Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej II. Habsburský /Matyáš Habsburský/ - (1608-1619)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej II. Habsburský /Matyáš Habsburský/ - (1608-1619)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
zjistil jsem, ze nikdo jeste nezalozil tohoto panovnika (doufam, ze jsem se neprehledl), ktery po takove "male abdikacce" prevzal v roce 1608 vladu na ukor sveho bratra Rudolfa II. nad Uhrami.
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 1. 2. 2014, 11:56. »
Moderátor
a zaroven vkladam prvni prispevek, v nemz se zaroven chci pochlubit kouskem, ktery je podle meho na tyto razby v celkem slusnem stavu a za 4 eura bych bral i dalsi kousky ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na Mateja ozaj pekná minca
Moderátor
jinak jsem zapomnel napsat, ze mince uvedena v predchozim prispevku je Husz. 1141, Ung. 870.

Starsi typy se vyznacuji korunkou nad stitem, plameny kolem madony, jako prvni davam pro ukazku rocnik 1611 (Husz. 1139, Ung. 868):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dalsi mince se od predchozi moc nelisi, ale v te dobe, tj. roku 1613 uz byl Matyas II. i ceskym panovnikem, coz se projevuje ve zmene opisu (rocnik 1611, kdy nastoupil i na cesky trun existuje v obou typech), nize uvedeny 1613 je tedy Husz. 1140, Ung. 869 a v opise najdete i HV.BO.REX.

U obou poslednich (hlavne u tohoto posledniho) uz je lepe videt, jak obycejne tyto razby nevzhledne vypadaji. jinak doufam, ze jsem nic nepopletl a dekuji Facctorymu za spolupraci :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
oliver napsal
jinak jsem zapomnel napsat, ze mince uvedena v predchozim prispevku je Husz. 1141, Ung. 870.

Starsi typy se vyznacuji korunkou nad stitem, plameny kolem madony, jako prvni davam pro ukazku rocnik 1611 (Husz. 1139, Ung. 868):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


ja len doplním, tento typ bol razený v rokoch 1609-až 1611 v kremnickej mincovni
Moderátor
oliver napsal
Dalsi mince se od predchozi moc nelisi, ale v te dobe, tj. roku 1613 uz byl Matyas II. i ceskym panovnikem, coz se projevuje ve zmene opisu (rocnik 1611, kdy nastoupil i na cesky trun existuje v obou typech), nize uvedeny 1613 je tedy Husz. 1140, Ung. 869 a v opise najdete i HV.BO.REX.

U obou poslednich (hlavne u tohoto posledniho) uz je lepe videt, jak obycejne tyto razby nevzhledne vypadaji. jinak doufam, ze jsem nic nepopletl a dekuji Facctorymu za spolupraci :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


k tomuto typu ešte doplním, že bol razený v rokoch 1611-1613 v Kremnici
Registrovaný uživatel
Oliver keď prídem z práce na večer niečo pofotím a prispejem aj ja :)
Registrovaný uživatel
Tu sú tie slúbené fotky. Mám ich asi 20 kusov, ale nemám čas to sem všetko dať.
Tak aspoň tieto dva :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne, u toho prvniho je zajimave, jak rezac zapasil s opisy. nejdrive mel mista dost a misto A pise AV (sice nakrivo, ale jo) a pak se mu tam asi ani nevesla tecka mezi B a R, tj. B·R - je to tak?
Registrovaný uživatel
Akurát sa na to pozerám, a priznám sa, že som si to všimol teraz, ale máš pravdu je to tak. Dakujem za komentár, a nový poznatok o minci :)
Registrovaný uživatel
Vkladám Matej varianta 870 r.1613-1620

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
kompletná sada :D
Moderátor
hezke, me jeste par cisel chybi :D
Registrovaný uživatel
Dík, po kope vypadajú aj škaredé káčatá vcelku dobre.
Moderátor
no tak vetsina je na matyase slusna, jsou tam asi 3 horsi kusy, ktere bych casem prilezitostne vymenil, ale jinak je to podle me ok.

ja to posuzuju jednoduse.

1) je videt cela madonka a jednoznacne rocnik - dobry
2) k tomu je videt hezky znak - vic nez dobry
3) jsou citelne opisy - vyborny

neni-li bod 1, neberu, je-li bod jedna, jde do sbirky.
Registrovaný uživatel
Môžeme.
Registrovaný uživatel
tak moji dvaja dnešní Matejovia, 1613 je síce horší, ale zas je to môj prvý s korunou, ale 1618 má peknú madonu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne, ta 18-tka je na mateje rozhodne vystavni
Registrovaný uživatel
Gratulujem pekné denáre :) ako píše oliver tá 18tka je parádna :)
Registrovaný uživatel
no však aj stála... 5€ :mrgreen:
Moderátor
radost nakupovat, 4-5 eur je i moje oblibena cena :D
Registrovaný uživatel
Myslím, že to je obľúbená cena väčšiny nakupujúcich :)
Registrovaný uživatel
Kua, keď tu petr1596 dáva dnes také pekné grošíky, pridám aj ja jeden Matejov z Veľkej Bane...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Výborně a hned tam máš ligaturu Æ (HVNGARIÆ), o které jsem psal v jiném vlákně :D Já věděl, že jsem ji na nějakých raně novověkých mincích viděl :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Uherské mince » Matej II. Habsburský /Matyáš Habsburský/ - (1608-1619)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1