Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No jo no, mladí se nechtějí učit starověk a středověk, prý je to obtěžuje. Prý by rádi věděli co se dělo po '45. Akorát netuší, že by to byly stejný svinstva jako ve starověku nebo středověku.
Registrovaný uživatel
Citovat
No jo no, mladí se nechtějí učit starověk a středověk, prý je to obtěžuje. Prý by rádi věděli co se dělo po '45


Pokud jsou mladí, které zajímá co se dělo po roce 1945 tak je to jenom dobře - většina lidí se nazajímá vůbec o nic :(
Registrovaný uživatel
tomos-je jiná doba.My měli také jiné zájmy i názory než naše rodiče.Nad spoustou věcí dnes kroutím hlavou a nechápu.Ale tak to bylo asi vždy.Možná ti dnešní mladí budou sbírat až zestárnout.I když my už jako kluci jsme sbírali kdeco.Pamatuji si jak jsme ,,šmelili"o přestávkách nálepky ,známky,krabičky od cigaret,obaly od žvýkaček apod.V podstatě nic drahého.Později jsem začal přidávat náročnější věci,ale tam už musela být brzda,protože jinak by to odnesla rodina.I když kolikrát to tak také dopadlo.Je to závislost jako když se propadne automatům,s rozdílem,že z automatu to zpět nedostanete!
Registrovaný uživatel
Forpos-kdykoliv se podívám na tu kuřačku-ta Albánka je také pěkný kousek,tak se mně vybavuje nějaký film,kde podobná postava byla.Ale nemohu si vzpomenout.Tak nějak mně tam leze film Tři veteráni,ale nejsem si jistý.
Registrovaný uživatel
to paully: No film Tři veteráni mi to evokuje taky. Pamatuji si, jak tam Satinský prochází douhou chodbou na zdi je galerie jeho předků - to je přehlídka! :)
Registrovaný uživatel
Přesně,to je ono-mám konečně klid!Galerie předků,tam byla taková krasavice a navíc myslím trochu šilhala!
Registrovaný uživatel
Paully, dnes ked sa rozprávam zo starými zberateľmi tak máju dilemu že komu nechajú tú svoju zbierku ktorú tvorili celý život, ich deti alebo potomkovia nemajú záujem! A to je smutné ale taký je život, ja od 15 rokov som chodil po smetiskách a zbieral som vecí a po opustených starých domoch ale nemal som nikoho kto by ma učil ohľadom historie, aj to dôležité mať dobrého učiteľa, tak som bol samouk, dnes je veľa obchodníkov a málo zberateľov, možno časom sato zmeny ale to je ešte dlhá cesta......
Registrovaný uživatel
tomos-no ano,prachy jsou to hlavní,máš pravdu.Ale nic proti penězům,svým způsobem je to svoboda,jen by to nemělo být za každou cenu.
.Já rovněž nemám komu své sbírky předat,ten problém znám.Děti to nezajímá.A prý to mám prodat.Což sice můžu,ale co dál?Já se tím bavím a ty peníze nějak extrémně nepotřebuji.Mám celou sbírku popsanou,tak to snad jednou neskončí v kontejneru,jako mnoho sbírek již skončilo!Nebo to nedají nějakému překupníkovi za pár korun.I když o knihy mám obavy.Celý život jsem četl a nosil knihy domů.I teď jdu dát papír do kontejneru a přinesu knihy,které jsem dříve ani neměl,nebo na ně stál frontu!Nedávno jsem viděl člověka,jak vytahoval knihy z kontejneru a měl jsem radost,že zase nějaké knížky jsou zachráněné.On však urval jen desky a ostatní odvezl do sběrny.Šel jsem raději pryč.
