Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes bych chtěl představit reklamní pohlednice pana Leonhardi ,jenž vlastnil továrnu na inkoust a psací potřeby.Hlavní základnu měl v Drážďanech,ale nás zajímá ta v Bodenbachu-dnes Děčíně.Tam byly vydány krásné pohledy.
Ukazují různá místa,.Na všech je rozjásaný chlapeček s lahvičkou jistě dokonalého inkoustu.Ten chlapeček proto,že tak nějak si představuji vzorňáka,jak ho popisoval pan Mark Twain ve své knize Tom Sawyer.Já ty vzorňáky nějak nikdy moc nemusel!Ale to je vedlejší,jde o to kolik těch pohlednic asi existuje.Nejaktivnější členové jsou tu přátelé ze Slovenska,ale skutečně netuším zda i Slovensko je v souboru těchto pohlednic zastoupeno.Ale doufám,že sem někdo něco hodí.protože reklamní pohlednice jsou určitě zajímavé!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Peknáá..Ale kvôli tomu sa neozývam,takú pohľadnicu nemám.Píšem preto,lebo som si tiež všeličo o firme zisťoval a viem o nej veci dostupné...Ako špinili vodu v Labe a ľuďom prádlo,že ženu Leonhardisa a jeho potomka/kov (?) už firma po smrti pána L nezaujímala,že výrobky boli kvalitné a vydržali na písomnostiach aj v potopenej lodi,že firmu "položili" písacie stroje atd..Mám totiž taký malý ošúchaný žetón,známku tejto firmy a nie a nie ho niekde na internete nájsť.Len zmienky na pár fórach.A keď už som nejaký objavil,tak to bola iná hodnota,nominál.
To len aby si vedel,že aj na Slovensku vieme o Leonhardis Tinten.. :)
Možno má niekto aj pohľadnice,ale myslím,že ak áno,tak len náhodou.Tí aktívni
a vrcholoví zberatelia tu z fóra sú dosť špecializovaní..Ale aspoň si sa pochválil a na to tá téma je.A ja som sa pri tebe zviezol.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Bratislava ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné.V parádnom stave.Dobre museli byť opatrované..
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Pekné.V parádnom stave.Dobre museli byť opatrované..
-s-

Dokonca aj cena je na ten stav celkom prijateľná.
https://www.abebooks.com/servlet/BookDetailsPL?bi=22478704411&cm_sp=qldp-_-img22478704411-_-bdp
https://www.abebooks.com/servlet/BookDetailsPL?bi=22478704412&cm_sp=qldp-_-img22478704412-_-bdp
Registrovaný uživatel
Cenám nerozumiem,ani to nemám odsledované,všeličo ma pri nich dokáže prekvapiť,bodky si na koniec vety nedal,tak to asi myslíš vážne..
Ja som myslel,že ich má Gróf..Možno bude mať,možno len ukázal.
-s-
Registrovaný uživatel
Súvislosť s paullyho prśpevkom (reklamné pohľadnice) nevidím a snáď ich Gróf vlastní, keď sa s nimi v tejto téme chlubí ... Je nevem ... Ja som ten príspevok nepochopil. Napísal len Bratislava a tri bodky ... Možno mi ale niečo uniká. Nejaká súvislosť s iným príspevkom,, alebo čo ja viem čo ...
Ja vysvetlenie nežiadam. Ja som len zareagoval na Tvoj príspevok #1604 a skonštatoval, že cena je celkom prijateľná. Ak má niekto nejaké otázky na Grófa, tak sa treba pýtať ...
Registrovaný uživatel
Uvedené pohľadnice nevlastním. Len som ich sem dal ak by niekoho zaujali. Mňa zaujal rok kedy boli odoslané. Najprv ma zarazila 98-čka na razítku a potom som zbadal, že je to rok 1898 !!!!!!!! Paráda, že ... Ja hľadám a sledujem všetky pohľadnice Bojníc a Prievidze a robím si z nich zoznamy a triedim ich podľa vydavateľov a tak ... proste sa tým zabávam ... preto keď ma niektorá iná zaujme tak si myslím, že bude pre zberateľa Bratislavy zaujímavá ... a bude vedieť, že existuje a že ju má alebo nemá ... nič iné tým nemyslím ...
« Poslední úpravu provedl(a) Gróf v 26. 10. 2017, 17:49. »
Registrovaný uživatel
jansvi ak by som niečo objavil dám ty vedieť.....
Registrovaný uživatel
Tak tady jsem někde objevil inkoustovou reklamku -Praha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Gróf napsal
Uvedené pohľadnice nevlastním. Len som ich sem dal ak by niekoho zaujali.

