Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hezké kousky.Mít to všechno,to by byla sbírka!Možná též nějaký zařadím do svého pohlednicového,,koukátka".
Jsou fakt hezké.Já se vždy dokáži nadchnout pro hezkou věc,a je jedno zda je to pak pohled,mince,bankovka,porcelán,sklo,zbraň,známky,cín,obraz,prostě v podstatě jakýkoliv sběratelský materiál.A také knihy,knihy a knihy!Akorát když něco dovalím domů,většinou nahlásím kvůli rodinné pohodě jen zlomkovou cenu té původní,a to i tehdy,když cena skutečně není vysoká.Děti to sice vědí,ale jsou solidární.Bohužel,sběratelé nejsou.
Registrovaný uživatel
Také "katalógy" som ešte ani nevidel.Ani tie handričky.Mám toho ešte veľa pred sebou... :)
-s-
Registrovaný uživatel
paully napsal
Já se vždy dokáži nadchnout pro hezkou věc,a je jedno zda je to pak pohled,mince,bankovka,porcelán,sklo,zbraň,známky,cín,obraz,prostě v podstatě jakýkoliv sběratelský materiál.A také knihy,knihy a knihy!Akorát když něco dovalím domů,většinou nahlásím kvůli rodinné pohodě jen zlomkovou cenu té původní,a to i tehdy,když cena skutečně není vysoká.


U mňa ,,taky tak". A zrejme u drvivej väčšiny členov toho fóra. Teda aspoň tí čo sú ženatí, vedia o čom je reč. :D :lol:
Občas nastane prúser keď manželka natrafí na nejakú vec, ktorú nepozná. To vykrúcanie a výhovorky okolo ...... no niekedy sa človek zapotí aj pri takej činnosti. :P :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak vložím ešte jednu pohľadnicu, ktorá na prvý pohľad veľmi nezaujme. Vyzerá všedne ale po prečítaní človek pochopí ten duchovný rozmer a pohnutú históriu. No najzaujímavejšie je miesto odkiaľ bola odoslaná. Takých sa pravdepodobne zachovalo málo. A neznalí ľudia, vedení rôznymi predsudkami si asi také pohľadnice doma neodkladali. Zrejme sa mnohí štítili ich vôbec dotknúť. Túto pohľadnicu odoslal 17.6.1915 ako výraz vďaky, riaditeľ misionárskej stanice. Táto stanica bola táborom pre pacientov postihnutých leprou - malomocenstvom. Nachádzala sa na území Surinamu, holandskej kolónie v Južnej Amerike. V angličtine Surinam nazývali aj Dutch Guyana, čiže Holandská Guyana. Tábor samotný mal názov Bethesda. Je pozoruhodné, že tábor a následné leprosárium r. 1899 založili protestantskí misionári z Moravy. Rozkladal sa na brehu rovnomennej rieky Surinam. Počet malomocných sa pohyboval okolo 45 - 60 osôb. Celý ošetrujúci personál tvorili zväčša misijné sestry. Len vrchný lekár alebo riaditeľ boli civilné osoby. A aký život viedli postihnutí, toto si ani nechcime domyslieť. Averz pohľadnice obsahuje text v podobe akéhosi vyznania druhej osobe. Keďže táto karta bola určená žene, možno vytušiť z textu nejakú blízku náklonnosť pisateľa. Druhá strana znamená v preklade približne toto:

,,Chcem vám povedať, že vaša krabica s obväzovým materiálom, všetky ostatné pekné veci, malé krabičky a pod. prišli bezpečne na B. (BETHESDU) a priniesli nám veľa šťastia. Ďakujeme vám za tento nový dôkaz priateľstva a súcitu, ktorý máte pre našich malomocných. So skutočne najlepšími želaniami Váš J. Clausen. Riaditeľ misionárskej stanice pre malomocných."
Bethesda, Holandská Guyana. Odoslané v hlavnom meste Paramaribo 17.6.1915.
Adresované Mrs. - pani Bernsteinovej do Filadelfie v USA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
U mňa ,,taky tak". A zrejme u drvivej väčšiny členov toho fóra. Teda aspoň tí čo sú ženatí, vedia o čom je reč. :D :lol:
Občas nastane prúser keď manželka natrafí na nejakú vec, ktorú nepozná. To vykrúcanie a výhovorky okolo ...... no niekedy sa človek zapotí aj pri takej činnosti. :P :mrgreen: :mrgreen:

U mňa nie.Moju to vôbec netankuje.Až vám to skoro závidím..Prevezme od poštárky doporučenú zásielku.. ?? :roll:,dá sa to ,vyberie obálku/ky zo schránky aj pár dní po sebe,položí na stôl v kuchyni a fajka zhasla..S ňou by nepohlo,ani keby mi doručili živého mamuta.
-s-
Registrovaný uživatel
A ani by ju to nezaujalo.
-s-
Registrovaný uživatel
Pekné , pekné..
Registrovaný uživatel
Teda Tony,ta pohlednice je fakt raritka!A máš to bezvadně popsaný-moc se mně to líbí.Vždy se rád něco nového dozvím.
Stani-já jednou sebral peníze co byly na dovolenou a koupil jsem menší sbírku pohlednic.Nejelo se nikam a dlouho byl doma klid!To by tě asi taky jen tak neprošlo.Vyzkoušej!
Registrovaný uživatel
stani napsal
A ani by ju to nezaujalo.
-s-


Stani vyskúšaj teraz zobrať aspoň 500-600 euro a povedz žene, že máš ponuku na zaujímavé pohľadnice. Jednu raritnú, ktorá je momentálne na predaj Ti dohodím okamžite za nejakých 150 euro. Ako ja, tak aj paully, Ti budeme bezpodmienečne fandiť. Zatiaľ vysleduj reakcie manželky a dáš nám výslednú správu. :D :P :P :lol: :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) TONY-KK v 15. 6. 2018, 17:52. »
Registrovaný uživatel
paully napsal
Teda Tony,ta pohlednice je fakt raritka!A máš to bezvadně popsaný-moc se mně to líbí.Vždy se rád něco nového dozvím.