Registrovaný uživatel
@Forpus: fesne tety si dal na ukazku :)
dam aj ja jednu pani, pekna kolaz aj so psom a predimenzovanou postovou schrankou...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ono záleží, mám kamarády ve sběrném dvoře,v bazarech, výkupu železa , panové kamarádi
jsou velmi chytří a v dnešním světě internetu obvzlašť.Dokonce z některých začínají být odborníci v oboru :) ... Není tak docela pravda,že se vyhazuje a není zájem.Ceny zajímavých sbírek rostou a dostupnost kvalitniho materiálu je špatná.Diky webu lidé si začínají všímat a zhodnocovat, investovat své finance... Samozřejmě záleží na sběratelské oblasti,ale za posledních cca.20 let co jse všeobecně zajímám ,je zájem a cenova dostupnost rozhodně znát....
Registrovaný uživatel
barbar-ale ano,občas se něco zlikviduje,nebo prodá překupníkům za pár korun.Pokud získáte věc ze sběrného dvora-a že se tam nechají získat věci,tak byla již v podstatě vyhozena!Kamarádovo rodiče provozovali sběrnu a přál bych vám vidět ty nálezy!Ale ne vše se zachrání.Znám hodně sběratelů,kteří se doma moc nechlubí,co vlastně ten jejich koníček stojí.A pak věci mohou opravdu skončit jako vyhozené,protože v očích manželek se jedná o bezcené krámy,které ten její blázen nosil domů a furt se v tom hrabal,že ani na dovolenou se nejelo-pryč s tím!
Šoupnu dnes pohled který byl vyroben též ve Vídni,ale není z dílen W.W.Obrázek vytvořil M.Munk a řekl bych,že je to ukázková secese!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pauly, tá je pekná a štýl prevedenia.....
Registrovaný uživatel
Krásný pohled. Promiňte mi mou neznalost, co jsou dílny w.w.?
Já osobně pohledy nesbiram, pouze hromadil, když nějaké najdu a tak je zachraňuju. Naposledy jsem přišel asi ke stovce pohlednic z Moravského krásu a to už mi přišlo jako začátek pěkné sbírky.dokonce byly v albu. Když jsem pár vytáhl, ukázalo se, že je předtím někdo nalepil do sešitu a následně strhl, takže zadní strany jsou fuč.ale ty pohledy mnohdy již neexistujících lokalit jsou přesto super.
Registrovaný uživatel
W.W.-Wiener Werke.Výrobce vysoce kvalitních uměleckých(nejen)pohlednic,dnes poměrně dosti vyhledávaných a ceněných.
Registrovaný uživatel
Díky
Registrovaný uživatel
witko napsal
Díky
...............kousni na můj příspěvek č 1892,to je WW :'( ...........a ten album Moravskýho krasu ještě máš? Zajimam se o tento region.................můžeš ho třeba prodati ?? :'(
Moderátor
Kdyby náhodou někdo nevěděl kam se podívat ne Cejlonu, tak tady má výběr možností!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám.............. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A je to pohľadnica, nie fotografia?
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
A je to pohľadnica, nie fotografia?
-s-
.............je to revolučni pohled :'(
Moderátor
Dle mého mínění velmi povedená moderní čumkarta:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekne pekne....
Registrovaný uživatel
A já bych jen dodal,že navštívit Loket,právě v této době je krásný zážitek.Rozkvetlé okolí hradu je úžasné!
Největší zážitek z hradu Loket bylo pro mě vystoupení Blackmore's Night,které se protáhlo až do půlnoci a kde zazněla i muzika kterou Ritchie Blackmore původně hrál.Byla to paráda.
Registrovaný uživatel
paully napsal
Největší zážitek z hradu Loket bylo pro mě vystoupení ...

Nejhorší zážitek z hradu Loket bylo pro mě vystoupení... nevím už koho ale do půlnoci kravál a řev. :roll:
Registrovaný uživatel
No myslím,že toto takový řev není.
https://www.youtube.com/watch?v=uVNw0hTYXe8
To taková dechovka,to je jiný hukot,to také vůbec nemusím.Ještě tak když spustí na dechové nástroje Jethro Tull,to ano!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1