Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Maďarsko - cena podľa katalógu

Vykupminci.cz
Numisargo

Maďarsko - cena podľa katalógu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň. Vie mi prosím niekto napísať katalógové číslo známky a jej hodnotu? Nedarí sa mi ju nikde nájsť. Ďakujem
Moderátor
A kde je známka?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://colnect.com/en/stamps/list/country/6955-Hungary/year/1900/emission/15-Newspaper
Niečo takéto.
-s-
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odpoveď. To som našiel aj ja. Len som chcel vedieť či je táto známka niekde v katalógu aj s touto pretlačou.
Registrovaný uživatel
Myslel som si,že nie je problém známku nájsť.
A tá pretlač? Teraz ma neukameňujte.... :)
Nebude to len pečiatka z vydavateľstva s cenou za septembrové číslo z roku 1903? :roll:
Neviem dohľadať,koľko stál Budapesti Hírlap v tej dobe..
-s-
Moderátor
NE. Je to něco na způsob perfinu nebo spíš předem razítkovaných známek (precancels). Je to prostě pro Budapesti Hirlap, které vyšlo (a bylo posíláno) 11. září 1903. Známka je v poměrně bídném stavu, takže cena je fakt koruna (navíc tyhlety noviny patří k těm nejběžnějším). Na druhou stranu, se to, i když to mnoho nestojí, poměrně blbě shání (hlavně u nás). A navíc průsvitky a jejich poloha... já jich mám jen 6. Z toho 2× Budapesti Hirlap (Wz III a VII) a Pesti Hirlap 4× (2× Wz VI, jen v jedné poloze, a 1× Wz VII a VIIa - ležatá, ta je nejlepší). Na druhou stranu je fakt, že zase až tak důsledně jsem po tom nešel (v maďarských aukcích apod.), ale u nás se to zkrátka nenabízí.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
.. Je to něco na způsob perfinu nebo spíš předem razítkovaných známek (precancels). Je to prostě pro Budapesti Hirlap, které vyšlo (a bylo posíláno) 11. září 1903...

Veď tak som to myslel, len sa neviem odborne vyjadriť.. ;)
Jedenásteho septembra? Ak to vidíš na známke, tak ja tam vidím 1f.
Ak to z nejakého zdroja vieš,"to je jiná.." :)
-s-
Moderátor
Je to 11. Je to flekatý. :)
Já mám data 1901 Nov. 28, 1913 dec. 13., 1914 február 14., 1914 jan. 0 (??), 1914 március 13. a 1913 dec. 30.

Jinak, literatura uvádza ještě Budapester Tagblatt, Friss Újság, Neues Pester, Budapesti Napló, Pécsi Napló, Pesti Napló, Világ, Alkotmány, Pester Lloyd, KASSA Felsőmagyarország aj. Pro našince a Slováky by mohly být velmi zajímavé ty Pécsi Napló a KASSA Felsőmagyarország. Nikdy jsem je neviděl.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
...1914 jan. 0 (??)...

Na Silvestra.. :P
Ja tam ale aj tak vidím f...Ale možno mám problém.V umění-obrazy som na Slovácku (obraz z regiónu) videl černocha, tak nebudem oponovať. :)
-s-
Registrovaný uživatel
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem za Vaše príspevky. Takéto podrobné info som absolútne nečakal. Pre mňa viac ako dokonalé.

Ešte raz veľká vďaka a úcta!!!
Moderátor
f, ne f, S taky asi nebude mít 3 chlupy na hlavě! :D
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
f, ne f, S taky asi nebude mít 3 chlupy na hlavě! :D

A má..Aj ofinu.. :)
Keď máš známky z iných rokov, s mesiacom a konkrétnym dátumom, tak nemáme čo riešiť..Ale ako filatelistické poleno som sa snažil, čo? :P
-s-
Moderátor
To co mám, aby bylo jasno o čem to je:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V rýchlosti a cez prekladač som niečo naštudoval, nič netvrdím, skôr sa pýtam...
Podľa známky od Maxim7 som si myslel, že sa jedná o mesačník...A on to podľa všetkého bol denník, dokonca od určitého času dva, keď sa od pôvodného Pesti odčlenila skupina Budapesti Hírlap.
Tá nula z januára 1914 nebude nula, ale 10, 20, alebo 30, myslím si, ale to vieš.
Najviac sa to asi čítalo v Budapešti, ale aj tak ich asi každý deň hodne rozoslali... :shock:
Sledujem, že som zo dňa na deň lepší, znalejší, vyspelejší... :roll: :mrgreen:
-s-
Moderátor
Tak to vím, že to nebude 0, ale co to je za číslo, to fakt nepřečtu. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Maďarsko - cena podľa katalógu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1