Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani to mas pravdu, lenze cele preteky sa konali na viacerich miestach a vsetky mali vlastne postove peciatky. preto ta peciatka z Lomnice.

A este k tym upomienkovym predmetom. Naozaj je ich pomerne vela, staci navstivit zopar blsakov. Ale ma to jeden hacik, su to TATRANSKE RARITY a tomu zodpovedaju aj vykricne ceny.
Registrovaný uživatel
Myslel som si to.Skákať z mostíka v Lomnici by sa asi nedalo.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Ale ma to jeden hacik, su to TATRANSKE RARITY a tomu zodpovedaju aj vykricne ceny.

Pre TONY-KK dobrá správa.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Jansvi, samozrejme sa oficiálne uvádza miesto konania Vysoké Tatry. Preteky sa začali štafetovým behom prvý deň v T. Lomnici, preto som to uviedol. Jasné, že pokračovali aj v Smokovci a na Štrbskom plese.

Stani, odznak nie je môj a teda ho nemôžem predať. Úplne náhodne som vložil tento obrázok keď taho uverejnil tie pohľadnice. Prišlo mi to také samozrejmé. Keďže sa tu teraz objavili dva rôzne historické artefakty, ktoré majú súvis s jedným podujatím, ktovie či ešte niekto nejaký suvenír z tej doby nepridá. Je to síce téma pohľadníc ale snáď moderátor nebude protestovať.
Registrovaný uživatel
Keď pošlem dopis prvou triedou V stredu O 12:00 hod tak príde adresátovi už štvrtok alebo až piatok?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jansvi, ja som nepísal že ich chciem kúpiť mám v zbierke veľa pohľadníc Tatier a viem pocom som ich kupoval a pocom sa aj predávajú takéto pohľady, shopy, burzy, veľa sem vás chodi a neviete ani oceniť nič keď sem dá niekto materiál a chcie niečo oceniť, a potom sa zrazu robíte všetci múdry....
.
Registrovaný uživatel
Všude je něco žádanějších, v medailích Šejnost o RU ani nemluvě, v mincích Leopold a v dalším se nevyznám.
Možná trochu v grafice (Zeman, Kulhánek atd..). Každý chce slušně nakoupit a slušně prodat. Často potřebuje poradit mimo svůj obor a v dnešní době, kdy ceny sběratelského materiálu.....
Pohledy jsou kus historie, kolikrát mapují, to co je nenávratně pryč a to včetně vzletného jazyka, kterého pisatelé používali.
Tenhle příspěvek patří někam jinam. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Táto, jasné že to je kus histórie a pekná nostalgia, a všetko sa mení kraje, mestá a tak ďalej, keď môžem tak poradím ale jasné že môžem sa mýliť, len smutné je na tom to že táto tematika má niekoľko tisíc zhliadnutí a príspevky dávame len pár ľudí , kde sú tí veľký zberatelia a odborníci na filokartiu? Čo sa všade chvála....... A zabudol som povedať každý záber je niečím zaujímavý a od toho sa potom aj ceny odvíjajú pre niekoho to cenu nemá a pre ďalšieho to môže mať a tak ďalej.....
Registrovaný uživatel
Je to trochu mimo tematiky pohľadníc ale keď sú spomínané Tatry tak dám sme niečo s mojej zbierky.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Keď pošlem dopis prvou triedou V stredu O 12:00 hod tak príde adresátovi už štvrtok alebo až piatok?

Neviem ako vážne to myslíš.Mal by už vo štvrtok.A zdá sa,že je jedno kedy
(čas) ho podáš.Aj tak asi do záverečnej trčí na pošte.U nás na pošte to tak je.Potom zrejme do BA a odtiaľ v noci na miesto určenia.Ak ide o SVK.V prípade pošty do ČR ho z BA prevezú v noci do Břeclavi,odtiaľ napr do Brna a potom,až na ďalší deň ho doručujú.To v optimálnom prípade..Ruku do ohňa za to ale nedám.Neviem či dopis z Popradu do Košíc cestuje cez Bľavu.. Možno je tých výmenných staníc viac.;)
-s-
Registrovaný uživatel
tomos: príspevky dávame len pár ľudí , kde sú tí veľký zberatelia a odborníci na filokartiu? Čo sa všade chvála.......
Nuz tomos ani sa nedivim, ze mnohi sa neozvu lebo nestoja o take nejapne otitulkovanie o mudrych ako si ich ti vsetkych ostatnych poctil. Neviem ci sa s niekym aj osobne poznas, ale obavam sa, ze by si im to rovno zoci voci tak do tvare neflochol.

