Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Vykupminci.cz
Numisargo

Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neměl jsem na mysli konkrétně tuto kapelu, ostatně byl jsem na Lokti už před pár lety. Myslím obecně, jezdím rád po hradech a kdykoli je v podhradí nějaký koncert, mám z toho zkaženou náladu. Jsem už asi starý :roll: Prostě nemám rád akce kde se 300 lidí dobře baví a dalších 1000 trpí protože o půl kilometru dál už neslyšíte hudbu ale jen slitý kravál, O tom čurbesu co po koncertě v přírodě zbude ani nemluvím. :evil:
Registrovaný uživatel
Pro narval: album nedám, je super.jsem z Blanska teď a tak to porovnávám. Někdy sem něco šoupnu
Moderátor
Úžasné. Jako kulisa z nějakého futuristického filmu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemam nic extra so zaujimavym obrazom, ale zaujimaju ma aj teorie o pohladniciach. Nemusi to byt nova tema len zistenie ci sa s niecim takym niekto zapodieva.

V pohladnicovej literature a aj na mnohych pohladniciach, napr.Chytil sa pise, ze vydal 40 dalsich "druhov" pohladnic.

Nikde sa mi doteraz nepodarilo najst vysvetlenie pojmu "druh" pohladnic.

Nemam k dispozicii knihu Karpas - Pohlednice... preto by som sa rad opytal tych co ju vlastnia, ci autor v tejto knihe neuvadza pojem "druh" pohladnic a ak ano ako ho vysvetluje.

Zial zrejme najerudovanejsi zberatel tatranskych pohladnic uz k tomu nezaujme stanovisko, ale aj on pripsel k tomu, ze termin "druh" pohladnic sa zacal pouzivat.

Za info vopred dakujem.
Registrovaný uživatel
Logicky to znamená že vydal 40 rôznych obrazkov
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No o logickost konkretne u Chytila nejde, pretoze v tom roku co uvadza, ze vydal dalsich 40 druhov pohladnic, tak ja evidujem 52 pohladnic s roznymi obrazmi.

Ale mne ani tak nejde o pocty vydanych pohladnic, ale o ziskanie informacii o obsahu pojmu "druh pohladnic".
Budem patrat dalej.
Registrovaný uživatel
Jeden český fotograf vydal 1000 druhov pohladnic len Z jedného okresu . Tak patraj :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Zatial ukazka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Někdo si hrál a nelíbila se mu odlepená známka ...
Registrovaný uživatel
Skoda len, ze na pohladnici nie je datum kedy odosielatel pisal pozdrav. Takto nevedno, co ho viedlo k vytvoreniu tohoto peciatkovacieho diela.

Nebyt Votocka, tak ja nepridem nato, ze je peciatka "umelecke" dielo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veeelmi primitivne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to by si nebol ty s tvojimi ozaj trefnymi poznamkami.

