Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ludvík I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ludvík I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
I tak ale musim podekovat za reakci. Clovek se musi spokojit s malem a navic je k tomu jako bonus zdarma dobra rada. Ty jsou vzdycky nad zlato.

Pro ostatni. Cena provedenych analyz se pohybuje v radu nekolika tisic na minci. Mimo to, ze zapujcenim minci nesobecky prispejete k lepsimu poznani historie, ziskate vysledky techto analyz zdarma. To prece take neni uplne k zahozeni. Budu rad, kdyz se zde najde jeste nekdo, kdo to zvazi.

Vyzva tedy stale jeste plati! Diky a omlouvam se za svuj zbytecny prispevek.

Osobně si myslím, že většina sběratelů na analýzu svých mincí kašle. Nehledě na to,že dnes je v oběhu mnoho mincí z nálezů a u těch je poměr kovů díky vykorodování pokaždé jiný. Takže si myslím, že je to zbytečná mravenčí práce ;)
Moderátor
s korozi se da do jiste miry pocitat, takze jste ve svem usudku dost na omylu. problematika neni snadna a ne vzdy je zarucen spolehlivy vysledek, to si je treba priznat. prvni krucek k poznani je ale prestat si neco nalhavat. ta uzasna cisla, co v nekterych starych studiich lze videt, mohou byt jen stezi pravdiva. na vasi obranu ale budiz receno, ze nedestruktivni analyzy tak, jak byly bezne delany (a jak je chapete a znate Vy), skutecne temer zadny prinos nemely. druha vec jsou minoritne zastoupene kovy, ktere mohou jiste informace prinest.

chce to cist. vic cist. a vic pochopit. a ne se drzet starych numismatickych dedecku a jejich pravd a opirat se o sto i vice let stare a dokola bez sebemensiho zamysleni recyklovane informace v zahranicnich publikacich / katalozich. chce to cist nejakou trosku vic vedeckou literaturu. nejvic toho je samozrejme o mincich antickych a bez urazky si nemyslim, ze by vsichni byli tak hloupi a delali "zbytecnou mravenci praci". i kdyz rada tech praci, zvlaste starsich, je provedena ve stejne chybnem duchu, v jakem Vy chapete pouzivani analyz. bohuzel, v tomto zamrzlo vic jak 99 % numismatiku a tahle generace s tim uz i umre.

i tak ale dekuji za nazor, s nimz se ale nemuzu ztotoznit ani trochu a rikam jasne a pevne NE, nemate pravdu. zcela jiste NE.
Registrovaný uživatel
Dnes je to přesně 490 let, co osiřely mince vydané Ludvíkem Jagellonským. Kdo máte ty nebohé siroty ve sbírce, můžete jim projevit soustrast a zároveň jim vyjádřit obdiv k tak dlouhému samostatnému životu bez tatínka :) Doufejme, že ještě přežijí další staletí bez ničivého zásahu svých adoptivních rodičů - sběratelů, muzeí, prodejců a dalších zástupců čeledi hominidů :D :D
Registrovaný uživatel
Potreboval by som odporučiť nejakú dostupnú literatúru na Ľudovítove pražské groše. Vopred vďaka.
Moderátor
zaklad:

HÁSKOVÁ, Jarmila: Pražské groše z let 1471 - 1526 Vladislav II. - Ludvík I. Hradec Králové: ČNS pobočka Hradec Králové, 1971. 64 s., 8 tabulek.

rozsireni:

HÁSKOVÁ, Jarmila: České, moravské a slezské mince / 10. - 20. století - Chaurova sbírka - Pražské groše (1300 - 1526). Národní Muzeum v Praze a ČNS, 1991. 172 s., 108 tabulek. Náklad 2000. 054-009-91.

plus par clanku v NL z posledni doby rekl bych
Registrovaný uživatel
Oli, zatiaľ díkes, ozvem sa ti mailom ;)
Registrovaný uživatel
Aktuálně by v některém čísle připravovaných NL měla vyjít nová typologie od jednoho zdejšího (dnes už asi bývalého) kolegy.
Registrovaný uživatel
A nevieš, či tam bude aj vzácnosť jednotlivých typov?
Registrovaný uživatel
jasně, jsou tam sepsané všechny známé kusy a jejich počet.
Registrovaný uživatel
Kučera umřel?? :x :roll: :evil: :evil:
kacuro napsal
Aktuálně by v některém čísle připravovaných NL měla vyjít nová typologie od jednoho zdejšího (dnes už asi bývalého) kolegy.
Registrovaný uživatel
Doufám, že neumřel, jen už sem nechodí.
Registrovaný uživatel
nepřispívá, ale určitě čte :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Doufám, že neumřel, jen už sem nechodí.


Predpokladám, že má na tom zásluhu aj "kecárna...žumpárna".
Registrovaný uživatel
Žena říkala, že pro mě nemá žádný dárek na vánoce, co by mi udělal radost, tak ať si něco koupím sám. Tak jsem si koupil tenhle groš. Už ho měli hezky určený podle nové typologie pana Vaňoucha. IIb/10, tohoto typu druhý známý kus a v pořadí 41. popsaný Ludvík.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No ale to si sa pomýlil, dnes predsa chodí "len" Mikuláš. To sa Ježiško bude musieť hooodne posnažiť, aby ho tromfol... :D

41. popísaný typ celkovo alebo len Kutná Hora? Spomínam si, že si mi na výročnej schôdzi hovoril, že v KH sa razli len cca 2 týždne a to počas návštevy samotného Ľudovíta. To je pomerne dosť typov na tak krátku dobu. Ak som niečo trepol, tak ma oprav.
Síce gratulujem, ale u teba som už videl aj lepšie špeky :P
Registrovaný uživatel
Kutné Hory je zatím podchyceno těch 41 kusů, Jáchymova kolem 80. Ty typy jsou i různá kombinace razidel revers x avers, viz NL 71/2016, kde je nová typologie zveřejněná.
Registrovaný uživatel
Viem, Mr.Vaňouch alias Mr.... ;)
Registrovaný uživatel
Nechce se mi věřit, že jsi byl Petře tak hodný, že Ti Ježíšek přinese takový dárek. Určitě jsem mnohem hodnější než Ty a mě přinese maximálně nějaké měkouše :roll: :lol:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
... a mě přinese maximálně nějaké měkouše :roll: :lol:


Zradca...presedlal na bankovky! Nech ti ich moly zožerú! :P
Registrovaný uživatel
To by byla ještě lepší varianta. Mám letos pyžamový rok, už jsem dostal k různým příležitostem snad pět pyžam, čekám, že Ježuch přinese další, abych měl do foroty :)
Registrovaný uživatel
Ty pyžamista jeden! :D Pošli mi dve, spichnem si jedno na moju veľkosť... :lol:
Registrovaný uživatel
Ty pacholku :) Jestli přijedeš v březnu do KH, domluvím se s Petrem, aby si Tě dal místo kachny k obědu :)
Registrovaný uživatel
Hm, ze Slovenska, to bude pečený zlatý bažant.
Registrovaný uživatel
Ja som skôr taký Corgoň ako Zlatý Bažant... :lol:
Registrovaný uživatel
:lol: :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Pražské groše » Ludvík I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1