Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Za mojich študentských čias na Vysokej 44 bola dobrá krčmička.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Grofik o tu Bratislavu by som mal záujem.....
Registrovaný uživatel
Smith nemáš náhodou dva zábery sneca rovnaké jeden by som kúpil do roku 1950.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Za mojich študentských čias na Vysokej 44 bola dobrá krčmička.

Tak sa mi to nesnívalo. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Nie je to klasická pohľadnica. Skôr fotografia s natlačenými riadkami pre adresu. Čistá.

paully napsal
Ta Bratislava je také pohlednice?Každopádně velmi zajímavý záběr,který nejspíš nebude moc často k vidění!
Registrovaný uživatel
Nie, nie ... nemyslím si, že si sa s ňou hral. Len som chcel ukázať ako to malo byť správne. proste odosielateľ veľa pohľadníc neposielal a tak napísal ako to mal položené (ten názor tu už padol).

Zadnú stranu Vysokej 44 prikladám. Nedávol som ju sem keďže je čistá. Do školy v BA som chodil tiež a na Vysokej 44 bola naozaj krčmička, do ktorrej som aj s bratom chodil ... Ulica sa volala Vysoká a popisné číslo 44 sa viazalo na tú krčmičku.

stani napsal
Ale ona je taká.Myslíš,že som sa s ňou "hral"?
Aj keby som chcel,tak to jednoducho neviem.. :roll:
Tá Vysoká ul. v BA je fotka?
Odpíš paullymu,aj nám,zvedaví sme.
Dávaj aj zadné strany,všeličo tam študírujeme..
Keď pár mojich kamarátov študovalo v BA,marí sa mi,že chodili piť do Vysokej.
Škola nie je predsa len o štúdiu.Len neviem,či do Vysokej v zmysle-krčma na tej ulici,alebo tam niekde je krčma-Vysoká.. Zástavy tam už samozrejme neboli.Už bolo po sneme... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zadná strana (fotené mobilom) k Vysokej 44.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračujem v nájdených pohľadniciach a iných dokumentoch. Len neviem čo všetko sem môžem dávať, tak sa nehnevajte na mňa ako to sem nebude patriť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Napríklad obálky prvého dňa vydania. Je ich viac. na ukážku dávam jednu ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že sa tu niekto zaujíma aj o HRADČANY. Kniha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obálka ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Razítko k výročiu mesta Prievidza ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Národná filatelistická výstava (ktorej som sa osobne zúčastnil počas štúdia na VŠ) .... to je už pekných pár rokov ... "pánové" ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No túto raritku by som nerád púšťal už len z dôvodu spomienok (1981-1986) na túto ulicu a krčmičku v nej ...

tomos napsal
Grofik o tu Bratislavu by som mal záujem.....
Registrovaný uživatel
Gróf napsal
Pokračujem v nájdených pohľadniciach a iných dokumentoch. Len neviem čo všetko sem môžem dávať, tak sa nehnevajte na mňa ako to sem nebude patriť.

Nikto sa na Teba hnevať nebude,ale možno by sa to uchytilo v tom " Všeličo na a o"... ;)
Neprihrievam si polievočku :) ,ale tak som to myslel (tú tému).Aby sa tam dávali rôzne veci súvisiace s pohľadnicami.Skrátka všeličo,hocičo.Tie zaujímavosti,kuriozity,"šupy" nech sú tu.
-s-
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, ale momentálne "študujem" túto sekciu a som na strane 40. Tak som si neuvedomil, že som niekde inde.

stani napsal
Gróf napsal
Pokračujem v nájdených pohľadniciach a iných dokumentoch. Len neviem čo všetko sem môžem dávať, tak sa nehnevajte na mňa ako to sem nebude patriť.

Nikto sa na Teba hnevať nebude,ale možno by sa to uchytilo v tom " Všeličo na a o"... ;)
Neprihrievam si polievočku :) ,ale tak som to myslel (tú tému).Aby sa tam dávali rôzne veci súvisiace s pohľadnicami.Skrátka všeličo,hocičo.Tie zaujímavosti,kuriozity,"šupy" nech sú tu.
-s-
Registrovaný uživatel
Teraz leží predo mnou táto pohľadnica napísaná 19.XII./50 ... bez známky (zrejme odlepená) a bez razítka (ani náznak) ...