Skus ty nieco odbornejsie.
Registrovaný uživatel
Radšej zabal zbieranie keď nepoznáš takú blbinu. Ved to ide oči vypichnúť jak to svieti . Ach jaj ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Někdy si to ani neuvědomíme,někdy ano,že ty naše pohlednice jsou zajímavý dokument,který vypovídá o své době.Získal jsem pohled,kde matka píše svému synovi do nechvalně známé trestnice v Drážďanech.Je z roku 1943,jak vypovídá razítko tlumočníka.Moc by mě zajímalo zda se Ruda z vesnice nedaleko Kladna vrátil šťastně domů a moc bych mu to přál.Ale to ,že jsem získal pohled z Německa,možná značí,že ho vůbec nedostal.No,raději doufám,že to dobře dopadlo!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A i tento pohled je již historie-památník tankistů Rudé armády.Počítám,že ten název Rudé inspiroval ,,umělce"k natření tanku na růžovou a další neumělce k tomu,že ho dali úplně jinam.A již se pracuje na dalším... Jo ,kdyby měl na sobě nějaké jiné značení stál by možná dodnes.Ale navěky také ne-to by nesměl stát v České republice.
Moc se mně líbí na Vídni její sochy a památníky.Přestože se Rakousko nerozešlo s Habsburky nijak srdečně-památníky stojí!A dokonce nemají ani vysvětlovací tabulky pro dnešní debílky,kteří si nedokážou zjistit pravdu sami.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím , nevíte co je to za mini pohlednice ? Já se s tím nikdy nesetkal . Za kolik by se to dalo prodat ?
Díky předem za nějakou informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes se vydražila pohlednice kterou jsem docela chtěl,ale druhý bohužel nemá nárok!Na fotopohlednici je skupina zajatých německých pilotů v kanadském zajateckém táboře roku 1944.Jaký obrovský rozdíl,pokud nějakého vojáka zajali Němci!Ještě mě zaujal hrdý nápis v angličtině-Velké Německo a to že pohled šel letecky.Velmi zajímavý pohled,no měl jsem přitlačit a nebýt lakomý!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedávno jsem na sběrateli zaznamenal debatu,které ze zvířat unese více.Zda kůň,nebo osel.A co spáření osla s klisnou?Tedy mula?Myslím,že v terénu,který je na fotopohlednicích je ta mula nejvýkonější.
Pohledy jsou to skoro idylické,nebýt toho,že pocházejí z roku 1940-tedy žádná idyla a ani pro ty muly!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A koľko odnesú? 150 kg? :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
150 kg by unést měly.Údajně unesou více jak kůň stejné velikosti.Já si nejsem ale jistý zda jsem vůbec někdy mulu viděl!Mezka asi ano a prý nejde rozeznat od muly,pokud nevidíme,kdo mezka zplodil.U mezka je otec kůň a matka oslice.Ale nejsem znalec,tak s tou nosností to nemohu potvrdit.Pokud jsem poznal nějakého lidského mezka,tak ten 150 kg nejspíš neunesl.Ale jsou tací co by to zvládli.
Registrovaný uživatel
Zdravím paully.
Zaujímavá debata. Náhodou som natrafil na zábery terajších horských jednotiek Bundeswehru. Dodnes má vo svojich stavoch nemecká Gebirgsjägerbrigade 23 ako nosiče nákladu muly a mulice. Takže tú tradíciu prevzali od Wehrmachtu. Pripájam obrázky z výcviku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A môžem pripojiť historický záber vojenských mulov delostreleckého pluku pri prechode našim mestom. Záber je z obdobia Slovenského štátu - rok 1939. Začiatok ťaženia proti Poľsku. Ešte za I. ČSR bol u nás dislokovaný horský delostrelecký pluk. Takto rozloženú výzbroj a výstroj nosili muly a mulice i v našej armáde. Takú podobnú vojenskú bedňu, ktorú na zábere nesie mulica mám doma. Boli v nej uložené liečivá a infúzne roztoky pre kone a muly. Je pomerne masívna a okovaná. Určite pochádza ešte z výstroja prvorepublikovej armády. Niekedy ju odfotím a vložím do tejto témy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zaujímavá propagačná pohľadnica z výstavy , a aj strojová pečiatka nie je na zahodenie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Tony-nádherná fotopohlednice!Určitě se jich moc nezachovalo.Prošlá je?No a ty novější dokazují ,že muly a asi i mezci jsou vhodnější do horského terénu než koně.Fakt pěkné a zajímavé.
Smith-rovněž parádní kousek.Takové mám také moc rád,když je vše kompletní a v pěkném stavu.
Věřím,že každý pohledář(ale i jiný sběratel) má doma něco podobného.Tak co se pochlubit?Uděláte radost.Jsou tu ty vánoce a každý se rád potěší pohledem na něco pěkného
Registrovaný uživatel
Zařadil jsem si do sbírky nový pohled,který sice již mám,ale rozhodně ne v tak zajímavé podobě!Pohled s plzeňskou radnicí,odešel na svou cílovou cestu z Evekingu-tedy Německa do Konstantinopole,který se dnes nazývá Istanbul.Pohled je tzv.dlouhá adresa,ale byl odeslán v roce 1923,kdy již byly pohledy jiné,což potvrzuje nejen razítku,ale i frankatura v hodnotě více než 80.000 000!Ta poslední známka je asi 100 000 Marek,ale jistý si nejsem a nechce se mně to hledat.I tak je to už největší poštovné jaké na svých pohledech mám .Zároveň je to druhý ,,zavlečenec",jak nazývám pohledy s určitého státu,které však posloužily ve státě jiném,který vlastním.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Máš zajímavou pohlednici?Pochlub se!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1