Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Madona_objeví někdo autora originálu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Madona_objeví někdo autora originálu?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Visí to na Áčku a jde evidentně o novodobě pojatou kopii nějakého renesančního mistra. Nechci to koupit, ale z určitých důvodů mě zajímá, kdo maloval originál a kde se případně nachází (ten originál). Pokud to někdo ví, či to někdo "vygooglí" nebo kdekoliv jinde objeví, získá velké plus na úrovni "pochvaly před nastoupenou jednotkou" ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to je tedy divočina... co mu to ten Jan Křtitel podává za tác? Nebo je to snad koruna?
Moderátor
Já bych to spíš viděl na význačného flámského mistra. ;)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
to je tedy divočina... co mu to ten Jan Křtitel podává za tác? Nebo je to snad koruna?

Podle toho jak se na to tváří, půjde zřejmě o nějaký “zdravý” zeleninový salát. :x
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
... mě zajímá, kdo maloval originál a kde se případně nachází (ten originál).
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
... co mu to ten Jan Křtitel podává za tác? Nebo je to snad koruna?


Možná to měl být původně tác s ovocem, jako na tomto obrazu Lamberta Sustrise :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tento obraz je ale pomerne archetypovy a malovalo ho vicero slavnych maliru, viz
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Virgin_and_Child_with_St_Anne_and_St_John_the_Baptist
Registrovaný uživatel
No, Madonu s Ježíškem a sv. Janem Křtitelem opravdu maloval kde kdo, ale tu předlohu k onomu veledílu, co předhodil Wjem, tu někde najděte...
Moderátor
Ve verzi bez sv. Anny:
https://www.google.cz/search?q=madonna+and+child+and+st+john+the+baptist&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=E92gUvKCKYeZtQaTsYDYBw&ved=0CCsQsAQ&biw=1366&bih=677

Prijemne hledani :)
Moderátor
tenzor napsal


Kdyby to bylo tak jednoduché, tak bych to sem nedal... ;)
Moderátor
Kolemjdouci napsal
No, Madonu s Ježíškem a sv. Janem Křtitelem opravdu maloval kde kdo, ale tu předlohu k onomu veledílu, co předhodil Wjem, tu někde najděte...


Tak tak, hledá se přesná předloha. Amatérský malíř B. Šic určitě nebyl z těch, kdož by si troufnul na vlastní "světskou" variaci nějakého toho Raffaela...
Registrovaný uživatel
Dostala jsem se tak napůl cesty, dále však ne...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jako vysledek hledani "madonna with child" (bez baptista) google predlozil nasledujici. Pokud bude nakonec pouzita vylucovaci metoda tak je asi mozne ucinit zaver, ze toto predlohou nebylo:)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dvě děti(pravda připálené, zde asi variabilita autora) i Madonnu bych viděl, ale ovoce není ---> tedy vyloučit... :lol:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Kolemjdoucí: Vy se vyznáte v klasice. Jak časté je zobrazení sv. Jana Křtitele s nějakou mísou ovoce místo toho jeho pověstného křížku? Hádám, že půjde spíše o výjimky...
Coby "vzor" pro Šicovu kopii by se asi nejlépe hodil Raffaelův obraz Madonna Aldobrandini (viz obr. 1). Jenže tam má Jan Křtitel ten křížek. A co jsem prošel dostupného Raffaela, tak u něj jsem variaci s mísou ovoce neobjevil. A ani u jeho dobových epigonů (viz obr. 2), natož u pozdějších kopistů...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A proc by to ten amater nemohl namalovat treba jen podle (chatrne) pameti nebo ciste volne na motivy neceho co nekde videl, proc by to musel byt rovnou pokus o kopii? :)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 6. 12. 2013, 9:04. »
Registrovaný uživatel
to Wjem........Máte úplnou pravdu, ten uvedený Raffael bylo to nejbližší (kompozičně), co jsem našla. Projevem a tou zatracenou mísou zase ten Genovese, co jsem poslala... však co se týká té mísy, to je opravdu v renesanci asi ojedinělé, bývá to (rákosový) křížek, ptáček, snad ještě beránek...
Leč možná, že mistr Šic sáhl po předloze mimo staré umění...

