Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Magyar posta

Vykupminci.cz
Numisargo

Magyar posta

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

je mi někdo ochotný říct, zda se jedná o podobnou tiskovou chybu, která je uvedena v článku https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/dva-miliony-nejvzacnejsi-blok-ceskoslovenskych-znamek-ziskal-noveho-majitele-29156 ??? Jedná se o 3 známky 4, 40 a 45 filler viz foto. Případně ocenit?
Díky a hezký den

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejde o žiadnu tlačovú chybu.
Boli vydané známky s nápisom Magyar Kir.Posta aj s nápisom Magyar Posta. Pochopme to už konečne.

Magyar Kir.Posta boli platné aj na území prvej republiky ako predbežné a následne ako súbežné známky. Kým známky s nápisom Magyar Posta boli vydané v Maďarsku, ktoré na území prevej republiky nikdy neboli v obehu lebo boli známky cudzej krajiny.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď. Nepohybuji se v tom. Hezky den
Moderátor
doplnim: cena je opravdu zanedbatelna !
Registrovaný uživatel
Zdravím,pri skúmaní Maďarských známok č.134,som našiel poškodený spodný rámček pod Fillér v páske na dvoch známkach,vie niekto či je to bežná DV , ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trošku som to priblížil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Patrně to bude asi relativně běžná vada, dobrá pro rozpoznávání ZP, ale myslím, že se tomuto u nás nikdo nevěnuje a dost možná ani na Slovensku. Tam jsou zajímavější jiné věci - typy zavřená a otevřená mřížka (pod pravým křídlem Turula), ale to asi také nikdo nedělá. Ovšem různých zajímavostí je u těchto emisí mraky i s oblaky (miliardové náklady poštovně potřebné, o těch si moderní známky mohou nechat jen zdát), potíž je v tom, že jako exponát by to asi byla dost nuda.
Jo a chybějící písmenka (F LLÉR). pochopitelně.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 2. 4. 2017, 14:22. »
Registrovaný uživatel
Pavel III , viem ,že to nebude veľká vzácnosť o otvorenej mriežke mám známosť a pár ich mám,dal som to tu,či sa tomu náhodou niekto nevenuje a a si máš pravdu , že je ich málo , alebo vôbec.
Moderátor
To bych si tipnul spíše jako typ? Nejenom poškozený rámeček pod F, ale také taková bílá skvrnka pod ornamentem pod R.

Bylo by dobré prohlédnout i další známky 60 f, jak je to časté (každá 2. známka?). Moc se mi nezdá, že by se ta samá vada objevila 2x ve 3-pásce, pokud to nebylo jen z několika štočků předlohy.
Registrovaný uživatel
To ikanek z predlohy,nezdá sa mi,ale aj tá šestka pri zväčšení na ľavej strane je podobne kostrbatá.Prebehol som všetky 60 f mám ich viac , no podobnú DV som nenašiel , možno kto sa venuje Maďarsku , bude vedieť viac.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o radu, jedná se o červenou známku, uvnitř černě číslo 15, ale dole je nápis NAGYAR KIR POSTA.. nemělo by tam být M.. ? děkuji za radu
Moderátor
KIMIII22 napsal
Dobrý den, prosím o radu, jedná se o červenou známku, uvnitř černě číslo 15, ale dole je nápis NAGYAR KIR POSTA.. nemělo by tam být M.. ? děkuji za radu


Prilož foto
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Děkuji za popis a radu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nešlo by to udělat detailněji a bez té oblohy okolo?
Registrovaný uživatel
Lépe mi to nejde 😕

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Furt na to čučím lupou a může to být obojí. .možná jen vybledla část M
Registrovaný uživatel
Je to ešte horšie ako to predtým... ;)
-s-
Moderátor
Jo, druhý pokus je ještě horší než předtím. Chtělo by to kapánek soudnosti. A taky nevím co je nepochopitelného na sousloví "bez té oblohy okolo".
Mimochodem, od té doby co byl vynalezen skener není zapotřebí známky blbě fotit.
Registrovaný uživatel
Pavel III . Je milý, každý není odborník na vše, jako třeba někdo. Děkuji za radu a kritiku a vřelou radu.
« Poslední úpravu provedl(a) KIMIII22 v 27. 2. 2018, 20:30. »
Moderátor
Celkem nevím kdo co čekal, když po radě "Nešlo by to udělat detailněji a bez té oblohy okolo?" přijde od pohledu ještě horší obrázek s ještě větší oblohou. Dokonce i s kusem okolního vesmíru.

Na něco člověk nemusí být odborník, ale určitá soudnost určitě nezaškodí.

Takže ještě jedna rada - příští pokus: nalepit na okno a fotit z protějšího kopce. To bude mnohem líp vidět. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Magyar posta

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1