Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No ono je to v té zotavovně fikaně propojené.Na zadní straně je popis-Genesungsheim für kriegsverletzte Eisenbahner .Unterricht in der Stationsanlage.
Tedy oni se tam nejen uzdravují,ale i učí svému povolání!
Registrovaný uživatel
Vkládám dva obrázky ,které též trochu s I.světovou válkou trochu souvisí.V záplavě pohlednic na 60 let panování FJ,tedy jednoho z aktérů I.světové,mě zaujaly tyto dvě pohlednice.Zhotovil je uznávaný rakouský dvorní fotograf Charles Scolik.Tedy to je jeden z důvodů,proč jsem si pohledy koupil.A druhý důvod je frankatura.Zde by snad poradil nějaký filatelista.Musím se přiznat ,že nikdy před tím jsem podobnou neviděl.Jeden starší sběratel mně kdysi tvrdil,že FJ nebyl na Balkáně moc oblíben a protože pisatel je Chorvat ?, je to snad důvod poměrně složitého vyznámkování,které dokonce překrývá část textu na pohlednici?Bylo by přece daleko snažší nalepit 5 haléřovou známku s FJ.Co myslíte,je to jen náhoda,nebo se v tom skrývá nějaký jinotaj?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
paully napsal
.Jeden starší sběratel mně kdysi tvrdil,že FJ nebyl na Balkáně moc oblíben a protože pisatel je Chorvat ?, je to snad důvod poměrně složitého vyznámkování,které dokonce překrývá část textu na pohlednici?Bylo by přece daleko snažší nalepit 5 haléřovou známku s FJ.Co myslíte,je to jen náhoda,nebo se v tom skrývá nějaký jinotaj?

V první řadě je Balkán moc široký pojem, takže už z toho důvodu je zapotřebí to tvrzení nebrat příliš vážně, a v té druhé řadě, Období R-U znamenalo pro mnoho zemí v té oblasti dobu rozkvětu, rozmachu a národního obrození, takže to bude jak kdy a jak u koho. Podle známého cimrmanovského "Pod Rakouskem ještě trpíme, ale dá se to vydržet."

Důvodů proč jsou tam vylepené tyto známky může být víc, nacionalistický (což je ale otázka jaký by mělo smysl přelepovat část textu - pisatel by si to v tomto případě jistě líp rozvrhl, pokud tím nacionalistou nebyl pošťák, ale pokud to je, jestli dobře vidím, odesíláno ze Štýrska, tak tato možnost asi padá), nebo ten, že se na poště potřebovali/chtěli zbavit známek nižších hodnot, případně prostě 5 h zrovna neměli.
Registrovaný uživatel
Já si také myslím,že ty známky nic nacionalistického nepředstavují.Pokud by někdo neměl FJ rád,proč by posílal pohlednice z jeho portrétem,že?Ale skutečně jsem na jiné pohlednici podobné vyfrankování neviděl a těch pohlednic prošlo mýma rukama již dost.Určitá symbolika se pomocí známek vyjadřovala,též se pod známky psaly různé,,tajné" vzkazy a známkomluva byla v té době též celkem populární,ale ty tři známky s portrétem Karla VI a M.Theresie mně nic neříkají.Takže nejspíš náhoda.
Moderátor
Chlubím se cizím peřím, ale je to nyní v aukci, takže kdyby chtěl, má možnost - vyvolávací cena je 70€ každá. První čumkarta je z roku 1885 a druhá 1888. Je tam ještě třetí z roku 1889 (za 80€), ale tam je vyfocená jen adresní strana a popsáno to je jako "bunter Kopf eines Hundes auf der Textseite, razítko AUSEE IN STEIERMARK. (Proužky jsou problém papíru a skeneru.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Každému sběrateli udělá radost nový přírůstek a některý obzvlášť! Mně se povedlo sehnat pohled křimického Lobkowiczkého pivovaru.V budově jsem celkem dlouhý čas pracoval,vypadá dnes trochu jinak a krom jiného se zde vyrábí známé křimické zelí.Pohlednic mám stále dost,ale toto jsou ty ,,citovky",se kterými se každý sběratel jen těžko loučí a proto je později prodá,nebo vyhodí už někdo jiný.
A co udělalo radost vám?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekne, sice nic nepribudlo , ale vzdy ked narazim v aukcii na pohladnice C.K.Železniční a telegrafní pluk spomeniem si na tuto diskusiu
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dneska mě potěšila pohlednice zaniklé osady Lochotín u Doupova, s krámkem Alfreda Löwyho, takže je pro mě zajimává i z pohledu judaiky. :-)) :)
http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=131
https://www.youtube.com/watch?v=8dWCEqOO1Hk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
To je skutečně pěkný a vzácný pohled.Též jsem ho vlastnil,koupil jsem ho omylem jako Lochotín v Plzni.Myslím,že jsem ho za něco vyměnil a od té doby už nikdy neviděl.Zkrátka není to žádná,,běhavka".
Registrovaný uživatel
paully napsal
To je skutečně pěkný a vzácný pohled.Též jsem ho vlastnil,koupil jsem ho omylem jako Lochotín v Plzni.Myslím,že jsem ho za něco vyměnil a od té doby už nikdy neviděl.Zkrátka není to žádná,,běhavka".

