Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » M. Kučera - 2 obrazy

Vykupminci.cz
Numisargo

M. Kučera - 2 obrazy

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,

najde se někdo (dle odbornosti a znalostí nejspíše Wjem :-)), kdo by mohl říci něco více o autorovi a přibližné hodnotě těchto dvou obrazů? Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mne to pripadá ako kópia. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Sám nevím, je to pravděpodobně olej na plátně poměrně velkých rozměrů, ale netuším, co daný autor maloval, takže nevím, zda je to či není originál...ale za kopii bych to asi nepovažoval...
Moderátor
Miroslav Kučera, narozený v r. 1910, velmi solidní malířská technika, libuje si v tradicionalistickém stylu. Obrazy střední velikosti cca 50 cm x 65 cm se prodávají plus mínus za 5000 Kč (např. v Brně u Zezuly). Za větší plátna bude asi víc ;-) Patří mezi autory, které vykupuje i významná Galerie na Národní.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Miroslav Kučera, narozený v r. 1910, velmi solidní malířská technika, libuje si v tradicionalistickém stylu. Obrazy střední velikosti cca 50 cm x 65 cm se prodávají plus mínus za 5000 Kč (např. v Brně u Zezuly). Za větší plátna bude asi víc ;-) Patří mezi autory, které vykupuje i významná Galerie na Národní.


Fajn ,aéééééé je toto originál ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
V každom prípade pre mňa osobne sú tie obrazy mimoriadne krásne . Hlavne ten prvý. Ale to možno pre-to, že nie som "profesionálne deformovaný" :-)
Registrovaný uživatel
to Wjem: Díky moc, konečně vím o jakého malíře jde.
to grofik: Proč myslíš, že by to neměly být originály?
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je všetko pôvodné , vadí mi rám a podpis .
Je možné ,že je to len špatne nafotené...... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Rám odpovídá podle mě stylu konce 60. let...jinak byl prý dělán do ložnice, takže je dost neutrální, nikterak zlacený a ozdobný. Podpis bohužel posoudit nemůžu, to musí odborníci.
Moderátor
S podpisem bych si nedělal starost. To, že dotyčný malíř maloval ve "starosvětském" tradicionalistickém stylu 19. století ještě neznamená, že by se musel podepisovat třebas tak, jak to činil Jakub Schikaneder :D
Registrovaný uživatel
Ahoj, prosím dostal se mi do rukou tento obraz myslíte že je to originál?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vždyť tam máte napsáno tužkou originál litografie a na druhé straně dokonce i článeček o tom, co je to litografie. A pokud se ptáte, zda se jedná o téhož M. Kučeru, tak signatura vypadá stejně, takže asi ano.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Já vím že to tam je napsané, obrazy jdou mimo mě tak jsem si říkal jestli to tam někdo nemohl dopsat. Taky jsem koukal na signatury a ty mi taky přijdou podobný. Samozřejmě že budu rád když to bude origo, jen se chci ujistit.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. "refuno", prosím. Máte ještě ten obraz - litografii, nebo jste se jej již zbavil. Z pozůstalosti, nalepený pod jiným obrazem jsem totiž našla stejný, jaký zde uvádíte vy. Ale přijde mi, že v trochu horším stavu. A přejedu-li přes něj rukou, špiní.
Děkuji za odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pro mne to zas není žádná sláva . Určitě bych jej nezařadil mezi obrazy "
bez nichž nelze žít ", leda přežívat .
Brett napsal
V každom prípade pre mňa osobne sú tie obrazy mimoriadne krásne . Hlavne ten prvý. Ale to možno pre-to, že nie som "profesionálne deformovaný" :-)
Registrovaný uživatel
Tady se myslím, že se mistr Kučera neubránil , možná podvědomě , vlivu slavného obrazu " Svoboda vede lid na barikády " od Eugene Delacroixe.
https://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A100902_161039_zahranicni_aha&foto=AHA358a22_marianne.jpg
MakySta napsal
Dobrý den. "refuno", prosím. Máte ještě ten obraz - litografii, nebo jste se jej již zbavil. Z pozůstalosti, nalepený pod jiným obrazem jsem totiž našla stejný, jaký zde uvádíte vy. Ale přijde mi, že v trochu horším stavu. A přejedu-li přes něj rukou, špiní.
Děkuji za odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A100902_161039_zahranicni_aha&foto=AHA358a22_marianne.jpg tady.
Registrovaný uživatel
Podobnost tam je :-) Mě spíše zaujalo, že pokud se v r.2011 vyskytoval obraz někde a v r.2018 byl nalezený pod obrazem u jedné 93 leté dámy, kde se tam vzal. Popravdě si myslím, že nejde o totožný kus. Při bližším porovnání podpisu a nápisu orig.litografie, jsou tam jisté odlišnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) MakySta v 27. 2. 2018, 20:28. »
Registrovaný uživatel
To: MakySta. Podobnost tam bude vždycky,když se jedná o litografii.:-)Pouze podpis nebude vždy stopro.stejný.Já jsem viděl tuto litog.snad třikrát v různých obchodech.
Trochu mimo mísu Vám ukáži mého M.Kučeru.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jardelll: Takže jestli to dobře chápu, může být tento obraz originálně vyhotoven od autora v několika kopiích? Omlouvám se za hloupé otázky, ale jsem naprostý amatér v tomto odvětví.
Registrovaný uživatel
Obrazem se rozumí spíš olej , tempera, tyto bývají o jednom kuse. Litografie je grafika a ta bývá zpravidla
tak o 200 kusech .Tedy litografie . V případě , že autor každou litografii signuje pod tiskem tužkou , pak je jasné, že podpisy mohou vykazovat odlišnosti . Prostě jinak podepisujete první tisk a poněkud " vypsanou " rukou už ten dvoustý .
že podpis
MakySta napsal
jardelll: Takže jestli to dobře chápu, může být tento obraz originálně vyhotoven od autora v několika kopiích? Omlouvám se za hloupé otázky, ale jsem naprostý amatér v tomto odvětví.
Registrovaný uživatel
A tož Jardo, ten Váš Kučera , ten je chmurný , to mohu . Jen žádné jásání v tomto veskrze slzavém údolí .
jardelll napsal
To: MakySta. Podobnost tam bude vždycky,když se jedná o litografii.:-)Pouze podpis nebude vždy stopro.stejný.Já jsem viděl tuto litog.snad třikrát v různých obchodech.
Trochu mimo mísu Vám ukáži mého M.Kučeru.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tož Vám děkuji Petře.Budu se snažit,aby slzavé údolí přešlo do údolí,kde kvetou ty nejvzácnější květíny,kde si ve stráni maluje potutelně Blažíček a ukusuje přitom padlé jablko z nedalekého sadu.......
Registrovaný uživatel
Petrarca: Děkuji za osvětu :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » M. Kučera - 2 obrazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1