Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Madonna

Vykupminci.cz
Numisargo

Madonna

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možná by uživatel dargo6 pomohl s datací a názorem na tuto Madonu??
Všiml jsem si, že se specializuje na sakrální kousky.
To bych byl neskonale vděčný. Moc děkuji
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Možná by uživatel dargo6 pomohl s datací a názorem na tuto Madonu??
Všiml jsem si, že se specializuje na sakrální kousky.
To bych byl neskonale vděčný. Moc děkuji


Nebo se možná zkuste obrátit na PhDr.Jiřího Pajera, mail: pajer.jiri@seznam.cz

http://m.straznice-mesto.cz/jiri-pajer/d-8127
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
jardelll napsal
Možná by uživatel dargo6 pomohl s datací a názorem na tuto Madonu??
Všiml jsem si, že se specializuje na sakrální kousky.
To bych byl neskonale vděčný. Moc děkuji


Nebo se možná zkuste obrátit na PhDr.Jiřího Pajera, mail: pajer.jiri@seznam.cz

http://m.straznice-mesto.cz/jiri-pajer/d-8127


Děkuji moc za odkaz. Zkusím mu napsat.
Děkuji a vážím si toho.
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem:-) Z fotografií vyzerá, že Madonka je originál a môj odhad podľa tvaru podstavca by bol 1850-1890, toto rozpätie. Je to v celku atypický podstavec, ktorý som videla najmä pri rezbách Nepomuckého a nepoužíval sa tak často. Myslím, že cena 4 tisíc je veľmi prijateľná a osobne by som neváhala ju kúpiť:-)

Inak čo sa týka sošiek týchto veľkostí - nepoužívali sa moc v kostole, predsa len 31 cm je dosť málo aby to vyniklo v tak veľkom priestore. Skôr boli súčasťou domácností zámožnejších rodín, myslím tieto lepšie rezby ako napríklad táto. Tie chudobnejšie mali skôr rezby "ľudovky", ktoré rezali miestny ľudia skôr amatérsky. Napríklad v banských mestách (Kutná Hora, Banská Štiavnica...) bola bežne vo výklenku baníckych domov umiestnená svätá Barborka či soška Piety. V rezbárskej škole na Piargu (dnešné Štiavnické Bane) sa rezalo veľa sošiek od ľudových a jednoduchých až po vynikajúce detailne prepracované diela výšky kľudne aj 50 cm. A končili v domácnostiach ľudí, ktorí si ich mohli dovoliť kúpiť. Takže pri tejto veľkosti by som sa nebála že je kradnutá z kostola či kaplnky:-)
Registrovaný uživatel
Jé, moc děkuji dargo6.
Tak já ji koupím. Vypadá zdařilé..
Moc díky za poskytnuté info.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Jé, moc děkuji dargo6.
Tak já ji koupím. Vypadá zdařilé..
Moc díky za poskytnuté info.



Sběratelství je především o znalostech, kdy sami rozhodujeme o našich nákupech, pouze v některých případech žádáme o potvrzení našich rozhodnutí. Nikdy ale nenechávejme naše nákupní rozhodnutí na někom jiném, i kdyby se jednalo o znalce, protože pak bychom svoje sběratelské snahy devalvovali pouze na shromažďování něčeho, o čem skoro nic nevíme.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
jardelll napsal
Jé, moc děkuji dargo6.
Tak já ji koupím. Vypadá zdařilé..
Moc díky za poskytnuté info.



Sběratelství je především o znalostech, kdy sami rozhodujeme o našich nákupech, pouze v některých případech žádáme o potvrzení našich rozhodnutí. Nikdy ale nenechávejme naše nákupní rozhodnutí na někom jiném, i kdyby se jednalo o znalce, protože pak bychom svoje sběratelské snahy devalvovali pouze na shromažďování něčeho, o čem skoro nic nevíme.


