Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Malíř Václav Zapadlík

Vykupminci.cz
Numisargo

Malíř Václav Zapadlík

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zajímalo by mne,v jakých cenových relacích se zhruba pohybují práce od malíře Václava Zapadlíka,rozměr tohoto obrazu je 40,5x24,5 cm,celkově 63,5x46 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zkuste kontaktovat muzeum silnicni techniky ve Vikyrovicich u Sumperka, obrazu Zapadlika tam maji hodne, mozna by i odkoupili.
Registrovaný uživatel
V Muzeu silnic Vikýřovice jej neodkoupí to vím na milion procent, protože zde byla jen výstava děl V. Zapadlíka, která byla zapůjčena na přechodnou dobu a nešlo o výstavu ze sbírek tohoto muzea !!! Pokud jde o originál obrazu V.Zapadlíka, tak si myslím, že bych vám mohl zprostředkovat prodej, protože na výstavě byl člověk, který toužil po originálu. Ale popravdě nevím kolik by měl mít vámi nabízený obraz cenu... a hlavně musela by být 100 % jistota, že máte originál a ne reprodukci v hodnotě 500 Kč, než bych případně tohoto člověka kontaktoval. Zde odkaz http://www.ssok.cz/muzeum.html
Moderátor
Dobre, nevedel jsem ze slo jen o vystavu, neni potreba se rozcilovat..
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Dobre, nevedel jsem ze slo jen o vystavu, neni potreba se rozcilovat..
Já se přece nerozčiluji, já jsem to jen konstatoval a jsem rád, že zde Muzeum zviditelňujete,jsem patriot ... dík :D
Moderátor
No skoro to z tech tri vykricniku tak vypadalo ;)
Muzeum muzu opravdu doporucit, i bez te vystavy je tam toho hodne k videni. V lete jezdim na chatu v Osikove, takze jsem se jel letos podivat, co tam otevreli, cekal jsem jednu mistnost s nezajimavymi exponaty, ale skutecnost me velmi prijemne prekvapila.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za vykřičníky, které byly myšleny spíše pro zakladatele vlákna, aby nenabyl přesvědčení, že Muzeum obraz koupí. Ono by rádo tento obraz pokud by byl ORIGINÁL koupilo, ale bohužel rozpočet na sbírkové předměty je velmi omezený. Samozřejmě jsem o tom řekl vedoucí Muzea dnes ráno a řekla mi, že jsem odpověděl správně co se týče koupi do sbírek. Ale opravdu vím o někom, kdo byl výstavou V. Zapadlíka unešen a ptal se zda se dá koupit originál, takže pokud by tento zájem platil, což nevím, tak bych zakladatele vlákna s tímto člověkem zkontaktoval a domluvili by se mezi sebou. Ale nevěřím, že by to byl originál a myslím, že jde o reprodukci , která má cenu do 500 Kč a tuto cenu mají i velké reprodukce mistra. Situace je taková, jsem patriot a to Muzeum mám rád, nebudu říkat proč , ale pokud narazím na sbírkový předmět, který by byl vhodný pro toto Muzeum, tak to koupím za své peníze a Muzeu věnuji a paní vedoucí to zanese do sbírkových předmětů Muzea (depozitáře), jako svůj sběr, takže ZADARMO, protože pokud bych chtěl , alespoň peníze , které jsem za to dal, tak je to neskutečné papírování a musí se sejít komise, která to schválí do sbírek. Psal jste, že jste tam byl, takže v recepci je malé plastové šlapací autíčko pro dětské návštěvníky, je to můj dar.... v patře jsou houpací koně z 1. republiky cena sběratelská je cca 1500 Kč, dal jsem je do Muzea zadarmo, i když jsem platil ze svého je tam strašně moc věcí, které jsem Muzeu věnoval zadarmo přičemž jsem je mohl prodat bez problémů ! Víte já na to kašlu paní vedoucí Muzea a já jsme nadšenci, kteří pro Muzeum dýchají jestli rozumíte a peníze nejsou všechno... jsme potrefení muzejnictvím to je asi nemoc :D Nadšení paní vedoucí je určitě znát z vnitřních expozic a celkové příjemné atmosféry doufám. Děkuji Vám za propagaci, protože vidím že když jste se překvapivě pro mne na tomto foru o Muzeu zmínil, že naše upřímné snažení přináší ovoce a naše práce není zbytečná. Děkuji :D
