Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Som trochu smutný :(. Ak nepočítam 2 e-maily, tak okrem Jana, žiadna reakcia – ani pozitívna ani negatívna. Ale, keď som to už načal s tým Devínom a miléniovým pamätníkom, tak ešte trochu prikúrim (priložím do ohňa) a pridám ešte 1½ pohľadnice a jeden scan z katalógu, ktoré s touto témou priamo súvisia. Jeden a pol preto, lebo tá druhá pohľadnica, je vlastne celina, alebo inak - celinová pohľadnica.
Na prvom obrázku je bližší pohľad na miléniový pamätník. Čo sa týka tej druhej polopohľadnice, tak táto vznikla určite ešte pred odhalením pamätníka, konkrétne vydaná bola v apríli 1896 (viď priložený scan z katalógu).


Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten V Nitre mal do dnešných dní viac stastia :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
pekné
Registrovaný uživatel
brett dnes je málo no nových zberateľov niektoré pohľady môžu zhodnotiť len starý zberatelia ktorý majú už niečo nazbierané..
Registrovaný uživatel
tomos napsal
pekné

Ďakujem ;)

tomos napsal
brett dnes je málo no nových zberateľov niektoré pohľady môžu zhodnotiť len starý zberatelia ktorý majú už niečo nazbierané..

Nebudem za (ako Česi vravia) chytrolína. Kedy presne sa na Devíne staval miléniový pamätník som nevedel, ale keď som uvidel tú pohľadnicu z príspevku #1497, tak mi proste na nej niečo nesedelo (oproti iným z tohto obdobia). Čo to bolo na to som prišiel prakticky hneď. Tak som začal pátrať, ako to bolo s výstavbou toho pamätníka - kedy ho postavili ... Takže možno máš pravdu a je to v tom, že ak niekomu prejde pred očami niekoľko desiatok pohľadníc určitého miesta z určitého obdobia, tak si všimne, že tam niečo chýba, alebo tam je niečo navyše ... ;). Niekedy to je o znalosti, niekedy o všímavosti a niekedy o náhode ;).

Jano spomenul Zoborský miléniový. Trochu som popozeral, čo píšu na webe a narazil som na jednu stránku, kde sa miléniové pamätníky spomínajú a medzi nimi aj na článok, ako to bolo so sochou Márie Terézie v Bratislave ...
Adresnú stranu pohľadnice som sem v minulosti pridal, tak teraz vložím aj obrazovú ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To by byla docela zajímavá námětová sbírka.Sochy a památníky které už nejsou,nebo jsou někde schované!
Líbí se mně na Vídni,že přestože se Rakušané s Habsburky rozešli celkem ve zlém,myslím,že se tam sochy moc nebouraly.U nás asi moc soch tohoto rodu nebude.Nějak si neuvědomuji,že bych někde nějakou u nás viděl.
Registrovaný uživatel
paully napsal
To by byla docela zajímavá námětová sbírka.Sochy a památníky které už nejsou,nebo jsou někde schované!

Alebo "SOUTĚŽ IV." ... To by ale museli viacerí členovia fóra prejsť zo štádia pasivity do štádia aktivity :?

paully napsal
Líbí se mně na Vídni,že přestože se Rakušané s Habsburky rozešli celkem ve zlém,myslím,že se tam sochy moc nebouraly.U nás asi moc soch tohoto rodu nebude.Nějak si neuvědomuji,že bych někde nějakou u nás viděl.

paully, v tomto smere musíte "zapátrať" Vy kolegovia spoza rieky Moravy ;)

Inak ono to z predošlých príspevkov vypadá na nejaký pretrvávajúci anti Uhorský / Maďarský postoj zo strany Slovákov, ale časy sa menia. Aktuálne sme napríklad vlani vydali 100€ zberateľskú mincu k 275. výročiu korunovácie Márie Terézie v Bratislave.
1. https://www.nbs.sk/sk/bankovky-a-mince/eurove-mince/zberatelske/zlata-zberatelska-minca-100-eur-275-vyrocie-korunovacie-marie-terezie
2. https://www.nbs.sk/_img/Documents/_BankovkyMince/Zberatelske/MariaTerezia275korunovacie/Korun-MT-s.pdf
Registrovaný uživatel
ja sa zucastnujem kazdej sutaze ked je s cim :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
brett - To by ale museli viacerí členovia fóra prejsť zo štádia pasivity do štádia aktivity :?

Moj osobny postreh k tomuto foru je ten, ze skoda, ze sa stara filokartia - jej forma pretransformovala do tejto podoby a uplne odisli z nej ti, co ponukali velmi erudovane prispevky a pritazlive temy.

Dnes to aspon podla mna je tu zvacsia len o tom kolko eury stoji to alebo ono a ci je to malo alebo vela.

Ale cest vynimkam, len zopar malickych prispevkov sa dotyka filozofie samotneho zbierania.
Registrovaný uživatel
Jistě bych nějaký pohled našel,sbíral jsem kdysi zaniklé obce,osady.Už mně toho moc nezbylo.Co se soch týče,tak mám někde sochu maršála Radeckého v Praze,ta socha je tuším někde uložena.A pak jsem měl sochu Josefa II. snad v Ústí nad Labem.Jedna socha Josefa II. je prý dnes v psychiatrické klinice v Brně.Tam jsem ještě nebyl ,přece jen do Dobřan je to od nás blíž a tam myslím nic takového nemají,i když jsem tam zatím také nebyl!.No podívám se až bude čas.
Registrovaný uživatel
paully, zaniknuté obce atď tak to je iná káva.....
Registrovaný uživatel
Dnes som sa trochu prehrabával. Celkom pekná nostalgia.