To máte pravdu. Mě šlo pouze o potvrzení letopočtu a o názor, zda se nejedná o fake.Jinak koupí jsem byl rozhodnut
Registrovaný uživatel
Dargo6 ještě prosím dotaz:
Jelikož je madona na podstavci(dvoudílná), nemůže být narušeno dřevo např. klihem, či lepidlem k podstavci?
Registrovaný uživatel
Mám viac dvojdielnych sošiek a každá mi šla pekne oddeliť od podstavca. Nezvyklo sa to lepiť, ale soška zvykne byť na podstavec pripevnená dvomi drevenými kolíčkami. Ale to sa dá len spoznať osobne, z foto nie:-) Resp. poprosiť vlastníka, či by ju neskúsil oddeliť a poslať foto, ale niekedy to ide fakt ťažko, najmä ak soška navlhla v minulosti a kolíčky sa ako keby napučali - vtedy do drží ako čert.
Registrovaný uživatel
Tak děkuji za cenné info.
Bude mě hřát pohled na ten skvost z gauče v obýváku:-))
Registrovaný uživatel
Nezlobte se na můj názor ,ale domnívám se ,že se jedná o zestaršenou kopii starou max 30 let .. Běžně se prodávají v Rakousku a Itálii .. Berte to jako můj názor -né tvrzení .
Registrovaný uživatel
třeba zde - https://www.schwarzwald-maria.de/holzschnitzerei/maria-mutter-gottes/mauchmadonna-madonna-der-jungfrau-maria-und-mutter-gottes

a postaršení . na hodinu namočit do vody pak rychle do vyhřáte trouby malba popraská a za čerstva stačí vetřít prach ze staré truhlárny či mlýna a je to ...
Registrovaný uživatel
No je to o názoru...
Mě přijde původní, jen mě zaráží cena, která je hodně slušná
Registrovaný uživatel
zde si můžete zvolit jak velkou jí chcete ...a tato je více propracovanější .. https://www.amazon.co.uk/dp/B00IMUD7ZA/ref=asc_df_B00IMUD67E56173506/?tag=idex-21&creative=22374&creativeASIN=B00IMUD67E&linkCode=df0&th=1
Registrovaný uživatel
Ono originál rozozná naozaj len odborník. Ale aj keby to bola novšia práca, tých 4000 je stále veľmi dobrá cena za takúto rezbu. Viď. aj tie stránky, čo ste dali odkaz. Takže aj keby sa neskôr zistilo že je naozaj novšia, neprerobíte lebo ju minimálne za tú sumu opäť predáte.
Registrovaný uživatel
Děkuji jezus za odkaz, teď už si tak jistý nejsem. Chtěl jsem kvalitní starou řezbu a tohle mě od ní asi odradí. :-) Dík
Registrovaný uživatel
Ještě se jako laik zeptám, proč by někdo kupoval Madonu za 400éček,potom si s tím dál tu práci, aby to mělo patinu a nádech staré věci a nakonec ji prodal pod cenou za 4000kč.
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 16. 10. 2018, 11:28. »
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Děkuji jezus za odkaz, teď už si tak jistý nejsem. Chtěl jsem kvalitní starou řezbu a tohle mě od ní asi odradí. :-) Dík


To je to, co jsem Vám psal výše. Vše je o znalostech, o přehledu a zkušenostech. Nemůžete být podle názoru jednoho pisatele přesvědčen o koupi, abyste velmi rychle následně na základě jiného názoru zastával opačný názor.

Žádost o názor na pravost nelze žádat přes fota, ale musíte si sošku prohlédnout fyzicky a touto prohlídkou tak získat konečnou představu o stavu. Zatím se zde pouze řídíte radami jiných, necháváte se jimi ovlivňovat a to je špatně.

Proto se nejdříve snažte něčemu naučit a až po té můžete na základě svých rozhodnutí nakupovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Toto jsem ti psal a asi mne intuice nezklamala, vidíš jak se to nakonec vivinulo :Ty Jardo má to někde, alespoň náznak červotoče ? Proč se ptám : Já ti nevím, ale mě ty barvy a to dřevo připadá, jakoby takové moc svěží... není to něco novodobého ? Hele jsme blízko Polska, tak bacha, abys neujel s novodělem. Ale můžu se samozřejmě mýlit ...
Registrovaný uživatel
Mne by potom tiež nešla do hlavy tá cena - za 4000 predať by bolo moc málo si myslím. Z toho by dotyčný moc zisku nemal. Stopy od červotoča sú dobrá nápoveda - ale nie je pravidlo, sú sochy aj omnoho staršie a nemajú žiadne takéto stopy napadnutia dreva. Ideálne by bolo naozaj vidieť sochu osobne.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
jardelll napsal
Děkuji jezus za odkaz, teď už si tak jistý nejsem. Chtěl jsem kvalitní starou řezbu a tohle mě od ní asi odradí. :-) Dík


