Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tomos- na to mám predsa teba , ne? :) 😆
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
svt napsal
Tak opět pár pohlednic o kterých si myslím, že stojí za zveřejnění...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pekne ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Konečne sem niekto niečo zase zaujímavé dal....
Janči tak vždy sa niečo nájde len tá špička to je problemos......
Registrovaný uživatel
mockrát děkuji za odpověď i adresu - zaslal jsem Vám mail s nabídkou.

svt napsal
pro Luda94 - možná se i domluvíme... Napište mi na svt@volny.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím, obracím se na vás s dotazem, je-li tato pohlednice něčím zajímavá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nie. A dokonca zničená, špinavá, prerazená.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No vidíte, tak díky za odpověď a hezký den!
Registrovaný uživatel
ldp55 napsal
No vidíte, tak díky za odpověď a hezký den!

Skúste sa ešte spýtať v mikrobiologickom ústave. Možno pre nich zaujímavá bude.
Registrovaný uživatel
táto už má niečo za sebou....
Registrovaný uživatel
Nooo trochu som začal zbierať slovenské mestá zábery do roku 1950, mám ich 91 miest ešte mi chýba do 140, išiel som postupne západne, stredné, východ, 😀
Registrovaný uživatel
Môžeš mi sem prosím ťa dať link na tie pohľadnice Bojníc ?
Vopred ďakujem ...

stani napsal
grof,ak si chceš pozrieť pár pohľadníc Bojníc,tak ich dávam do inej témy.
Jediý dôvod je ten,že si myslím,že nie sú až také zaujímavé,aby boli v tejto.
Všeličo na a o.....
-s-
Registrovaný uživatel
Niečo je aj vo "všeličo na a o pohľadniciach",ale to už vieš..
-s-
Registrovaný uživatel
Před časem se zde objevily pohledy plzeňského hostince U Knoblochů(příspěvek 1365).A protože se nedávno objevil na aukčním portálu pohled který jsem neměl,tak jsem nezaváhal a mohu vám je představit!
Idp55-Váš pohled je zcela určitě zajímavý!Když pominu stav,který skutečně není moc dobrý,tak zobrazuje poměrně známou postavu 2. prezidenta Německa,předchůdce Adolfa Hitlera-Paula von Hindenburg.No,a toto jméno vám už jistě něco řekne.Když nic jiného tak vzducholoď LZ 129 Hindenburg a její požár v roce 1937,je hodně známá.
Kdo sbírá pohlednice význačných osob,nebo pohledy I.SV,jistě by tento pohled do sbírky zařadil,aspoň do té doby ,než by sehnal lepší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tá Plzen je pekná....
Registrovaný uživatel
niečo mi pribudlo....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj všem, také přidám něco zajímavého - Gustav Frištenský (1879-1957), zápasník, který za svou čtyřicetiletou kariéru vybojoval přes 10000 vítězství !!!! Mistr Evropy 1903 a jako profesionál v roce 1929. Škoda, že pohlednice je poškozená. Autogram je ale originální :D :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Akoby mi z oka vypadol... :)
Aj ja som poškodený.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak to jsme dva :D
Registrovaný uživatel
Podelíme si tie "metály" a sme za vodou. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Dnešní úlovek z blešáku mě zaujal svým zajímavým razítkem polní pošty-rukou připsáno Polní pošta 22.A také ta budova hotelu Weszterheim v Tatranské Poliance bude dnes vypadat trochu jinak.Proto jako správný ,,sběrač",přestože jsem tam nikdy ke své škodě nebyl jsem pohled zakoupil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trochu zábavy k zverejnenej pohľadnici z Tatranskej Polianky.

Začnem s tým čo sa skrýva za červenými písmenami v texte.
Tátra. Széplak – Weszterheim. Pôvodný názov osady a do konca prvej svetovej vojny bežne používaný neoficiálny názov osady bol odvodený od mena jej zakladateľa a znel Weszterovo, v Krásach slovenska ešte v roku 1921 Vesterow, v Reichartovej lavínovej mape Westerovo. Keďže Weszter bol spišský Nemec a väčšinu jeho hostí a neskôr aj pacientou tvorili Nemci, tí preferovali názov Weszterheim, ojedinele Westerhasu. Takýto tvar Tatra: Weszterheim, tiež aj na pohľadnici mal pripomínať, že je to v Tatrách. Dosť často sa to Vysoké z nášho pomenovania vynechávalo, aj v oficiálnych periodikách. Weszter nebol osobnosťou v očiach spoločenskej smotánky uhorskej časti monarchie. Preto oficiálne Uhorské úradyy presadzovali od začiatku 90. rokov 19. stor. odlišný názov Széplak t.j. „pekný domov“. Pomenovanie Tátra-Széplak ostalo úradným názvom Tatranskej Polianky až do konca uhorského štátu.
Sanatorium bolo v roku vydania pohľadnice pomenovanie tejto liečebnej budovy. Údaj o nadmorskej výške 1010 m, je síce bežný na mnohých pohľadniciach, ale nie je správny. Podľa najnovších meraní je 1005 m.n.m. Údaje kolíšu od 1000, 1007, 1010, 1015 m.n.m. a tak sa mi tento údaj okrem iných špecialít stal aj objektom záujmu a zbieram pohľadnice Polianky aj podľa týchto údajov.
Budovy na zábere. Rok 1907 bola postavená v Polianke prvá murovaná budova s ústredným kúrením, tzv. Staré sanatórium, na obrázku ako hlavný objekt záberu. V r. 1910 pristavali kuchyňu – biela budova s vežičkami, pri čelnom pohľade na záber smerom doprava. Medzi Starým sanatóriom a kuchyňou je jedáleň. Roku 1924 sa uskutočnila dostavba sanatória na dnešnú podobu starej budovy, teda v roku 2017. Zriadili kanalizáciu a vodovod. Nové sanatórium – nie je na tomto zábere, lebo ako posledná časť tohto liečebného komplexu smerom doprava pri čelnom pohľade na záber, bolo postavené v roku 1932. Kaviareň so spoločenskými miestnosťami a vstupnou halou dobudovali v roku 1934, tvoria spojovaciu časť medzi Starým a Novým sanatóriom. Celý komplex je zachovaný v pôvodnom stavebnom stave dodnes. Len Staré sanatórium prešlo renováciou vnútorných priestorov, aby vyhovovalo dnešným nárokom na ubytovanie hostí a dlhodobo ubytovaných seniorov.