Brett napsal
Tak ja jednu pridám.

Túto pohľadnicu mám veľmi rád. Nevnímam ju, len, ako "kus papiera", ale vidím v nej jeden príbeh, jedného človeka. Táto pohľadnica vo mne vyvoláva kus predstavivosti a vo svojej fantázii čítam v tom texte medzi riadkami. Vždy, keď sa na ňu pozriem, kladiem si len tak sám pre seba otázky ... Kto ju písal? Ako asi vypadal? Koľko mal rokov? Prečo sa asi ocitol tam, kde sa ocitol? Aký bol jeho životný príbeh? Čo zažil pred tým ako ju písal a následne potom? Ako pokračoval jeho život a kde? Ako nakoniec dopadol? Mal rodinu, ženu, deti ...? Proste "tisíc otázok".
Pri dnešných možnostiach internetu by sa asi dalo zistiť viac a možno by som na viacero z mojich otázok dostal odpovede, ale chcem to ??? Skôr nie ! Potom by to už nebolo ono ...
A nakoniec možno za tou pohľadnicou sa neskrýva len "jeden príbeh, jedného človeka" (tak, ako som napísal v úvode), ale skrýva sa za ňou aj niečo viac a je akýmsi artefaktom našej histórie ...

Samozrejme mi to nedalo a trochu som "gúglil". Pripájam pár článkov a jedno video, ktoré majú s touto pohľadnicou súvis. Viac sa rozpisovať nebudem. Ten koho by to zaujalo sa viac dozvie z priložených odkazov ...

Neviem, aká by bola trhová cena tejto pohľadnice (asi nie veľká) a pravdu povediac, je mi to jedno a ani ma to nezaujíma. Pre mňa má táto pohľadnica inú hodnotu, ako je tá trhová a to je hodnota zberateľská. Mám ju svoji spôsobom veľmi rád a cítim z nej nejakú auru ... Tá pohľadnica je proste "živá" ...

Článok 1 / Článok 2 / Video

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aj zaujímavé razítko ... Piešťany ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niekto tu zbiera zámky ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes už posledné Vysoké Tatry ... ešte mám aj iné VT ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gróf napsal
Teraz leží predo mnou táto pohľadnica napísaná 19.XII./50 ... bez známky (zrejme odlepená) a bez razítka (ani náznak) ...

Tu je v príspevku #981 z vydavateľstva Grafo Čuda.
Registrovaný uživatel
Vďaka, všimolsom si aj tú druhú Grafo Čuda ...

Brett napsal
Gróf napsal
Teraz leží predo mnou táto pohľadnica napísaná 19.XII./50 ... bez známky (zrejme odlepená) a bez razítka (ani náznak) ...

Tu je v príspevku #981 z vydavateľstva Grafo Čuda.
Registrovaný uživatel
Dosť som včera premýšľal nad tou Vysokou 44. Bola by možnosť sa jej vzdať. Vymenil by som ju za pohľadnicu Zámku alebo kúpeľov Bojnice z monarchie, ktorú nemám. Skúste ponúknuť.


Gróf napsal
No túto raritku by som nerád púšťal už len z dôvodu spomienok (1981-1986) na túto ulicu a krčmičku v nej ...

tomos napsal
Grofik o tu Bratislavu by som mal záujem.....
Registrovaný uživatel
grofik nemám bohu žiaľ monarchiu, mal som jednu peknú a tu som poslal daľej bretovi, ved nič sa nedeje ak by som našiel nejakú tak by som ju Vám ponúkol na výmenu....
Registrovaný uživatel
tomos napsal
grofik nemám bohu žiaľ monarchiu, mal som jednu peknú a tu som poslal daľej bretovi, ved nič sa nedeje ak by som našiel nejakú tak by som ju Vám ponúkol na výmenu....

Šak som sa Ti aj poďakoval ... 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1