Prvá pohľadnica Tatry. Tisovec obdobie sš, Devín rok 1945, Beckov, Levice rok 1938 trochu horší stav ale mne nevadí, Uhrovec ,Rimavská Sobota, pár kúskov s mojej zbierky, Ten chlapček sa mi páči rok 1939/ Zvolen. A ešte jednu peknú Hlohovec.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné pohledy,stav řeším dnes tak,že beru vše a když narazím na lepší kvalitu,tak vyměním.Několik pohlednic jsem nevzal kvůli kvalitě a pak jsem je již nikdy neviděl!
Dnes pro zajímavost ,pohled i pro milovníky železnice.Horší kvalita a teprve nedávno jsem sehnal lepší(nemám ještě naskenováno).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paully ťa železnica je dobrá určite keby som ju videl by som si ju kúpil, áno niektoré zábery sa vidia raz za niekoľko rokov a stav nooo to je ten zub času.....
Registrovaný uživatel
paully napsal
Pěkné pohledy,stav řeším dnes tak,že beru vše a když narazím na lepší kvalitu,tak vyměním.Několik pohlednic jsem nevzal kvůli kvalitě a pak jsem je již nikdy neviděl!

Ja som reagoval už vlani :) Dokonca aj adresát bol ten istý ;)
Príspevok #312
Registrovaný uživatel
kedy je trencin teraz alebo v PD nieco? :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Vážení priatelia,

prinášame Vám výber filatelistických podujatí, ktoré sa konajú v najbližšom období (zoradené podľa dôležitosti):

Stretnutie krúžku mladých filatelistov v Bratislave, 02. 10. 2017, Bratislava - Petržalka

Medzinárodné výmenné stretnutie zberateľov v Bratislave, 07. 10. 2017, Bratislava

Celoslovenská filatelistická burza s medzinárodnou účasťou v Leviciach, 08. 10. 2017, Levice

Propagačná filatelistická výstava PRÍRODA A ČLOVEK v Leviciach, 03. 10. 2017 - 08. 10. 2017, Levice

Pravidelné štvrtkové klubové stretnutie filatelistov v Poprade, 05. 10. 2017, Poprad

Zberatelske stretnutie v Prievidzi, 08. 10. 2017, Prievidza

Výmenné stretnutie Spolku košických filatelistov v Košiciach, 08. 10. 2017, Košice

Pravidelné nedeľné klubové stretnutie filatelistov v Trenčíne, 08. 10. 2017, Trenčín

Pravidelná nedeľná filatelistická burza a klubové stretnutie v Žiline, 08. 10. 2017, Žilina


Kompletný prehľad VŠETKÝCH podujatí nájdete na stránke: Akcie a podujatia.
Prehľad aukcií nájdete na stránke: Filatelistické aukcie.

Ak ste vaše podujatie nenašli alebo viete o podujatí, ktoré by v zozname malo byť, dajte nám, prosím, vedieť. Vopred ďakujeme!

=======================================

Ďalej odporúčame: Reportáže, rozhovory, oznamy a správy, Články a informácie, Poštové materiály

=======================================

Príjemný deň želá

Vojtech Jankovič - správca internetového filatelistického portálu www.postoveznamky.sk
Email: admin@postoveznamky.sk
Registrovaný uživatel
jano tuším teraz by mal byť trenčín.
Registrovaný uživatel
tomos napsal
jano tuším teraz by mal byť trenčín.

Tak. Webstránky hovoria, že TN čil v sobotu a PD v nedeľu.
Neviem, ako ostatný, ale ja osobne som rád, že to tu žije. Myslím ale, že by bolo dobre túto tému ponechať tomu o čom hovorí jej názov a v debate o všeličom inom okolo filokartie pokračovať napríklad tu ... Teda pokiaľ niektorý z moderátorov - HeliFox, alebo smith nemajú niečo proti tomu ;).
Registrovaný uživatel
Perfektne. Ešte že som sa opýtal :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Perfektne. Ešte že som sa opýtal :D

V poriadku - skúsim inak.
Čo sa týka mňa, tak ja budem absentovať, ako v sobotu v TN, tak v nedeľu v PD. Nechcem zachádzať do detailov, lebo dôvodov je viac ...
Registrovaný uživatel
treba treba, mal by som ísť aj já do Trenčína len neviem či sa mi bude chcieť vstávať heh....
Registrovaný uživatel
Paully : ohledně Josefa II v Brně. Socha je v areálu léčebny. Co vím, stála tam odedávna. V určité době že strachu před jejím zničením v době zbrojení ji tehdejší myslím správce nechal strhnout a na tom místě ji za kopali. A vykopala se cca 15-20 let zpátky jako velký objev. Ještě na to kouknu, jestli nekecám
Registrovaný uživatel
Tak všechno špatně, zpátky na stromy. Přečtěte si na Wikipedii článek Socha Josefa II. Nevím kde sem k předchozím informacím přišel. Omlouvám se za šíření fámy.
Registrovaný uživatel
Tak já jsem zatím žádný pohled se sochou,která někde byla a teď není zatím nevyhrabal,ale koupil jsem si pohled pro radost,se kterým se musím pochlubit.Zajímavý jistě je a to nejen kvůli zajímavému námětu,ale asi i razítku.I když na razítka jsou tu většíé borci než já.Mně se ten pohled moc líbí a tak to nekupte!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1