Ja pohľadnice cielene nezbieram. Len sa mi pritrafila do tej témy. Mám nejaké mince aj papierové platidlá z táborov - leprosárii. Najprv som kúpil od predajcu z USA zopár mincí a následne mi ponúkol aj pohľadnicu. Tak som ju zobral.
Registrovaný uživatel
stani napsal
A ani by ju to nezaujalo.
-s-

Myslím ten mamut,nie peniaze.Tie áno,ale ja jej nehlásim,nepýtam sa,čo (koľko...) mienim podniknúť..Možno by sa opýtala,čo to žere.. :) Ak by si všimla,že je to miesto auta v garáži.
Minúť peniaze určené na urlaub je chyba..
To by bolo na dlhšiu debatu chlapci. ;)
Ani tých 600€ ma nevyplašilo.
Onehdá som "spasil" iné čiastky...
Nechajme to tak.
-s-
Registrovaný uživatel
Stani záleží aj koľko chceš investovať, a načo máme financie určené, ja som mesačne tiež dával o moc vysie čiastky do zbierky , ale teraz už pomalí ani nič nekupujem mám všetkého dosť aj bežných vecí ale aj top level, ale poznám aj kopec ľudí čo prefajci a prepije ine prachy....😂😂😂, Každý sme nejaký 😂
Moderátor
Jsem si zase něco půjčil - zasněžený cedr, to je u nás vidět celkem málo, když poslední leta není žádný sníh (anebo až na Velikonoce). Ale on je poměrně málo v našich lesích vidět i ten cedr. :mrgreen:
Pohlednice má i zajímavý a nezvyklý rub. Moc místa na adresu a vzkaz tam teda nenechali.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A ještě přidám jeden Ararat. (Asi jsem dlouhou dobu vůbec nikde nebyl a když mám den volno, nikam se mi ani nechce. Su naběhané z roboty až až. :| )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pohledy ne příliš staré,ale určitě zajímavé!Marně vzpomínám,zda jsem vůbec viděl někde cedr.A Ararat,tak ten jsem neviděl určitě!Jedině jsem pil stejnojmenou lihovinu,tuším že z Arménie,a ta byla vynikající!
Moderátor
Pohlednice jsou úplně nové, půjčil jsem si je z pošty, ale líbily se mi motivy. Ararat málokdo z nás viděl naživo (bych řekl, že skoro nikdo, jestli 2 ze všech registrovaných na Sběrateli, tak to bude moc ;)) a zasněžený cedr, to mi přišlo jako raritka. :D
Registrovaný uživatel
Tak jsem se hrabal v nových pohledech a zjistil jsem ,že z Libanonu mám rovněž krom stejného pohledu s cedrem,bohužel neprošlý a jeden s mapou.Dám k dobru ještě jeden ze Sýrie-Palmýra.bylo by zajímavé srovnat jak vypadá dnes! A africkou automatickou pračku se 4 programy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) paully v 2. 7. 2018, 8:41. »
Registrovaný uživatel
Dnes jsem dostal do sbírky nový pohled a zjistil jsem,že podobný mám.K výrobě byl použit stejný negativ,jen ty dětičky pak někomu vadily.
Další dnešní zajímavost je španělský pohled-koláž.Takže nejen kolem roku 1900 se podobné pohledy dělaly,ale i dnes!jen ten dnešní se musí posílat v obálce,tak nevím jestli to není jen dopisní papír s obrázkem!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Půjčil jsem si (zcela nové):
San Gimignano - to mne fascinuje, tam bych chtěl jednou pár dní strávit, optimálně s volným vstupem do věží (a s hromadou filmů).
Svatá Helena (Bánát), aneb česká vesnice v uherském Bánátu, dnes (od r. 1919) Rumunsko. Zjevně se jedná o přímou podporu z domoviny. Akorát, nevím jestli jsem to správně pochopil, dopis s rumunskýma známkama jde odeslat i z Moldávie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta Moldova asi nebude Moldávie,ale město dole pod kopcem..
Registrovaný uživatel
Krásné a zajímavé kousky,přestože jsou nové.Ivo Dokoupil,autor pohlednice z Banátu-to razítko by mohlo být Nová Moldava,je svérázný novodobý cestovatel.Jeho oblíbené destinace jsou právě země na východě.
Moderátor
Jak vidět, pohlavní dvojtvárnost slova Moldova je zrádná!! :mrgreen:
Moderátor
Taky nová, a asi bych měl v podobných končinách strávit 14 dní ozdravného pobytu (Mooserboden se to jmenuje). No, jako obvykle z toho bude prd. A ne, koupat bych se tam asi nechtěl. 8)
Stavět to asi nebyla taky úplná sranda. Hlavně dovézt tam ten cement a technologii (hlavně turbínu).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak si choď zaplávať sem.Pri brehu to nevyzerá byť hlboké.. :P
Ale tá pečátka... :(
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hluboký možná ne, ale studený to bude asi taky dost!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1