A to je ten rozdiel medzi tou starou diskusnou filokartiou - zdoraznujem diskusnou, lebo aj tam vystupovali ludia pod znackou, ale temer vsetcia tam mali aj svoje osobne udaje a mnohi sme sa poznali nielen cez diskusie ale aj osobne. Ale aby tam niekto niekoho titulkoval tak to som nezazil.
Registrovaný uživatel
Jansvi čo trepeš ja som na nikoho nanadaval a poznám aj osobne veľkých zberateľov a s niektorými sa aj stretávam, len som povedal svoj názor.
Registrovaný uživatel
A nerob semna idiota ! A kľudne ty to môžem povedať aj na burze do očí čo si o tom myslím.....
Registrovaný uživatel
Tak len doplním odpoveď K mojej otázka
Na poste tetka povedala - keď dnes podám do 15:00 prvou triedou tak zajtra to tam bude na SK.
Na otázku a druhá trieda ? To vám neviem garantovať vôbec. Pritom na stránke pošty tam je napísané O dva dni ako podam
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pošta napísať a tetka povedať Ti môže čo chce.Ak hovoríš o obyčajnom liste prvou triedou (hlavne ak je hrubší),tak sa modli (anjeličku môj strážničku... :) ) aby ho vôbec adresát dostal...Platí aj pre druhú triedu.Takéto zásielky zamestnanci pošty,alebo nejaké straky,ktoré sú tam zamestnané rovno fasujú.. :roll: Mne sa tak v priebehu týždňa stratili dva..Neboli samozrejme prázdne.Doporučujem doporučene (odvtedy tak robím),pošta tiež,tam Ťa potrebujú dotlačiť.Aby si pomastil.A ani tak nečakaj zázraky.
Ale dá sa to reklamovať.
-s-
Registrovaný uživatel
Neboj, je to liebesbrief :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Tak to doručia...Možno. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Tak sa pochlub nejakou pohľadnicou :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pohľadnice určené do tohoto vlákna ja nevlastním..Pre vás sú pekné len tie staré.Ja to tak nevidím.Moja kríza... ;)
-s-
Moderátor
Oni to mají tak :
Staré pohlednice mladé ženy, ale vše se stále vyvíjí a plyne až to skončí nových pohlednic a starých manželek. To je ale blbá filosofie, že.
Registrovaný uživatel
Ak to nebude vadiť ešte by som sa vrátil k téme MS v lyžovaní 1935 vo Vysokých Tatrách. Náhodou som natrafil na dobové fotografie z toho podujatia, kde je zobrazená vlajková výzdoba krajín FIS na Štrbskom Plese. Úplne ma zarazil jeden detail. V pozadí vidno vlajku so svastikou. Najprv som si myslel, že sa autor pomýlil a záber je z obdobia II. sv. vojny. Tak nejako máme zafixovaný všeobecný názor, že vlajky Tretej ríše sa začali na našom území objavovať až po rozbití ČSR a začatí vojny. Keďže tam ale visia vlajky USA či Británie, hneď ma napadlo, že cez vojnu to nemohlo byť. Skutočne je to február 1935. Totiž Nemecko od 13.3.1933 až do 15.9.1935 oficiálne používalo dve vlajky. Hlavnou bola vlajka pôvodného cisárskeho Nemecka, ktorá niesla 3 vodorovné pruhy - čierny, biely, červený. Z Hitlerovej iniciatívy sa však popri nej začala vyvesovať aj vtedajšia vlajka NSDAP so svastikou. Napokon ríšsky parlament schválil zákon, ktorý od 15.9.1935 oficiálne uviedol do platnosti len jednu vlajku, tú so svastikou. Neviem prečo sa už vo februári 1935 objavila vlajka NSDAP, čiže čiste stranícka (nie reprezentujúca svoju krajinu, ale politickú stranu) na území iného suverénneho štátu, keďže ešte nebola v tej dobe ani vo svojej domovskej krajine uznaná ako oficiálna. Chcem sa opýtať tunajších zberateľov pohľadníc, existujú aj podobné pohľadnice z predvojnových 30-tych rokov? Prípadne sú známe zábery vlajky NSDAP napr. z predvojnovej Prahy? Určite sa tam konalo viacej spoločenských, športových alebo kultúrnych akcií. Aby si to niekto zle nevysvetlil, zaujíma ma to hlavne z historickej stránky. Pretože ak laik vidí nejaký starý záber s vlajkou Tretej ríše automaticky toto obdobie spojí s rokmi II. sv. vojny a na zábere ani nepotrebuje vidieť žiadnych vojakov. Pritom to vôbec nemusí byť pravda.

Tú vlajku vidno v pozadí záberu, asi 3-4 od konca.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
České Švýcarsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tony-žádný pohled jsem nenašel,ale určitě se vlajky používaly již před okupací.Mám pouze jeden pohled ve sbírce,ale ten určitě pochází z období Protektorátu.Ten druhý vystihuje daleko hezčí idylku,ještě za R-U

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
paully,pekné ako vždy,asi sa vyznáš a máš.. ;)
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/pred-75-lety-se-svastika-stala-nemeckou-vlajkou_181115.html?showTab=nejctenejsi-3
-s-
Registrovaný uživatel
Tento rok mi ešte nič nepribudlo. Neskutocne :shock: :roll: asi začneM zbierať papieriky od čokolády čo som zjedol. A cenovo to vyjde na rovnako :lol: :mrgreen:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1