To je to, co jsem Vám psal výše. Vše je o znalostech, o přehledu a zkušenostech. Nemůžete být podle názoru jednoho pisatele přesvědčen o koupi, abyste velmi rychle následně na základě jiného názoru zastával opačný názor.

Žádost o názor na pravost nelze žádat přes fota, ale musíte si sošku prohlédnout fyzicky a touto prohlídkou tak získat konečnou představu o stavu. Zatím se zde pouze řídíte radami jiných, necháváte se jimi ovlivňovat a to je špatně.

Proto se nejdříve snažte něčemu naučit a až po té můžete na základě svých rozhodnutí nakupovat.


Jelikož se v tomto oboru nevyznám a chtěl jsem si pořídit jednu sakrální dřevořezbu, proto jsem požádal o radu. Chtěl jsem si udělat radost a proto jsem využil toto fórum a sběratele tohoto artiklu. Snad mě za to nebudete lynčovat a hnát až k Haagu.:-))
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Jelikož se v tomto oboru nevyznám a chtěl jsem si pořídit jednu sakrální dřevořezbu, proto jsem požádal o radu. Chtěl jsem si udělat radost a proto jsem využil toto fórum a sběratele tohoto artiklu. Snad mě za to nebudete lynčovat a hnát až k Haagu.:-))


Moje řádky berte spíše jako dobrou radu. Musíte si uvědomit, že Vy budete utrácet svoje peníze a tedy Vy musíte mít poslední slovo na základě svých odborných rozhodnutí.

Praxe, která říká, koupil jsem něco, nevím co, ale řekl to Franta, je nejhorší cestou, kterou můžete zvolit.

A rada na konec.

Výhodné ceny jsou ve světě internetu ve většině případů velmi podezřelé.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 16. 10. 2018, 11:57. »
Registrovaný uživatel
Náhodou poradiť sa tu je super vec, dozvedela som sa tu veľa nového:-) Len konečné rozhodnutie už človek musí urobiť sám.

Pri týchto soškách je vždy isté riziko, dokonca aj odborníci sa nie vždy trafia a neskôr sa zistí, že to nie je originál. Ale práve pri týchto fejkoch bývajú ceny dosť vysoké (nemusí to byť samozrejme pravidlo). Ja keď niečo kupujem a nevidím to osobne, lebo nie všade človek môže vycestovať, tak zvažujem najmä to, či sa mi daná vec páči a či tá cena je primeraná aj tomu, keby to nebol originál. Aby mal vždy človek možnosť prípadne vec predať ďalej bez straty. Samozrejme neinvestujem horibilné sumy, zariaďujem si dve izbičky tak pre potešenie. Samozrejme je iné kúpiť vec za 5 tisíc alebo 100 tisíc:-) Tam už človek nemôže pochybiť.
V prípade tejto Madonky by ste neprerobili ale z foto nikto nedá 100% záruku na originál:-) Prikladám link na porovnanie, stačí zadať výšku 30 cm. Trošku som v kontakte aj s rezbármi a takúto Madonku by nikto z nich za 4 tisíc nevyrezal, ceny aj nových sú podstatne vyššie:-)

https://www.ornatis.eu/cs/madona-s-jeziskem-v-naruci-ii?sku=1205400030
Registrovaný uživatel
Tak fajn, děkuji všem za rady a i za cenné informace.
Rád jsem se něco o tomto odvětví dozvěděl a bylo to pro mne jistě přínosné.
Díky
Registrovaný uživatel
Ja ešte dodám jednu vec - najmä poliaci často predávajú ako originály sošky vyrobené z drevených pilín zmiešaných zo živicami (po vašom pryskyřice). Treba dôkladne prehliadať podstavce zo spodnej časti, či sa skutočne jedná o drevo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Madonna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1