí v takomto stave.
Registrovaný uživatel
Oživím to tu zaujímavým denárom Moneta Nova zo vzácnej Rožňavskej mincovne, značka R-R, L-R (Mojmír Novotný - Hornictví a mincovna v Rožňave), je to navyše nepublikovaný ročník 1525. Keďže sa jedná len o 25% striebra, tak je v pohode zachovalá, teda až na to jedno miesto. Je celkom pekne vyrazená a má takmer kompletný obraz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc krásný kousek, blahopřeji, docela závidím...!
Registrovaný uživatel
Paráda,gratuluji.
Moderátor
tak to je hezky ulovek, pekne :)
Moderátor
gratulujem, výborná minca do kvalitnej zbierky, super
Registrovaný uživatel
Dvojrázom moc neholdujem, ale tomuto som neodolal. Moneta Nova, L-V, mincovňa Vyšehrad, Johannes Haller.
Reverz má fakt pekné detaily a na averze sú dva letopočty 1524 nad sebou a pribudla jedna kvetinka napravo. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekna minca, gratulujem. Hlavne reverz je na denare moneta nova nadstandard
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
veľmi pekný kus
Registrovaný uživatel
denar moneta nova,
znacka L-W je aka mincovna? Wroclaw ?
vdaka.
_______________
Moderátor
Wratislavia :P
Registrovaný uživatel
konecne mi prisla:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
dlouho tu nic nebylo, tak dávám dva dnešní drobné přírůstky ..... denár 1526 NA a denár 1526 IV ... (Nagybanya a Visegrad .. je to tak ?) .. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nemam pri sebe pohla, pisem z mobilu ale malo by to byt presne ako hovoris. zaujalo ma ako nizko je postavena minc. znacka na druhej minci.

ps: AK by ten denarik LV putoval niekedy do sveta viem o mieste kde by ho s laskou prijali
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 27. 4. 2015, 22:00. »
Registrovaný uživatel
OK.. budu na to myslet :-) ... a to je tedy značka LV ? .. myslel jsem IV ....
Registrovaný uživatel
Mas pravdu je to samozrejme I V zmiatlo ma ze existuje aj ludovitova znacka pre Visegrad L V, ale ta ma aj znacku mincmajstra HK, I V som videl menej krat, ale je to len moje osobne pozorovanie, mozem sa mylit
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Túto značku som vždy videl označenú ako L-V. Ale pri Jánovi Zápoľskom je relatívne častá značka I-V, čo by teoreticky mohla byť Bratislava. Takže možné sú oba prípady.
Kekule, urob prosím detail prvého písmena, nech máme o čom polemizovať. ;)
Registrovaný uživatel
Ja len doplnim pre prehladnost temy - POHL 255 - 36
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
..alebo Pohl 255-33.
Registrovaný uživatel
A teraz pozerám, že Pohl má pri I-V poznámku "Fehlerhafte Prägung?". Že by tiež pochyboval o existencii tejto značky?
Registrovaný uživatel
No, nechtěl jsem se do této diskuze plést, když tomu nehovím, ale hned jak se tu ty fotky objevily, tak jsem tam viděl jasné LV. Chtělo by to opravdu pořádný detail.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ludovít II. Jagelonský (1516-1526)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1