Teraz niečo k tej zadnej strane.
Bolo by pre mňa zaujímavé dozvedieť sa údaje z pečiatky uverejnenej v príspevku od paully. Text v pečiatke podľa mňa môže napomôcť, aspoň mne, k miestnemu určenie prídavnej pečiatky a poľnej pošty.
Do Vysokých Tatier všeobecne prišlo československé vojsko vedené generálom Piccionym v dňoch okolo 15. Decembra 1918. Konkrétne velil týmto oddielom podplukovník Hrbenský. Generál vraj poctil návštevou aj Tatranskú Lomnicu.
Minister obrany Klofáč, rozkazom dňa 24. mája 1919, nariadil od 1. júna 1919 výmenu talianskeho velenia za francúzske a rozdelenie frontu s Maďarskom na Slovensku a Podkarpatskej Rusi na dva armádne úseky – Západnú a Východnú armádnu skupinu pod velením francúzskych generálov Eugè na Mittelhausera a Edmonda Hennocqua. Čiže tá pečiatka s menom Edmonda Hennocqua by mala podľa toho vzniknúť až po tomto dátume. V tatranskej historickej literatúre sa nikde neuvádza toto meno a ak niekde, tak len v jeho ťažení a pôsobení na Podkarpatskej Rusi.
Preto by napomohla dešifrácia domicilu poštovej pečiatky.

Moja najstaršiu feitzingerka so záberom v Sberateli s č.1070 je podľa poštovej pečiatky z 25.decembra 1917.

Len tak na okraj.
Uvedený záber na pohľadnici je urobený z okna budovy menom Tivoli. Na ľavom dolnom okraji pohľadnice je vidieť kúsok vikiera okna z ktorého fotografovali. A nielen tí čo vydali, editovali, produkovali túto pohľadnicu, ale aj iní, lebo tento záber je veľmi frekventovaný.

Mimochodom v tejto budove bol od roku 1914 – 1918 vojenský lazaret Červeného kríža pre uhorské vojsko. Mal veľmi pekne pečiatky prezentujúce túto činnosť vojenského zariadenia.
Nadôvažok, tu sa liečil aj básnik Jaroslav Wolker.
Registrovaný uživatel
jansvi-moc hezké čtení,je vidět,že jste opravdový sběratel!Bohužel data na razítku jsou nečitelná.
Generál Edmond Charles Adolphe Hennocque byl na Slovensku jako velitel až v roce 1919-jak píšete,tak prošlý bude nejspíš okolo tohoto data.Ale je pravda ,že pohled může být starší.Má číslo1070,jestli Vám to nějak pomůže.
Registrovaný uživatel
Ako si ja hovorim, zabavat sa da s kadecim a akokolvek. A tak pri tej zabave s pohladnicami natrafim na hocico.

A budem este trochu "otravovat" paully s tou postovou peciatkou. Ja na obrazovke vidim par pismen, co by sa mozno v skusocnosti dali pod lupou precitat. Aj v datumovom mostiku su nejake cisla, pismena. Pod nim je nejaka bodka, mozno cast monogramu. Ak by usporiadanie datumu bolo trojcislie rok, mesiac tri pismena latinsky tak to by mohlo znamenat, ze je to este peciatka uhorskej postovej správy.

A tu polnu postu, by sa dalo dohladat u filatelistov aj s tou pridavnou peciatkou Hennocque.

Mozno s aj tym trochu pozabavam, ale peciatku uz je len na paully.
Registrovaný uživatel
Dobře,prubnu to nafotit lépe..Teď ale razíme na výlety ,tak to bude za pár dní.
Registrovaný uživatel
Ani netreba nejak extra fotit. Staci sam len lupou prezriet ake pismena su hore v texte a v mostiku.
A potom napisat sem.

To cislo 1070 je len poradove cislo v serii s rovnakym grafickym vzhladom adresnej strany. Aspon v tych tatranskych pohladniciach z obdobia od 1905 do 1919 to tak plati. Podla neho sa neda urcit datum vydania pohladnice. Len pomocou postovych peciatok.

A to v tej horucave sa idete pachtit za zazitkami. Este tak dat nohy do studenej vody, to by bola cela moja aktivita v tejto dobe.

Prijemne dni a navrat v zdraví.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1