Registrovaný uživatel
http://www.ssok.cz/muzejni-noc.html Pokud by nešlo o originál V. Zapadlíka a chtěl by jste obrázek věnovat tomuto Muzeu, tak tam máte kontakt na Muzeum :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 13. 10. 2014, 8:19. »
Registrovaný uživatel
mel bych o obrazek zajem, je to jak pise kmotr. tyto obrazky nemaji ani tak hodnotu pro sberatele umeni, jako spis pro motoristicke nadsence, takze chcete-li ho dobre prodat- musite znat nejlepe sberatele umeni, ktery je motoristickym nadsencem, nebo naopak. V pripade zajmu o prodej mne kontaktujte : obrazykoupim@email.cz
Registrovaný uživatel
ETCETERA napsal
mel bych o obrazek zajem, je to jak pise kmotr. tyto obrazky nemaji ani tak hodnotu pro sberatele umeni, jako spis pro motoristicke nadsence, takze chcete-li ho dobre prodat- musite znat nejlepe sberatele umeni, ktery je motoristickym nadsencem, nebo naopak. V pripade zajmu o prodej mne kontaktujte : obrazykoupim@email.cz
Ano , to jsem zapoměl dodat. Mistr Zapadlík je ceněný opravdu jen nadšenci pro motorismus a veterány a jeho dílo je kupodivu známé spíše v zahraničí než u nás. Ale v budoucnu si myslím, že jde o dobrou investici, pokud jde o originály jeho obrazů. Co se týče reprodukcí a malých formátů bych asi laicky řekl tak cenu do 500 Kč a asi se moc nemýlím doufám, vím na kolik byly pojištěny malé reprodukce při výstavě.
Registrovaný uživatel
Václav Zapadlík, předpokládám, stále ještě žije - loni oslavil 70. - tak by neměl být problém ho zkontaktovat.
Pokud tedy je obraz originál, asi bych neprodával někomu, kdo má mail "obrazykoupim"...
Na googlu se mj. dočtete, že:
Mistr Václav Zapadlík je nepochybně nejuznávanějším a nejvýznamnějším současným výtvarníkem s motoristickou tématikou a to nejen v našich zemích, ale i ve světovém měřítku. USA obzvlášť.
Doporučuji přečíst:
http://archiv.ihned.cz/c1-35872580-maestro-automobil
Registrovaný uživatel
cap napsal
Václav Zapadlík, předpokládám, stále ještě žije - loni oslavil 70. - tak by neměl být problém ho zkontaktovat.
Pokud tedy je obraz originál, asi bych neprodával někomu, kdo má mail "obrazykoupim"...
Na googlu se mj. dočtete, že:
Mistr Václav Zapadlík je nepochybně nejuznávanějším a nejvýznamnějším současným výtvarníkem s motoristickou tématikou a to nejen v našich zemích, ale i ve světovém měřítku. USA obzvlášť.
Doporučuji přečíst:
http://archiv.ihned.cz/c1-35872580-maestro-automobil


nechapu na jakych informacich se Vas celkem ubohy utok zaklada ale posluste si, tesi li Vas to.
Registrovaný uživatel
Vážení,je to 100% originál.Moc hezky si tu píšete,ale stejně jsem se nedozvěděl vůbec nic.Mne zajímalo,jakou to asi má cenu,nic víc nic míň a za tuto informaci bych byl velmi povděčen.
Registrovaný uživatel
http://www.artinprague.cz/index/galerie/kategorie/1 sjeďte až úplně dolů, tam to sice najdete, ale jde o jiný námět. Pokusím se Vám najít další nabídky v aukčních domech pokud nějaké na netu najdu.