Ja som to po odkazoch od Brett tak aj pochopil.V poslednej vete to píšem.
"U mně dobrý",,, :)
Ja som si všimol,že každé BA razítko je iné.A posielané sú prakticky v rovnakom čase.Z inej pošty? Alebo mali pošty v BA taký široký sortiment pečiatok?
Raz razítko,raz pečiatka.Gramatika vyriešená.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Ospravedlňujem sa všetkým za to, že som sem dal pohľadnice, ktoré nevlastním. Ale nedalo mi to ... Téma tejto sekcie je jasná: Máš zajímavou pohlednici? Pochlub se ! Tak ešte raz pardon ... Dúfam, že sa nehneváte ...
Registrovaný uživatel
To tu bolo už X-krát.Nem boj... :)
-s-
Registrovaný uživatel
Ozaj! Čo si to nedal do "všeličo na a o pohľadniciach"..Tam sa toho zmestí..
-s-
Registrovaný uživatel
Ale pánové,nebuďte jak ti politici(nechci vás urážet!!).Utíkám k PC,protože na TV ještě dlouho budou řešit volby a já trpím vyšším tlakem,tak proč si to ještě zhoršovat,že?
Představím můj ,,vzpomínkový pohled",který jsem včera vydražil a udělal si tak velkou radost.Pan Škoda,nevlastnil jen strojírenský podnik,ale nechal si postavit různé objekty,pro uspokojení potřeb,nejenom svých zaměstnanců.No, a na pohledu je objekt pekárny a konzumu.Pekařům jsme rádi jako kluci chodili pro pivo,protože za odměnu jsme dostali chlebovou točenku,velkoryse osolenou,okmínovanou,voňavou a báječnou.No,jen si vzpomenu a mám v hubě slin jak psíci pana Pavlova!Na ulici před pekárnou jsme hráli kopanou a když jednou za hodinu projelo auto,tak jsme byli děsně naštvaný!Dnes by to byl jasný pokus o sebevraždu.A do toho konzumu jsem také chodil,protože jen tam prodavačka nalila mléko do bandasky.Na konvi měla odměrky a tak byla možnost zakoupit jakékoliv množství opravdového mléka.A pak,na pultě byly skleněné válce plné fialkového cukroví,malin,kávových zrníček,atlasek,mejdlíček-ty sem moc rád neměl,ale to ostatní cukroví bylo báječné.A některé druhy se nechaly koupit jen tam a hlavně to nebylo drahé.I za korunu se již nechalo nakoupit a podělit kamarády.
Myslím si,že takový ,,vzpomínkový"pohled má každý sběratel a snad by se nikdo nezlobil,kdyby se tady s nějakým příběhem občas nějaký objevil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tomos vdaka za ochotu.

V poslednej dobe sa „prplem“ s druhou vlakovou postou v Tatrach. Premavala na trati Poprad –Strbske Pleso.
Aj ked to nesuvisi priamo s pohladnicami, chcel by som touto cestou poprosit o pomoc pri doplnovani udajov. Zaujimaju ma peciatky z tejto posty. Prikladam na ukazku peciatky z tejto vlakovej posty. Su zname peciatky z opacnym smerom.

Zaroven budem povdacny za akukolvek informaciu o ludoch ktori pracovali na kdekolvek na vlakovej poste. Tieto informacie su akoby zakliate a ludi co mohli byt cinny v tejto profesii je uz velmi malo.
Este raz, vdaka vopred vsetkym za ochotu pomoct.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikto aktívne nereaguje na paullyho výzvu a nepridal žiadnu reklamnú pohľadnicu. Ja mám jednu, čo by pri prižmúrení očka mohla spadať do tejto kategóreie ;). Nechám to posúdenie iných. Ak nebudeme moc prísny, tak ju ako aj naznačuje popis na nej môžeme považovať za reklamu na cigánsku kapelu ( ZIGÁNY – ZENEKAR ) 8) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
brett parádny záber cigánov je málo vidieť ......
Registrovaný uživatel
tomos napsal
brett parádny záber cigánov je málo vidieť ......

Tomos - vďaka. Ja ich vídavam celkom často, ale je pravda, že na na pohľadniciach pomenej :P
Moderátor
Veľmi častý motív novozámockých pohľadníc z čias RU a prvej republiky je cigánska kapela na železničnej stanici.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Venku prší,fouká vítr,myslím,že ani u vás to o moc lepší nebude,tak by se tu mohla objevit nějaká hezká pohlednice s příběhem!Ona každá ta kartička je tak trochu reklamní.
Registrovaný uživatel
Paully je to ona ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No určitě zajímavý kousek,že by reklama na zámečnické zboží? A nebo předchůdce piercingu?
Jinak opravdu,,malý"zámek pro milý poklad!
Registrovaný uživatel
Tá by mala mať okrem zámku na hube na hlave integrálku s tmavými fóliami
na štíte...Alebo ešte lešie...toto. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek

jestli mohu přidám můj ulovek města Šumperk z roku 1899

ten rohový barák v pravo byl cca před 30 lety naší rodiny .

pohlednice není v dokonalém stavu,ale to mi nevadí .

Může mi někdo k ní říct bližšího , co ta známka a razítka jsou v pohodě ?

Předem Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1