Zadařilo se, tak jsem si ho koupil. Více takových nákupů! :D
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Pan Václav Dobrý,známý plzeňský advokát a velký sběratel všeho možného,především však mincí,vydal nedávno knihu,která se zabývá pohlednicovou tvorbou a I.světovou válkou.Kniha je celkem pěkně provedená a pokud někdo tyto pohledy sbírá myslím,že kniha mu udělá radost.
Pochlubím se,že knihu mám,byl jsem na křtu a skutečně se mně líbí.Možná bych jen přidal více ,,pohledářských"popisků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podobná publikace je třeba i tato:
http://kuc.cz/vkr55e
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
tie rakuske su niektoré zaujimavé.......
Registrovaný uživatel
Nikdo nic nesehnal a ničím se nechlubí,tak hodím zase něco do placu.
Podařilo se mně sehnat pár pohlednic (cca 20 kusů)jejichž příjemce si psal pomocí esperanta s celým světem.Přitom mě zaujalo,že většina pohlednic má známky lepené na aversu.Je to nějaké poznávácí znamení esperantistů?
Není tomu však vždy.Viz to ruské letadlo,to mělo známku normálně.Bohužel ,nejspíš proto,že se jednalo o značně cizokrajné pohledy,jsou známky většinou pryč ,nebo zničené.I když pohlednic z doby R-U s obyčejnými známkami s FJ,které některý ,,sběratel" serval je také více než dost.
Čtvrtý pohled nemá již s esperantem nic společného,ale také mě zaujal.Původně jsem ho vzal pro kamaráda z KV,ale když jsem si ho pořádně prohlédl,zjistil jsem,že ty Karlovy Vary jsou trochu jinde-v Lotyšsku!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Má někdo také nějaký pohled psaný esperantem?A jak je vyfrankován?
Občas jsem zaregistroval nějaký pohled ,který měl též známku-y,na přední straně.Nevíte někdo důvod?
Esperantem dnešní doby se stala angličtina,takže doktor Zamenhof který esperanto vymyslel ,by byl možná trochu zklamán.Údajně je esperanto jazyk lehce naučitelný,ale myslím si ,že se s ním domluví v dnešní době už méně lidí.Ale nevím!Jistě to byl dobrý nápad a škoda,že se jazyk více nerozšířil.Pamatuji si na vývěsku ze zelenou hvězdou,s informací,kde je možno se jazyk učit.Už jsem ji dlouho neviděl a neznám ani osobně nikoho,kdo jazyk ovládá.
Registrovaný uživatel
Znamka vpredu urcite nieje znamenie esperantistov podla mna
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak mě to znamení napadlo.Pohledy mám z Japonska,Nového Zélandu,Belgie,USA a téměř všechny(jsou psané esperantem)mají známky na aversu.Psali je různí lidé.Pravda,viděl jsem i jiné pohledy,které nebyly psány esperantem a měly známky též vpředu,ale je to spíše vyjímka,kdežto ty psané esperantem mají téměř všechny tu známku vpředu!Zaujalo mě to,a proto jsem se ptal zda někdo nemá též nějaký pohled psaný esperantistou.
Žádného esperantistu jinak neznám a nikde jsem nenašel nějaké info.Takže nic jistého netvrdím,jak píši,jen mě to zaujalo.Pohledy jsou to jistě zajímavé,bohužel často poškozené,,filatelisty".Ty známky je holt moc lákaly!
Registrovaný uživatel
to lietadielko je peknééé....
Registrovaný uživatel
paully napsal
Pan Václav Dobrý,známý plzeňský advokát a velký sběratel všeho možného,především však mincí,vydal nedávno knihu,která se zabývá pohlednicovou tvorbou a I.světovou válkou.Kniha je celkem pěkně provedená a pokud někdo tyto pohledy sbírá myslím,že kniha mu udělá radost.
Pochlubím se,že knihu mám,byl jsem na křtu a skutečně se mně líbí.Možná bych jen přidal více ,,pohledářských"popisků.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Kniha se ke mně dostala, líbí se mi výběr pohlednic, škoda, že tam nejsou popisky, ale jinak hodnotím pozitivně, nákladná publikace s důstojnou vazbou. V poslední době se hodně dělají knihy, které pomocí pohlednic mapují, osobně to vítám. Díky za tip.
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
Jsem rád,že se Vám kniha též líbí.Výtěžek z knihy bude věnován na opravu pomníků padlých z I.světové války.
Pokud by někdo zavítal do Plzně a knihu chtěl,tak v hotelu Slovan(nedaleko náměstí Republiky) knihu může získat.Podstaně levněji,než v knihkupectví.
Registrovaný uživatel
Prohlížím si právě pohledy na eBay a zaujala mě tato Seidlovka-též esperanto!Asi na tom frankování něco bude.Těch pohlednic takto frankovaných a psaných esperantem jsem už rozhodně viděl více.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Spíš bych se klonil k názoru, že to byla jakási dobová zvyklost, nevím k čemu dobrá. Máme pár francouzských pohlednic takto frankovaných a esperantem nejsou.
Registrovaný uživatel
Jistě máte pravdu..Pohledy které mají známky vpředu,nejsou všechny psány esperantem(také nějaké mám),ale téměř všechny psané tímto umělým jazykem je tak mají.To je myslím ten rozdíl.
Na té Seidlovce z Kašperských Hor pisatel dokonce upozorňuje pošťáka ,že známka je vpředu.
Registrovaný uživatel
Dnes končí na portálu eBay dražba tohoto velice zajímavého předchůdce klasických pohlednic.Je to ještě korenspondeční lístek s natištěnou 2 kr.známkou,i když v tomto roce se již začínaly známky i lepit.Tyto ,,pohlednice"jsou velmi vyhledávané a jsou proto i patřičně oceněné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prohrábl jsem Francii, našel jsem jeden pohled, který je psán esperantem, a má známku vepředu. Pak mě potěšil i pohled, ve kterém se řeší "Praga aršíky", měsíc před zabráním Sudet.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1