Registrovaný uživatel
Nenašel jsem nic v aukcích a asi vím proč . Ptal jsem se ženy kolik by stál V. Zapadlík ORIGINÁL ve velikosti, kterou máte vy,protože když byla výstava v Muzeu , tak jak jsem říkal nahoře POKUD TO ČTETE POCTIVĚ tady tu diskuzi, tak jeden člověk měl zájem si koupit originál a poprosil ženu, aby se při vracení výstavy zeptala kolik by originál asi stál. Bylo jí řečeno, že jeho originál u nás nelze koupit, protože mistr Zapadlík prodává zásadně jen a jen do zahraničí. Tak buď váš obrázek je tisk a nejde o originál, nebo jde o originál, ale nějakým způsobem se dostal k vám ze zahraničí. Doufám, že se neurazíte , když nevěřím, že máte originál, to bych moc nerad :)
Registrovaný uživatel
Ještě pro zakladatele vlákna. Žena mi zrovna teď říká, že se ještě dělají reprodukce, které Václav Zapadlík podepisuje, ale je to reprodukce. Není to tento případ ???
Registrovaný uživatel
Byl to dar od pana Zapadlíka jednomu člověku.Jinak mám docela dobrou lupu,tak to je vidět,že to není reprodukce.
Registrovaný uživatel
Dobře tedy pokud jste si jistý , že to je originál a jste rozhodnut ho prodat, tak mi pošlete lepší foto na mail a stanovte si cenu, kterou požadujete. Na vaše fotografie se podívá člověk z okruhu V. Zapadlíka a určí zda jde opravdu o originál. Po případně kladném posudku vás zkontaktuji s tím člověkem, který si nějaký obraz chtěl koupit a budete se již domlouvat mezi sebou. Ještě dodám, že nevím zda ten zájemce ještě po nějakém obrazu touží a budu jej kontaktovat s dotazem jen v případě, že se váš obraz po posudku bude předběžně jevit s největší pravděpodobností , jako originál . Nechci se před tímto člověkem ztrapnit a musím mít, alespoň 90 % jistotu. Pokud s tímto souhlasíte, tak mne kontaktujte mailem přes toto forum, je to na vás zda to uděláte, nebo ne.
Registrovaný uživatel
Kdybych věděl,jakou má obraz cenu,tak bych se neobracel na toto forum.
Registrovaný uživatel
To je jasné, proto vám nabízím tu možnost poslat foto na můj mail, který bude přeposlán na okruh lidí přímo kolem V. Zapadlíka, který posoudí pravost a ví za kolik se prodávají v zahraničí. Ta cena bude si myslím stanovena přesně, ale vy budete muset vycházet při prodeji z dvoutřetinové ceny stanovené odborníky, aby jste prodal. Ale víte co ? Zapomeňte na to já jsem vám chtěl opravdu nezištně pomoci a nic z toho nemám ... je mi jasné, že vy máte představy o desetitisících a možné ocenění by mohlo být mimo vaše představy, které by se mohlo obrátit proti mě a to já nechci, protože za dobrotu na žebrotu. Máte zajisté možnost si věc nechat posoudit soudním znalcem, kterého zaplatíte a on vám tu cenu stanoví a budete vědět na čem jste a pak si můžete zajet do zahraničí, kde svůj obraz dáte do renomovaného aukčního domu a vyděláte strašné peníze. Já nemám náladu řešit něco s člověkem, který možná něco má, ale všechny nabídky na bezplatné určení pravosti v podstatě odmítá a myslím, že i kdyby se pravost potvrdila, tak by vás možná cena neuspokojila a viděl by jste v tom pokus, jak Vás natáhnout. O to nestojím, aby mne měl někdo za podvodníka a přeji moc úspěchů při prodeji tohoto možná originálu a myslím to upřímně. Mimochodem měl jste velkou možnost se spojit s lidmi, kteří mají kontakty přímo na lidi kolem mistra Zapadlíka, kteří jsou spolehliví v určení originality a případné ceny, protože s těmi se jednalo při výstavě tohoto malíře. Takže na to zapomeňte, protože z mé strany by to mohlo být , jako s tím příslovím o perlách, které se někomu hází a vlastně ani nevím proč bych to měl udělat a neznám vás a nevím , jak by jste se zachoval v případném prodeji a nebudu za vás dávat všanc své jméno. Děkuji za diskuzi a jak jsem řekl poraďte si sám určitě budete mít velký zisk při prodeji a ten vám ze srdce přeji.Prosím neposílejte mi nic na mail, protože to bude zbytečné, nikam bych ho stejně nepřeposílal z výše uvedených důvodů. Přeji hezký den :'(
