Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Madonna

Vykupminci.cz
Numisargo

Madonna

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nevíte prosím o jakou Madonu se jedná a přibližné stáří? Na výšku má 31cm,dřevo,značená není.Cenu bych viděl tak 5000kč? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě řezbářsky povedená práce, co myslíte?
Stále zvažuji, že ji koupím. Myslím, že mistrná práce
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 15. 10. 2018, 15:18. »
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Podle mě řezbářsky povedená práce, co myslíte?
Stále zvažuji, že ji koupím. Myslím, že mistrná práce
Ty Jardo má to někde, alespoň náznak červotoče ? Proč se ptám : Já ti nevím, ale mě ty barvy a to dřevo připadá, jakoby takové moc svěží... není to něco novodobého ? Hele jsme blízko Polska, tak bacha, abys neujel s novodělem. Ale můžu se samozřejmě mýlit ...
Registrovaný uživatel
Řekl bych Jirko, že to novodobé nebude. Posílám detail a díky za info. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo, tak v detailu už to jako novocián nevypadá. Cenu ti neřeknu -- nevím.
Registrovaný uživatel
No pán mě jí nabízí za 4000kč,tak ještě Jirko zvažuji.
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,jinak počítám, že by mohla být tak z roku 1880
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 15. 10. 2018, 16:53. »
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
No pán mě jí nabízí za 4000kč,tak ještě Jirko zvažuji.
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,jinak počítám, že by mohla být tak z roku 1880
Čorka, myslím, že existuje celostátní databáze odcizených předmětů, nebo tak něco... Zkus si to zadat do Goo a uvidíš jestli na tebe něco vyskočí,
Registrovaný uživatel
Ok, děkuji Jirko:-)
Možná by to mohla být Příbramská Madonna, ještě budu googlovat, než ji koupím. Dík
Registrovaný uživatel
https://www.cirkev.cz/archiv/100127-nova-zbran-proti-prekupnikum-s-kradenym-sakralnim-umenim
Registrovaný uživatel
https://zpravy.idnes.cz/okradeni-farari-uz-nemusi-do-policejnich-skladu-sosku-najdou-na-internetu-15e-/krimi.aspx?c=A100106_144518_krimi_pei
Registrovaný uživatel
Jenom tě upozorním, že pokud bys ji tam někde našel, nebo by jsi měl podezření, že by to mohla být ona, tak máš zákonnou povinnost to oznámit. Dal jsi tady foto a ty z netu nezmizí, tak proto ! Doufám, že se to nestane a nikde nebude a budeš mít radost z hezkého kousku. Je to vždycky riziko s těmi sakrálkami ...
Registrovaný uživatel
No celkem jsi mě vystrašil. Moje blbost.. Samozřejmě, že zákonnou povinnost znám. Dík
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
No celkem jsi mě vystrašil. Moje blbost.. Samozřejmě, že zákonnou povinnost znám. Dík
Neplaš já jen, aby jsi to věděl.
Registrovaný uživatel
Ok, dnes musíš být připraven na všechno, to je fakt.
Dík Jirko za info.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,....

Tak čorka je to v každém případě jako ostatně všechny tyto řezané sošky.
To neměl nikdo doma, všechny pocházejí z nějakého kostela. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
jardelll napsal
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,....

Tak čorka je to v každém případě jako ostatně všechny tyto řezané sošky.
To neměl nikdo doma, všechny pocházejí z nějakého kostela. ;)
Ono tomu nutně tak být nemusí. Vzpomínám si, že se za komančů prodávala stará a celkem malá kaple. Koupil jí borec a udělal z ní stylovou chatu. Tehdy tuším v r. 84 jsem šel kolem a vidím neskutečnou věc. Představ si, že borec pálil dřevěné sošky a obrazy. Prostě tzv. vyklízel ... to bylo fakt na zastřelení u zdi té kaple. Tak to třeba může být i něco takového, komanči to neřešili v pohraničí ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 10. 2018, 19:01. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
jardelll napsal
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,....

Tak čorka je to v každém případě jako ostatně všechny tyto řezané sošky.
To neměl nikdo doma, všechny pocházejí z nějakého kostela. ;)


No já myslel, že některé dřevořezby byly dříve v zámožných katolických domácnostech nutnou výbavou, ale třeba se pletu...
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
turtleoverhead napsal
jardelll napsal
Spíše, aby to nebyla nějaká čorka,....

Tak čorka je to v každém případě jako ostatně všechny tyto řezané sošky.
To neměl nikdo doma, všechny pocházejí z nějakého kostela. ;)


No já myslel, že některé dřevořezby byly dříve v zámožných katolických domácnostech nutnou výbavou, ale třeba se pletu...
Ale jo, my třeba měli ve výklenku štítu statku taky dřevěnou madonu, než ji za komančů někdo znárodnil...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 10. 2018, 19:05. »
Registrovaný uživatel
Po restituci jsem dělal fasádu a podle starých fotek jsem zjistil, že ve výklenku byla madona. No a tchán říkal, že byla dřevěná. Pak je, jako kulaky v r. 1953 odsunuli a madonu ukradli komanči jedni zatracení :D No sehnal jsem starožitnou, ale sádrovou a dal ji tam, aby to bylo, alespoň trošku původní. Statek je prodán a madona tam pořád je ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 10. 2018, 19:23. »
Registrovaný uživatel
No jo Jirko, sádrovou ti nikdo krást nebude. Dej tam dřevořezbu a za týden máš prázdný výklenek. :-)
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
No jo Jirko, sádrovou ti nikdo krást nebude. Dej tam dřevořezbu a za týden máš prázdný výklenek. :-)
:D
Registrovaný uživatel
Teď mně napadlo : má ten váš vetešník v krámě něco nového a zajímavého ? Od jara jsem tam nebyl, tak se jen ptám jestli ti to tam nemám zase trošku vyvrabčit :D
Registrovaný uživatel
Chodím tam Jirko jednou za 14dní a moc se mu tam to zboží nehýbe.Jen před 3.měsíci jsem tam koupil stříbrný tác, který měl přes kilo,RU,punc Diana a koupil jsem ho za pětikilo nabízený za Alpaku. Potřeboval jsem peníze, tak jsem ho prodal sběrateli do Polska za 15000kč Jinak tam má spíš veteš...
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Chodím tam Jirko jednou za 14dní a moc se mu tam to zboží nehýbe.Jen před 3.měsíci jsem tam koupil stříbrný tác, který měl přes kilo,RU,punc Diana a koupil jsem ho za pětikilo nabízený za Alpaku. Potřeboval jsem peníze, tak jsem ho prodal sběrateli do Polska za 15000kč Jinak tam má spíš veteš...
Jo ten tác si tady myslím ukazoval. Tak nic, alespoň tam nemusím jezdit...
Registrovaný uživatel
Občas se tam něco najde.Dnes jsem tam shodou okolností byl a má tam bohužel nekompletní porcel.servis Eichwald, předchůdce Dubí. Bohužel nekompl.tak jsem ho nakonec nevzal...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Madonna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1