to: tenzor.......že by se pustil do tak odvážné kompozice úplně bez předlohy, to mi přijde nevěrohodné... stejně tak, jako že by o své vůli zaměnil křížek za mísu a jsa veden purismem, též zahalil Jéžiška...
Moderátor
Kolemjdouci napsal
to Wjem........Máte úplnou pravdu, ten uvedený Raffael bylo to nejbližší (kompozičně), co jsem našla. Projevem a tou zatracenou mísou zase ten Genovese, co jsem poslala... však co se týká té mísy, to je opravdu v renesanci asi ojedinělé, bývá to (rákosový) křížek, ptáček, snad ještě beránek...
Leč možná, že mistr Šic sáhl po předloze mimo staré umění...

to: tenzor.......že by se pustil do tak odvážné kompozice úplně bez předlohy, to mi přijde nevěrohodné... stejně tak, jako že by o své vůli zaměnil křížek za mísu a jsa veden purismem, též zahalil Jéžiška...


No, vida, cudně zahaleného Šicova Ježíška jsem si při srovnávání se "sprosťákem" Raffaelem ani nevšimnul... :P
Genoveseho, coby malíře jsem nikde neobjevil. Všude jen samý Vito Genovese, takto známý mafián a vzor pro Puzova "Kmotra"...
Registrovaný uživatel
říká se že jednou z nejtěžších věcí je namalovat ruce, což ukázky obou obrazů splňujou dokonale, ten první mistrovsky maloval ruce, ten druhej nikoliv...
Moderátor
Wjem: s obrazy malire toho jmena (ono teda neni cele, pokud vim, tak Genovese znamena "z Janova" takze logicky takovych lidi bylo vice :) ) jsem se v Italii setkal a mam pocit ze ne jednou :)
Moderátor
tenzor napsal
Wjem: s obrazy malire toho jmena (ono teda neni cele, pokud vim, tak Genovese znamena "z Janova" takze logicky takovych lidi bylo vice :) ) jsem se v Italii setkal a mam pocit ze ne jednou :)


Mně to také něco říká, byť se o klasiku (renesanci, baroko, rokoko) nijak zvlášť nezajímám. Logicky jsem čekal, že na mě z googlu vypadne kupa Genovesových děl...a ono nic.
Moderátor
Tak kdepak, to si jen pletu Genovese s Veronese, kterýžto Paolo Veronese jest v ČR relativně hojně zastoupen, najmě v Obrazárně Pražského hradu....
Moderátor
Tak Veronese je trochu jina liga, ale Genovese jsem taky nekde videl.. leda bych mel halucinace nebo jeste horsi pamet nez si myslim :)
Registrovaný uživatel
Pánové, já se vám omlouvám za zmatení, napsala jsem to nezřetelně, ten Genovese měl být asi v uvozovkách. Bylo to opravdu myšleno jako Janovan. Ostatně ten obrázek, co jsem přiložila jako zajímavost, je buď celý přemalovaný, nebo ten malíř nebyl žádné eso, neboť ani v tom 16-17 století nebyl každý Veronese.
Takže odvolávám pohotovost, dále nepátrejte...
;)
Moderátor
Tak jsem nejspis myslel tady tohoto malire:
Giovanni Benedetto Castiglione, znamy take jako "Il Grechetto".
Na nejakem obrazu v Italii (ted uz nevim presne kde, ale bud v Rime nebo Ferrare) jsem videl "Giovanni Benedetto Castiglione Genovese", primo na ramu, jak to bylo kdysi modni. Ale musim uznat, ze na internetu jsem nenasel zadne potvrzeni tohoto, takze je to mozna jen moje halucinace. :(
Ale zkusim jeste probrat fotky z dovolene, treba to tam bude :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Madona_objeví někdo autora originálu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1