Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Vykupminci.cz
Numisargo

Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 >

Autor Příspěvek
Moderátor
myslis falzum? nebude to spis napodobenina? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ovsem kde je hranice mezi falzem a napodobeninou, ze? 8)
Registrovaný uživatel
vypadá to celkom kvalitná striebro,tak napodobenina,ale ako píšeš kde je hranica :D
Registrovaný uživatel
Falzum alebo napodobenina...skrátka oficiálna razba to nebude.
Toto som rezoberal voľakedy dávno ešte s Archym a Marekom Budajom. Nejako (zrejme odsledovaním, lebo článok o tomto si žiadny nevybavujem) sme prišli k záveru, že v 14.storočí v Uhorsku obiehali skor strieborné jako pocínované falzá, razené častokrát priamo na hradoch. Strieborného materiálu mali dosť, čoho dokazom (kua, ako sa píše "uo" na CZ klávesnici? :) ) je počet ostrihaných mincí z tohoto obdobia.
Registrovaný uživatel
Značka je V- Oradea? Je dosť divná :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zrejme áno, ale teoreticky to môže byť aj táto značka. Na minci som ju ale zatiaľ nevidel. Škoda, že je to na tej tvojej minci tak nešťastne nedorazené. Na porovnanie ešte moje V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridavam na ozivenie fora dve Marie z Hermanstadt/Sibiu. I je podla mna beznejsie H menej su to vsak len moje pozorovania. Zaujimave su bodky okolo kriza, ktore ma vacsina tychto denarov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Čo myslíte, je to V alebo otočené A?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ťažko povedať. Ja sa spýtam podobne. Je toto A alebo otočené V? ;)
Ale nie, vážne. Mne ten tvoj príde ako neoficiálna razba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sigur podľa tvaru korunky a kríža s "tŕňmi" by som povedal Stoličný Belehrad teda "A".
Registrovaný uživatel
Áno, súhlas, aj ho tak mám popísaný.
Registrovaný uživatel
Ok, tak pre Juraja ešte pár áčiek a jedno véčko na porovnanie... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík, ale ja mám s čím porovnať :)
Otázka je, či perlovec vytvára dojem prevráteného A, lebo na V sa mi to až tak nepodobá, jedine ak by to bolo razené teda mimo mincovňu.
Registrovaný uživatel
Ten perlovec hlavne vytvára dojem, že nebol robený podľa kružidla a to ako je odfláknutý, mi ako prvé udrelo do očí.
Registrovaný uživatel
Pridám dve opisové varianty,MONTA MARIA a REINA.UNGARIE.Vyššie sigurová minca,myslím že averz MONTA MARIA je identické razidlo a reverz je iné razidlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímavé, priznám sa, že som netušil že mám MONTU ;) Opisové varianty na týchto denároch som riešil dávno pradávno ešte s Archym. Prezrel som všetky moje denáre Márie a toto je jediný so skomoleným opisom.
Podobajú sa, ale povedal by som, že to identické razidlá nie sú.
Inak, volených mi v poslednom čase pribúda veľmi málo. Toto je posledný prírastok Márie, ale sú to už 4 roky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zuzi napsal
Pridám dve opisové varianty,MONTA MARIA a REINA.UNGARIE.Vyššie sigurová minca,myslím že averz MONTA MARIA je identické razidlo a reverz je iné razidlo.

Zuzi, toto presne na stredovekých minciach milujem. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Sigur, je rovnaké,lepšie to nafotím.Pozri vnútorný perlovec a nad korunkou sú tri guličky vybočujúce z perlovca.Občas sa zadarí kúpiť nejaké denáre a ten s M pod korunkou je pekný a moc sa nevidia.Fidzi aj ja, stále je čo na nich riešiť. ;)
Registrovaný uživatel
Ok, teraz už mi to je jasné. Písal si, že sú identické razidlá averzu. Lenže averz je pri týcto minciach strana s dvojkrížom. Takže reverzné strany s korunou sú z totožného razildla. S tým súhlas. ;)
Registrovaný uživatel
Tak sme sa zhodli ;) ,pár denárov mi pribudlo z rovnakého razidla,len to musím nafotiť.
Registrovaný uživatel
Ahojte videli ste uz na tomto type Marie bodky vedla koruny? Zaujimava zvlastnost

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo,tie dve bodky sú super,ešte som sa s tým nestretol.Ale to nebude asi oficiálna razba,aj tie opisy sú nejaké skomolené.
Registrovaný uživatel
ano mas pravdu, vsimol som si to az ked som ju odfotil, striebro vyzera dobre VNGARIE, je s privretim oka tiez na mieste, ale celkovy dojem hovori vazne skor pre nejaku neoficialnu razbu na kvalitnom strizku. Dakujem za postreh
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Rád by som sa pochválil veľmi zaujímavým denárom Márie, toto je trochu hádanka pre pokročilých. Čo je na tejto minci zvláštne, nebojte sa použit Lengyela, ale dá sa to vyriešiť aj bez neho...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Nič podozrivé nevidím, takže jediné, čo ma napadá je varianta opisu. Na averze začína štandardne MONETA MARIE, takže by to mohlo byť reverze.
Registrovaný uživatel
Moneta Maria
Maria . R . VNGARI+
Ak je na averze titulatura panovnika, technicka otazka je co je averz a co reverz. Zaujimave je ze hoci Lengyel pozna X opisovych variantov s riesi ich tak tento mu unikol. To je cele
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 >

Sběratel.com » Uherské mince » Mária z Anjou (1382-1387/1395)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1