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, že jsem se ženou než odjela do práce mluvil a řekla mi, že když pošlete mail s fotografiemi, tak ho přepošle lidem kolem Zapadlíka k určení pravosti a ceny. Po kladném výsledku by vaši nabídku poslala vysoce postavenému člověku, který chtěl alespoň jedno dílo tohoto malíře a vy se s ním mohl domluvit přímo bez prostředníka. Teď jsem volal ženě, že i kdyby ji někdo kontaktoval na mail ohledně tohoto obrazu, tak nemá reagovat, protože prodávající je v podstatě nepředvídatelný a kupující by mohl být poškozen a své jméno kvůli vám riskovat nebude. Netvrdím, že takový jste , ale když odmítáte jen malé ověření prostřednictvím fotografií přes mail, tak nikdo neví jak by jste se choval při samotném prodeji pokud by opravdu šlo o originál. Takže za vás ruku do ohně nikdo nedá, protože by mohl ztratit své jméno pro cizího člověka z netu. Poraďte si sám a k tomu vám přeji hodně štěstí, upřímně :D
Moderátor
No ale o prodeji tu nepadlo ani slovo, takže bych někomu nepodsouval něco, co nemusí být pravda ;)
Otázka zněla: "zajímalo by mne,v jakých cenových relacích se zhruba pohybují práce od malíře Václava Zapadlíka"
A pravděpodovná odpověď je ta, že na trhu, kde se prakticky neprodává, půjde určit těžko. Byť lze předpokládat že u známého malíře to ty desetitisíce budou.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
No ale o prodeji tu nepadlo ani slovo, takže bych někomu nepodsouval něco, co nemusí být pravda ;)
Otázka zněla: "zajímalo by mne,v jakých cenových relacích se zhruba pohybují práce od malíře Václava Zapadlíka"
A pravděpodovná odpověď je ta, že na trhu, kde se prakticky neprodává, půjde určit těžko. Byť lze předpokládat že u známého malíře to ty desetitisíce budou.
Ano Tenzore, já jsem mu chtěl umožnit si opravdu ověřit, že jde o originál, aby popřípadě někdy neprodal , jako originál a byla by to reprodukce. Mohl by se nevědomky dostat do křížku se zákonem, to je jedna věc. Pokud by to byl originál, tak by zjistil kolik má cenu a reálnou... to jsem mu nabízel bezplatně a věděl by na čem je. Druhá věc je, že bych možná věděl kdo koupí ... ale to není podmínkou zjištění, které mu bylo nabízeno. I kdyby nechtěl prodat tomuto člověku, tak mu byla nabízena nezištná pomoc k určení pravosti a případné reálné ceny. Ale opravdu nechci ztrácet čas , mám na práci jiné pro mne důležitější věci a i jiní kolem mne. Rád Vás Tenzore uvidím v Muzeu a až budete na chaloupce v Osikově, tak se ozvěte jsou tam dvě velice zajímavé výstavy budete vítán :D
Registrovaný uživatel
kmotr: nic ve zlem, ale vas pristup mi pripada trochu schizofrenni. Ne ze bych se chtel tazatele zastavat, ale pan zde dal relativne slusny dotaz na oceneni a pak se vyjadril ve smyslu, ze si je celkem jist tim, ze se jedna o original. At to tak je ci neni tak Vy zde vyprodukujete dalekosahly monolog o tom jak a komu by se melo co poslat a jak co resit a nasledne si rovnez sam odpovite, ze to vlastne nechcete riskovat. To je imho diskuze celkem k nicemu a ztrata (i Vaseho) casu....
Registrovaný uživatel
Myslím, že by jste si měl přečíst i reakce tazatele, proto již nemám zájem nic zjištovat. Ale v pohodě již se této diskuze nehodlám účastnit a nebudu plýtvat vaším časem.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 14. 10. 2014, 10:03. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Malíř Václav Zapadlík

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1